UPLYNULÉ AKCE 2024

Kreslení v kavárně

Úterý 9.7.2024 od 17:00, Pod Třešní

Společné kreslení a malování v kavárně v kladenské kavárně Artcafé Pecka Pod Třešní.
Setkání těch, kdo rádi kreslí nebo malují. K tvoření si můžete dát kávu, čaj nebo co je libo a budeme sdílet svou společnou zálibu v kreslení. S sebou svůj sketchbook nebo jakýkoli blok nebo papíry, tužky, linery, pastelky nebo akvarel a ponořte se se mnou do proudu volné tvorby.
Událost pořádá Relaxuji a tvořímPECKA Art café a Pod Třešní
Akce je zdarma!

Bachtale Apsa / koncert Pod Třešní

Čtvrtek 20.6.2024 od 19:30, Pod Třešní

Bachtale Apsa, v překladu Slzy štěstí, vyjadřuje pestrost nálad a emocí, které romská hudba odnepaměti v posluchačích vyvolává. Kapela spojuje muziku balkánských, maďarských, španělských i slovenských Romů. Nechybí samozřejmě klasické čardáše. Repertoir ovšem netvoří jen romská tradiční hudba, ale také autorská tvorba Mária Biháriho a Petra Horváta. V hudbě Bachtale Apsa se tak prolínají romské melodie s rumbou, tangem, flamencem, swingem a dalšími styly. Základem kapely je každopádně virtuózní akordeon nevidomého romského hudebníka Mária Biháriho, který doprovází vynikající kytarista a fenomenální zpěvák Peter Horvát. Originální houslista a basista Adam Pospíšil, jeden z mála „gádžů“, hrajících s romskými kapelami, podle nálady tepe rytmiku nebo housle. Jazzový feeling dodává výjimečný trumpetista Nicholas Roy Arthefer, rodák z amerického Bostonu, který trvale zakotvil v Praze. Rytmickým motorem kapely je originální perkusista a bubeník Radek Sivák, hrající skvěle na cokoliv, co se mu zrovna připlete do cesty. Formace Bachtale Apsa funguje v různých sestavách od roku 2010 a za tu dobu odehrála stovky koncertů doma i v zahraničí, nejdále v Indii a v Alžírsku.
Bachtale Apsa jsou: Mário Bihári – akordeon, zpěv, Petr Horvát – kytara, zpěv, Adam Pospíšil – housle, baskytara, Nicholas Roy Arthofer – trumpeta, zpěv, Radek Sivák – bicí, perkuse

GENOVÉ KLÍČE – cesta k otevření našeho potenciálu v DNA

Neděle 16.6.2024 od 10:00, Pod Třešní

Genové klíče jsou efektivním nástrojem pro uskutečnění dalekosáhlých změn v našem životě. Naše DNA čeká na odemknutí tím správným klíčem, aby se mohla otevřít. Je to systém, který zahrnuje 64 aspektů lidského vědomí, prožívání a chování. Každý aspekt představuje určitou kvalitu či vlastnost v nás. Práce s Genovými klíči zásadně zvyšuje sebeuvědomění, sebehodnotu a kvalitu života.
Náplň semináře: – Poznáte váš potenciál vetkaný do vaší jedinečné DNA. – Objevíte svůj hologenetický profil, díky němu se propojíte se svými dary (se svým osobním géniem) v oblasti Životního úkolu, Vyššího záměru, Evoluce a Vyzařování vaší přirozenosti. – Naučíte se rozpoznávat emoční vzorce v běžném životě včetně jejich zdravějšího prožívání. – Pochopíte vlastní stíny i dary (talenty). – Dosáhnete hlubšího sebepoznání a porozumění svým touhám a svému životu. – Nastartujete a dále rozvinete svoji osobní proměnu / transformaci. – Získáte nové nástroje a průvodce na své cestě životem. – Poznáte novou komunitu tvořící se kolem Genových klíčů. Pojďte vykročit na cestu k porozumění a zlepšení vztahu k sobě i ostatním… Seminářem Vás provede Lukáš Javůrek, lektor s 23 letou praxí. 

Sketching & Akvarel

Sobota 15.6.2024 od 9:30, Pod Třešní

Rychlé skici z dovolené, kdy sedíte na pláži nebo v kavárně popíjíte své oblíbené cappuccino, to umocní váš pocit z toho, co jste viděli a zažili. Vždyť to, co si nakreslíte si musíte pořádně prohlédnout a proměřit, a díky tomu si více zapamatujete. Jak to udělat, abyste kresbami nestrávili hodiny, ale zvládli je načrtnout než vám vystydne káva nebo zteplá mochito? Naučte se, jak skicovat rychlými tahy, jak si vše správně poměřit a zachytit správné úhly uliček a střech domů. Aby barvy vašich vzpomínek jen tak nevybledly, budeme naše skici (sketche) kolorovat akvarelovými barvami. Ty jsou skladné, rychle zasychají a působí lehkým dojmem. Takový sketchbook si pak budete rádi prohlížet a vracet se k němu.

Papežův zákon / kino Pod Třešní

Čtvrtek 13.6.2024 od 21:00, Pod Třešní

Píše se druhá polovina devatenáctého století a rozbouřenou Itálií zmítají revolucionářské změny. Jedné noci vtrhne do domu židovské rodiny Mortarových papežská garda s rozkazem zmocnit se šestiletého Edgarda. Chlapec byl totiž údajně tajně pokřtěn a dle zákona tak nyní náleží katolické církvi. Na pozadí mnohaletého boje o sjednocení Itálie, kdy se postavení církve a její moc otřásá v základech, bojuje Edgardova rodina za spravedlnost a navrácení uneseného syna. Papež je však silným soupeřem. Matador italské kinematografie Marco Bellocchio natočil napínavý příběh podle skutečné události, která vzbudila rozruch po celém tehdejším světě.
 

Eve Quartet / koncert Pod Třešní

Pátek 7.6.2024 od 18:30, Pod Třešní

Smyčcové kvarteto složené z členek Symfonického orchestru Hlavního města Prahy FOK bylo založeno v roce 2002. Významnou osobností, která ovlivnila jeho vývoj a směřování, byl Břetislav Novotný, primárius Kvarteta hl. města Prahy. Repertoár souboru zahrnuje jak vrcholná díla světové kvartetní literatury, tak i swing, chanson, jazz, rock. Ukázka zde: https://www.youtube.com/watch?v=FUK7yEBuhxE¨ Za léta působení kvarteto spolupracovalo s řadou osobností české i světové kulturní scény, jako jsou např. Marie Rottrová, Dagmar Pecková, Dan Bárta, Petr Malásek, Lenka Nová, Michal Horáček, Emil Viklický, Epoque Quartet, Iva Pazderková a další. Za zmínku stojí společné vystoupení se slavným australským kytaristou Tommy Emmanuelem, rekonstrukce koncertu skupiny Pink Floyd The Wall a koncert Petr Hapka žije v O2 aréně. Kvarteto účinkuje dlouhodobě také na divadelních prknech – na scéně Národního divadla ve hře Listy důvěrné s Jiřím Štěpničkou nebo v Shakespearových Sonetech s Václavem Postráneckým. Ve spoluprácis Igorem Orozovičem uvedlo v divadle Viola pořad Romain Rolland o Beethovenovi. Zveme do vás do půdního prostoru Pod Třešní vychutnat si tento jedinečný koncert, který je pořádán ve spolupráci s městem Kladno.

Zásah štěstím / letní kino Pod Třešní

Čtvrtek 6.6.2024 od 21:00, Pod Třešní

Zveme na nový a jubilejní padesátý film legendárního scenáristy a režiséra Woodyho Allena. Romantické komediální drama vypráví příběh o tom, jak důležitou roli hrají v našich životech náhoda a štěstí. Fanny a Jean působní jako naprosto dokonalý pár. Mají vše, o čem ostatní sní. V profesním životě jsou spokojení, žijí v nádherném bytě v krásné pařížské čtvrti a zdá se, že jsou do sebe zamilovaní stejně, jako když se poprvé setkali. Vše ale změní jedno náhodné setkání. Když Fanny potká Alaina, svého bývalého kamaráda ze střední, bezděčně propadá jeho neodolatelnému šarmu. Její pocit štěstí a poklidu v idylickém manželství dostává trhliny. A s každou další schůzkou jsou si s Alainem bližší a bližší… Vypravěčský mág Woody Allen se ve svém novém filmu opět s lehkostí a ironií směje lidské pošetilosti, bezradnosti a složitosti vztahů. Zásah štěstím vzbudil na filmovém festivalu v Benátkách nadšení a získal velký ohlas jak od kritiků, tak od divácké veřejnosti.
Bar a gril budou k dispozici.

SUGARCUTES / koncert + zahájení letního kina Pod Třešní

Čtvrtek 6.6.2024 od 19:30, Pod Třešní

Byly jsme stvořeny za jediným účelem – zpívat na večírcích! Zpíváme. Nástroje zakázány. Snad jen s výjimkou těch, co se vejdou do kabelky.
Na repertoáru máme hity 20. století anglické, české i francouzské. Okouzlující dámský kvartet si můžete poslechnout zde: http://sugarcutes.cz/.
Zaručeně skvělé zahájení letní sezóny a to pravé naladění na projekci nového filmu Woodyho Allena Zásah štěstím.

Kolektivní Halucinace / koncert + křest alba Pod Třešní

Pátek 31.5.2024 od 20:00, Pod Třešní

Kolektivní Halucinaci tvoří dvojice kladenských muzikantů. Bubeník Tomáš Příkaský a Jakub Mühlfeit, který kromě zpěvu a kytary navíc v kapele píše všechny texty písní. Texty jako by se prolínaly mezi sněním a zároveň zcela reflektovaly okolní situaci. Vše pak podporuje místy minimalistická a někdy až elektronicky hyperpopová hudba. Čtvrté řadové album kladenského dua Kolektivní Halucinace nese název Nejistota, které budeme zde na Kladně společně křtít.
Kmotrem a milým hostem bude také muzikant, původem z Kladna, Petr Linhart.

Dětské odpoledne / Pod Třešní

Pátek 31.5.2024 od 15:00, Pod Třešní

Milí malí kamarádi, blíží se po roce opět váš velký Dětský den a my tentokrát zveme na odpolední setkání Pod Třešní – už raději den předem, ať všechny ty pěkné akce máte šanci stihnout!
A protože máme rádi děti i hmyz, tak to bude odpoledne určené jim všem. Budete se moc p(r)otkávat s ostatními dětmi a vybrat si z programu, co vás zrovna bude bavit. Můžete si projít včelí stezku, rozluštit tajenku a dostat sladkou odměnu. Můžete vyrábět, tančit, koukat na divadlo, dát si něco dobrého, krmit mravence a tak všelijak, jak budete chtít. 
Zveme na program: 15:15 Motýlí tanec – otevřená lekce tance s Luisou a Sofií (cca 5-12 let), 16:30 Divadlo Nosálci: Minimax a Mravenec (pro děti cca od 4 let) https://nosalci.cz/minimax-a-mravenec/
Kreativní dřevěné dílničky (Modrá a Zelená kreativní dílna),   – malování ručně vyřezávaných hmyzáčků s řezbářem Liborem,   – výroba hmyzích domečků s truhlářem Davidem
Včelí stezka s tajenkou a sladkou odměnou (venkovní prostor) / pro děti 5-10 let. Dráha pro včelky a čmeláčky (půdní prostor) / pro děti 9 měsíců-4 roky – (připravuje Pohyb dětem).

Maria Montessori / kino Pod Třešní

Čtvrtek 30.5.2024 od 20:00, Pod Třešní

1900, Paříž. Lili d´Alengy je obdivovanou kurtizánou, miláčkem pařížské smetánky. Každý muž touží po její pozornosti. Má ale tajemství, které by mohlo její postavení ihned zničit. Má dceru Tinu, která trpí zdravotním postižením. Ze strachu o ztrátu své dlouho budované pověsti drží Tinu v ústraní. Ta už je ale ve věku, kdy se o ni Lili není schopná postarat, možná ani nechce, a proto se rozhodne odjet do Říma. Údajně je tam lékař, který by Tině dokázal pomoci. Po příjezdu s překvapením zjistí, že lékař není muž, jak je v té době běžné, ale žena. Jmenuje se Maria Montessori a vyvíjí revoluční metodu výuky pro postižené děti se závažnou poruchou učení.

Vztahy a lidé podle pěti elementů / přednáška Pod Třešní

Středa 22.5.2024 od 18:30, Pod Třešní

Vztahy a lidé podle pěti elementů. – Chcete vědět, jaké jsou vaše dary a poslání na ZEMI? – Chcete umět poznat lidi podle pěti elementů? – Chcete vědět, jak snadno a správně komunikovat s lidmi ve svém okolí? – Chcete vědět, jak snadno a správně komunikovat při výchově dětí? – Chcete se seznámit s pyramidou vztahů? – Chcete znát vztahové vzorce oběť, zachránce, kat? To vše a mnohem více se dozvíte na naší přednášce.
Přednášející: Peter Planieta – poradce pro zdravý životní styl www.elementyzdravia.sk , www.peterplanieta.sk 

Xavier Baumaxa / koncert Pod Třešní

Čtvrtek 16.5.2024 od 19:30, Pod Třešní

Fantom české klubové scény, litvínovský písničkář, nestor pódií, postrach pořadatelů i fanoušků, buránek ze Sudet, remorkér severočeského folku a dělník kultury XAVIER BAUMAXA nedávno oslavil půlstoletí. Na jaře a v létě 2024 se opět vydává po zemích českých a moravských ukázat posluchačům, že je hudebním solitérem. U toho nesmíte chybět.

Club Zero / kino + otevřená debata

Úterý 14.5.2024 od 18:30, Pod Třešní

Slečna Novaková (Mia Wasikowska) přichází do prestižní internátní školy, aby studentům ukázala nejnovější stravovací trendy. Učí je, jak jíst uvědoměle – méně a lépe. Novým „udržitelným“ životním stylem se mají oprostit ode všeho, čemu doposud věřili. Mezi slečnou Novakovou a partou studentů se brzy vytvoří nebezpečně silné pouto. Než si ostatní učitelé a zaneprázdnění rodiče uvědomí, co se děje, situace se vymyká kontrole.
Po filmu zveme na otevřenou debata, kde probereme téma ze všech stran a úhlů pohledu. Syrový a velmi aktuální snímek režisérky Jessici Hausner je silně působivý a vyvolává řadu otázek. Dá se bez jídla žít lépe? Dá se bez jídla žít? Čeho jsou „poruchy příjmu potravy“ nadstavbou? Je odpor k jídlu vyjádřením postoje proti konzumu? Je třeba se obávat extrémních přístupů? Co je a co není manipulace?
Na následnou otevřenou debatu přijali pozvání Lucie Dobešová, nejen psycholožka a spoluzakladatelka svobodné školy Donum Felix, Lucie Groverová, nejen terapeutka a propagátorka laskavého a důstojného těhotenství a porodu; Petr Bitnar, nejen fyzioterapeut.

The Neighbours – jazz a ochutnávka francouzských vín / Pecka café

Pátek 10.5.2024 od 19:00, Pod Třešní

Opět se vracíme na Kladno do klubu Pod Třešní. Repertoár bude složen z jazzových a swingových skladeb z období od 20. let minulého století až do současnosti. Tentokrát hrajeme venku, přímo pod třešní. Posezení bude na zahrádce kavárny Pecka art café. Můžete si dát něco dobrého na zub – stálý sortiment i francouzské delikatesy a především budete mít možnost ochutnat skvělá francouzských vín z malých rodinných vinařství. Oblast Alsace a Côte du Rhône od buštěhradského vinaře OuiNon – Ztracen ve víně.

Expediční kamera

Čtvrtek 9.5.2024 od 19:00, Pod Třešní

Nejlepší expediční filmy na jaře na Kladně! Objevujme…Poznávejme…Žijme! Kam až můžeme na lodi doplout? Kam až můžeme vylézt? Kde jsou naše hranice? Přemýšlejme o tom na Expediční kameře 2024. Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Tento unikátní projekt přinese nejlepší filmy sezóny z celého světa. Těšte se na 6 filmů!

Bohunka v punčochách / stand up vystoupení Pod Třešní

Pátek 26.4.2024 od 19:00, Pod Třešní

Bohunčina stand up premiéra na Kladně!
Těžko uvěříte, jak komická může pěna všedních dní být. Prolnuto báječným kytarovým doprovodem. Potřebujete se od srdce zasmát? Přijďte. Koná se na Půdě Pod Třešní

Obřad potní chýše a obřad Hledání Vizí – Vision Quest / přednáška s promítáním

Čtvrtek 25.4.2024 od 18:30, Pod Třešní

Povídání s promítáním o Obřadu potní chýše a obřadu Hledání Vizí – Vision Quest – Busqueda de Vizión. Na této přednášce, ke které Vám budu promítat fotky z cest a z Medicínského Kruhu, se dozvíte o prastarém Obřadu potní chýše, Temazcal, Sweat lodge, Inipi, který mě provází od 16ti let. Dozvíte se také o obřadu Hledání Vizí – Vision Quest, Busqueda de Vizion, kterým jsem 4krát prošel v Ekvádoru. Z vlastní zkušenosti Vám povím, co je to za obřady a o jejich přesahovému významu, který je živou tradicí amerických indiánů a účinným způsobem, jak si pomoci ve vlastní seberealizaci a sebepoznávání. Budu Vám vyprávět o tom, jak jsem se s těmito Obřady setkal, a jak zásadně nasměrovaly můj život… Na další obřad potní chýše po přednášce bude možné jít 30.4 až 1.5. 2024, který proběhne v Řevnicích. Těším se na Vás! Václav Fuego Více podrobností na www.abuelitofuego.cz

Come Beatle Together / Koncert Pod Třešní

Sobota 20.4.2024 od 20:40, Pod Třešní

Největší pecky od Beatles ve skvělém hudebním podání kladenských muzikantů. Užijme si společně koncert na závěr festivalu Jeden svět. Začínáme hned po závěrečné debatě poslední kladenské projekce Pod Třešní.  Hraje se venku, při nepříznivém počasí v půdním prostoru.

Útěk z Utopie | Jeden svět Kladno

Sobota 20.4.2024 od 18:30, Pod Třešní

Mezinárodní filmový festival o lidských právech Jeden svět Kladno : Promítání dokumentu Útěk z Utopie + debata k tématu o situaci v Severní Koreji.
Útěk z Utopie / Beyond Utopia / Madeleine Gavin / USA / 2023 / 115 min. / české titulky
Ze Severní Koreje se snaží utéct jednotlivci i celé rodiny. Se zrádnou cestou přes divokou řeku, nehostinné čínské hory i vietnamský prales se jim snaží pomoct pastor Kim, muž, který svůj život zasvětil bohu a pomoci uprchlíkům.
Severní Korea je zemí, která je úplně odříznutá od svého okolí. Neexistuje zde žádná možnost volby ani jakékoli formy svobody. Pastoru Kimovi, který uprchlíkům asistuje, nikdy nepřestává zvonit telefon. Ze svého domova v Jižní Koreji organizuje společně se svou převaděčskou sítí útěky ze sousední země. Jádrem filmu je příběh matky, která se po deseti letech snaží setkat se svým synem, a pětičlenné rodiny, jež chce pro svoje děti lepší budoucnost. Úspěšné překročení hranic s Čínou je však jenom začátek útrpné cesty plné vojenských hlídek i farmářů, kteří se živí udáváním uprchlíků. Na konci tak nečekají jiné možnosti než smrt v gulagu, nebo probuzení do nového světa.

Queendom | Jeden svět Kladno

Sobota 20.4.2024 od 14:00, Pod Třešní

Mezinárodní filmový festival o lidských právech Jeden svět Kladno : Promítání dokumentu Queendom + debata k tématu LGBT+ s Veronikou Terezií Editou Dočkalovou za Prague Pride
Queendom / Agniia Galdanova / Francie, USA / 2023 / 98 min. / české titulky
Geňa je ruská queer umělkyně, která se vyjadřuje skrze extravagantní kostýmy. Její veřejné performance jí přinášejí nejen nové sledující, ale i agresivní útoky od kolemjdoucích.
Magadan je místem bývalého sovětského gulagu a zapomenutým přístavem na ruském Dálném východě se subarktickým klimatem. V pusté zamrzlé krajině stojí vysoká hubená postava v bílém kostýmu a botách na vysokých podpatcích. Ačkoliv Geňa ve svých převlecích splývá s krajinou, pro místní je trnem v oku. Při svých procházkách městem čelí nejen verbálním, ale i fyzickým útokům, kterým trpělivě a s grácií vzdoruje. Když rádio oznámí začátek ruské invaze na Ukrajinu, vydá se Geňa protestovat do ulic Moskvy. Dál šíří své poselství formou performativního umění a stává se hlasem v Rusku utlačované LGBTQ+ komunity.

Rahčan: Ella se bouří | Jeden svět Kladno

Pátek 19.4.2024 od 19:00, Pod Třešní

Mezinárodní filmový festival o lidských právech Jeden svět Kladno : Promítání dokumentu Rahčan: Ella se bouří + debata k tématu
Rahčan – Ella se bouří / Rahčan – Ella’s Riot / Anne Marte Blindheim / Norsko / 2022 / 59 min.
Ella patří k národu Sámů, původnímu obyvatelstvu severní Evropy. Zároveň je popovou hvězdou a aktivistkou, které záleží na ochraně sámského kulturního dědictví i severských ekosystémů. V horách na severu Norska, odkud Ella pochází, se kromě jedinečného přírodního bohatství nacházejí i rozsáhlé zásoby mědi. Když norská vláda vydá povolení v oblasti těžit a úchvatnému fjordu hrozí zamoření toxickým odpadem, Ella se rozhodne jednat a postaví se do předních řad  protestního hnutí. Jedinou cestou, jak dosáhnout zastavení těžby, se ukazuje být občanská neposlušnost. Úspěšná mladá hudebnice se stává aktivistkou usilující o respekt k planetě a přírodě a dostává se tak do konfliktu se zájmy těžebních společností. Film rámovaný sámským elektropopem zároveň nahlíží do komunity Sámů, historie jejich nucené asimilace, ale i vůle zachovat své tradice a své přirozené prostředí.

Základna Hollywoodgate | Jeden svět Kladno

Čtvrtek 18.4.2024 od 19:30, Pod Třešní

Mezinárodní filmový festival o lidských právech Jeden svět Kladno : Promítání dokumentu Základna Hollywoodgate + debata k tématu.
Základna Hollywoodgate / Ibrahim Nash’at / Německo, USA / 2023 / 89 min.
Kamera rok sleduje muže z vedení Tálibánu poté, co v Afghánistánu došlo k převratu. Snaží se nastolit vojenský režim – mimo jiné i pomocí vojenské techniky, kterou tu po sobě zanechalo americké vojsko.
Poté co se v roce 2021 v Afghánistánu znovu chopil moci Tálibán, se zahraničnímu korespondentovi Ibráhímu Naš’atovi podařilo přesvědčit vedení radikálního hnutí k natáčení. Velitele a řadového vojáka sleduje na opuštěné vojenské základně, kde Američané po překotném odchodu ze země zanechali vojenskou techniku v hodnotě miliard dolarů. Kamera beze slova pozoruje muže s plnovousy, jak se protahují na běžeckém páse nebo otevírají lednici plnou alkoholu. Úsměvné scénky se ovšem odehrávají v děsivé situaci – tálibánci postupně zprovozňují stíhačky a vrtulníky Black Hawk. Film vědomě balancující na pomezí novinařiny a propagandy shrnuje velitel v poznámce na konto režiséra: „Kdyby jeho záměry byly špatné, brzo bude mrtvý.”

Tady Havel, slyšíte mě? | Jeden svět Kladno

Čtvrtek 18.4.2024 od 17:30, Pod Třešní

Mezinárodní filmový festival o lidských právech Jeden svět Kladno : Promítání dokumentu Tady Havel, slyšíte mě? + debata k tématu.
Havel Speaking, Can You Hear Me? / Tady Havel, slyšíte mě? / Petr Jančárek / Česká republika / 2023 / 87 min.
Dosud nepublikované záběry z posledních tří let života Václava Havla v osobním portrétu stárnoucího exprezidenta, který vždy nadřazoval zájmy obecné nad ty vlastní.
Místo vysněného státnického důchodu, čtení a chození do divadel zůstává Václav Havel aktivním politikem ve výslužbě, který cestuje po všech kontinentech, aby šířil hodnoty demokracie. Dokument je mnohovrstevnatým příběhem o odcházení velkého muže, jenž neztrácí nadhled ani smysl pro humor. Na sklonku života se Havel zamýšlí nad svým vlastním odkazem, ale i nad obecnými hodnotami lidství a demokracie ve dvacátém prvním století. Jak nakonec sám přiznává, exprezidentství je jedno z nejnáročnějších povolání, které za svůj život vykonával.

Němá tajemství / kino Pod Třešní

Čtvrtek 11.4.2024 od 20:00, Pod Třešní

Některé události vstupují do našich životů nezvány. A přesně taková potká i veterináře Martina (Marián Mitaš) a jeho ženu Eriku (Jana Plodková), jejichž životy obrátí naruby jediný okamžik. Okamžik, který odhalí škraloupy na zdánlivé rodinné idyle a vykreslí nejednoznačnou hranici mezi dobrými a sobeckými úmysly. Více o filmu: https://www.csfd.cz/film/1115291-nema-tajemstvi/prehled/

Ochutnávka Prosecca a svěžích jarních drinků / Pecka café

Čtvrtek 11.4.2024 od 17:00, Pod Třešní

Zveme opět na oblíbenou akci – odpolední degustaci v Pecka art café+ večerní promítání Pod Třešní. Před projekcí nového českého filmu Nemá tajemství https://www.csfd.cz/film/1115291-nema-tajemstvi/prehled/
jste zváni so Pecka café posedět a ochutnat výborná italská šumivých vín z oblasti Valdobbiadene. Degustovat budeme nejen samotné Prosecco, ale i míchané nápoje připravené na jejich základě. V cafe Pecka Vám také nabídneme výtečné jarní chlebíčky barevných chutí a vůní. Projekce začíná ve 20:00. Konzumace jídla a popíjení během projekce v kině POVOLENO. A na degustaci je možné zajít i bez pokračování v kině.

Pište perem&inkoustem | kurz kaligrafie

Středa 10.4.2024 od 17:00, Pod Třešní

Krásný den s krásným písmem. Naučte se psát perem a inkoustem. Na základním kurzu kaligrafie proniknete do techniky psaní plochým a špičatým perem. Naučíte se jak to udělat, aby písmo bylo pěkně čitelné a s lidskou stopou. Strávíme 3 hodiny u inkoustu, naší abecedy a rozproudíme kreativní šťávy. Lektorka kaligrafka Anežka Peroutka.

Kapela Hyjé! / koncert a jamm Pod Třešní

Pondělí 8.4.2024 od 19:00, Pod Třešní

Hyjé! zve k muzice. Nenásilný pondělní jamm (protože pondělí je taky den) uvedený programem: CONCERTOLELE PRO BANJOLELE A CELLOLELE. Jan Mrázek a Kristýna Větévka z Kapely Hyjé! zahrají moravské, cigánské, ukrajinské a jiné lidové písně v úpravě pro violoncello, barytonové banjolele a dva hlasy. Bytovka Pod Třešní

Hmlisto & Petr Linhart: Československá/koncert Pod Třešní KLADNO

Čtvrtek 4.4.2024 od 19:30, Pod Třešní

Hmlisto & Petr Linhart: Československá… Hmlisto tvoří písničkářka Veronika Kicková a její syn Ján. Žijí v horách na středním Slovensku, což se ozývá i v jejich soundu, těžícího z nevšedního zpracování karpatského folkloru i ze světové kytarové hudby. Petr Linhart je mužem písní pohraničních krajin, tomuto tématu věnoval několik úspěšných alb. Společné písně z alba Československá jsou zpívané dvěma jazyky, vyprávěné dvěma pohledy. Netradiční pojetí přináší výpovědi o krajině, vzpomínky na příběhy v ní ukryté a odlesky naší společné minulosti. Album Československá získalo cenu Radio Head Awards 2022 slovenského Rádia FM. Večer je koncipován jako dvojkoncert – v první půli zazní písně Petra Linharta z alba To bylo to Kladno, tentokráte v doprovodu Jána Kicka. Druhá půlka koncertu pak bude patřit živé verzi alba Československá. www.hmlisto.sk www.petrlinhart.cz

Výzvy naší doby: transformace lidstva

Středa 3.4.2024 od 17:00, Pod Třešní

Zjistěte jakými změnami prochází naše planeta a její magnetické pole, jak se to odráží na lidské psychice a těle, a hlavně jak uvést své tělo i mysl do rovnováhy za pomoci východních technik.

SARVAMANGALAM – Viliam Poltikovič / dokument + beseda Pod Třešní

Čtvrtek 28.3.2024 od 19:00, Pod Třešní

Co opravdu potřebujeme ke štěstí? Klid mysli, opravdu tak málo…. SARVAMANGALAM v sanskrtu znamená „požehnání všemu, štěstí pro všechny. Lidské možnosti jsou mnohem větší, než si lidé myslí. Člověk může a dokáže cokoli, limity si klademe jen mi sami. Myšlenkové struktury a bariéry nás svazují velmi pevně a rozbít je není lehké.
Přijměte pozvání na dokument Viliama Poltikoviče z míst, kde nacházejí smysl života moudří sáhúové.
Průvodcem filmu je svámí Ram Kripalu, který žil 35 let ve vysokém Himálaji v oblasti, která je v zimním období zcela odřízlá od okolního světa na šest měsíců a kde teplota je kolem -30 až -40 stupňů Celsia. Žil tam téměř nahý a jen s trochou jídla. Ram Kripalu vysvětluje, že samota, klid a pozitivní energie, které v této oblasti jsou, zcela vyváží tvrdé životní podmínky. Těm se nakonec člověk může přizpůsobit. Stačí trochu vytrvalosti, síla rozhodnutí a cvičení a během 40 dnů je člověk připraven zvládnout i ty nejhorší klimatické podmínky.
Po projekci bude následovat beseda s Viliamem a promítneme i ukázky z jeho dalšího připravovaného filmu Pomoc neviditelných – himalájská orákula.

Mamacruz / film + degustace Pod Třešní

Čtvrtek 21.3.2024 od 20:00, Pod Třešní

Zveme opět na oblíbenou akci – odpolední degustaci v Pecka art café+ večerní promítání Pod Třešní. Ve čtvrtek 21. 3., na první jarní den Vám v cafe Pecka nabídneme výtečné jarní chlebíčky a tapas, které pro Vás tentokrát připraví Šárka, jejíž vášní je vaření zdravých a chutných pokrmů, barevných chutí a vůní. Popíjet se tento večer budou Prosecca a perlivá vína, která běžně nabízíme v naší kavárničce a další méně obvyklé míchané osvěžující vinné drinky.
Ani večer promítaný film nebude tak docela ne vinný, a rozhodně podpoří proudění jarní mízy z kořenů do květů a v srdci rozezní píseň skřivánčí.

WORKSHOP JARNÍ VĚNEC

Středa 20.3.2024 od 18:00, Modrá dílna Pod Třešní

První jarní den, společně Pod Třešní probudíme naši zazimovanou kreativitu a vyrobíme si jarní věnec. A tvořit, budeme pěkně od základu, včetně korpusu z proutků! Domů si pak odnesete ten svůj, originální, vítající jarní dny…. Jestli bude, divoký nebo decentní, malý nebo velký,..to už je na tobě a tvé fantazii! Můžeš ho pověsit na dveře, vrátka, na zeď, nebo třeba položit na stůl. Na věnce budeme používat přírodní materiál a tak se můžete těšit na různé větvičky, borůvčí, sušené květy japonské statice a hlavně kočičky!! 

Max a Mája: Příběh lištiček / kino Pod Třešní

Neděle 17.3.2024 od 17:00, Modrá dílna Pod Třešní

Pár polárních lištiček Max a Mája žije v kraji plném sněhu a mají se rádi. A to tak moc, že očekávají narození liščátek. Proto se Max snaží přinést toho Máje co nejvíc na zub. Ale je to stále těžší. Vydává se proto dál a dál od pelíšku. A pak se to stane… Křup!!! A už ho odlomená ledová kra odnáší na moře, daleko od Máji. Oba najednou čelí všem možným výzvám, aby znovu našli cestu k sobě a dokázali, že láska dokáže překonat i nejchladnější bouři.

Malování zvířátek

Pátek 15.3.2024 od 15:00, Modrá dílna Pod Třešní

Řezbář Libor vyřezal celou smečku pejsků, hejno ptáčků a draků, partu trpaslíků a čarodějnic…jednoho medvěda, pár koníků a ještě další zvířátka a figurky a všechny čekají, až jim vdechnete život…
Tedy že je dotvoříte, domalujete, dáte jim jméno a budete si s nimi hrát. Jste zváni na další tvořivou dílničku do Modré dílny Pod Třešní. A máme pro Vás ještě jedno překvapení! Kdo bude chtít, namaluje podle své fantazie své vysněné zvířátko, potvůrku, strašidlo, postavu….cokoliv Vás napadne….a pan řezbář tři výtvory vybere a vyřeže Vám figurku přesně podle vašeho návrhu. Takže budete mít úplně ten nejoriginálnější originál, jediný na světě.

Zóna zájmu / kino Pod Třešní

Čtvrtek 14.3.2024 od 20:00, Pod Třešní

Rudolf, Hedwiga a jejich děti žijí ve velkém domě s krásnou, udržovanou zahradou. Každý den slaví společnou večeří, vzpomínají na milovanou Itálii, užívají si víkendové výlety k vodě a procházky s přáteli. Zpoza zdí jejich domova se však ozývají znepokojivé zvuky a občas něčí zoufalý křik. Rudolf Höss je totiž velitel koncentračního tábora v Osvětimi. Mrazivý snímek Jonathana Glazera o banalitě zla si díky svému výjimečnému zpracování odvezl Velkou cenu z festivalu v Cannes. Více o filmu: https://www.csfd.cz/film/1114481-zona-zajmu/prehled/

Malování akvarelem

Středa 14.3.2024 od 17:30, Pod Třešní

Barva plyne jako voda a mění realitu podle vlastní nálady… Někdy se snažíme ovlivnit výsledek a jindy jen tiše pozorujeme, jak se vše vytváří samo a správně. Přijďte si tvořit vlastní obrazy rozpíjením barev, jejich mícháním a nanášením různých vrstev! Kurz je připraven jako pravidelný, to znamená, že začneme základy jako je míchání barev, používání akvarelových barev, vytváření linek a tvaru jen přítlakem štětce. Pak přejdeme na malování motivů, malování do mokrého i suchého podkladu, a nakonec celých obrazů.

Léčivá síla pěti elementů a diagnostika zdraví /  přednáška 

Úterý 12.3.2024 od 19:00, Pod Třešní

Léčivá síla pěti elementů a diagnostika zdraví. – Chcete vědět, jak vypadá skutečné zdraví? – Chcete se dozvědět o výhodách a nevýhodách stravování – keto, paleo, živá, divoká strava? – Chcete znát léčivou sílu stravy pěti elementů? – Chcete vědět, co vám říká vaše tělo? – Chcete zjistit, jak snadno lze diagnostikovat zdraví nebo nemoc vašich orgánů? – Chcete žít dlouhý a kvalitní život? – Chcete se seznámit s přírodní lékárnou a produkty tradiční čínské medicíny? To vše a mnohem více se dozvíte na naší přednášce.
Přednášející: Peter Planieta – poradce pro zdravý životní styl www.elementyzdravia.skwww.peterplanieta.sk
Zdravý člověk má tisíc přání, nemocný člověk má jen jedno – a to být zdravý!

Nina a ježkovo tajemství /  kino pro děti

Neděle 10.3.2024 od 17:30, Pod Třešní

Desetiletá Nina miluje tatínkovy pohádky o ježkovi, který objevuje svět. Jednoho večera ale tatínek vyprávět nepřijde. Ztratil totiž práci a svět celé rodiny se obrátil vzhůru nohama. Nina se bojí, co bude dál, a když zaslechne zvěsti o pokladu, který je ukryt kdesi ve staré tatínkově továrně, rozhodne se se svým nejlepším kamarádem Mehdim podniknout odvážnou akci. Chtějí poklad najít a rozdělit peníze mezi otce a jeho kolegy. Bláznivé dobrodružství začíná…

Jarní ženský kruh Pod Třešní s hennou

Neděle 10.3.2024 od 14:00, Pod Třešní

Ženský kruh není jen o SDÍLENÍ, ale i o PROŽITKU. Budeš se cítit v bezpečí, podporována, opečována, zrelaxuješ se. Budeš odcházet odpočatá, s krásnou malůvkou na ruce a zbytkem henny v kornoutku, kterou můžeš doma ještě použít na další zdobení. A pokud nebudeš do některých aktivit chtít jít, nemusíš, nikdo tě nebude do ničeho nutit. Ani sdílet vlastně nemusíš. Ale byla by o škoda… Každá máme co sdílet.

Tajemství Pánevního Dna I.

Sobota 9.3.2024 od 9:30, Pod Třešní

Milé ženy, s radostí vás zveme na nově vypsaný celodenní prožitkový a seberozvojový kurz pro ženy – Tajemství pánevního dna I. metodou 3×3, kde se naučíte vnímat svoji pánev a svaly pánevního dna v rovině fyzické, emoční a energetické. Na kurzu se dozvíte, kde se pánevní dno nachází, jak vnímat jeho jednotlivé vrstvy pomocí aktivace a uvolnění jeho svalů. Budeme se zabývat i správným dýcháním, psychosomatikou dechu a nahlédneme do světa emocí a energie.

Kurz šití z úpletů

Sobota 9.3.2024 od 9:00, Pod Třešní

V kreativní dílně Pod Třešní pro vás pořádám jednodenní sobotní kurz šití. Přijďte si vyzkoušet jak se šije úplet. Ušijte si svoje první legíny a tričko. Během soboty si naučíte, jak se šije úplet na vašich běžných strojích. Budete mít možnost vyzkoušet si dva různé overlockové stroje (speciální stroje na šití úpletu). Naučíte se, jak stříhat látky, jak položit střih na látku aby se nekroutily švy při nošení. Naučíte se, jak úplet sešívat aby pružil a švy nepraskaly. Naučíte se jak ušít průkrčník u trička, jak se vsazují rukávy, jak se zakládají délky oděvů. 

Tanečně meditační večer Do hloubky s lehkostí

Pátek 8.3.2024 od 18:00, Pod Třešní

Užijeme si úplně volný tanec kde se můžeš realizovat sama podle sebe, svého temperamentu, svojí aktuální nálady. Žádný způsob není špatně. Potom nás čeká meditace Gourishankar díky které se naladíme na svou intuici, která nám pomůže s lehkostí plynout životem v dobách nadhledu i v hlubokém ponoru. Moc se na vás všechny těším. Věřím, že krásný prostor Pod Třešní s námi bude ladit v harmonii.

Justin Lavash – koncert Pod Třešní

Čtvrtek 7.3.2024 od 20:00, Pod Třešní

Justin Lavash, který žije posledních čtrnáct let v Praze, si postupně vypracoval pověst vyhledávaného performera nejen v České Republice. Jeho hudba se ubírá napříč styly mezi blues, folkem a jazzem. Virtuózní hra na kytaru často nechá užaslé publikum s otázkou, jak dokáže jeden muž na jeden nástroj vytvořit polyfonii tolika vrstev.

Zklidněné bytí, zpěv, tanec

Středa 28.2.2024 od 18:00, Pod Třešní

Zklidnit své činné já, ponořit se do svého klidného bytí a z něj se postupně přidat k hudbě, zpěvu, zvukům, tanci. Společně znít, společně být, společně tvořit písně od srdce. Chcete se společně učit písně oslavující síly matky Země a dalších přírodních sil ovlivňujících bytí v praevropské praslovanské tradici, které vznikly navazujíc na tradici hluboce zakořeněných lidových rytmů a nápěvů v češtině i slovenštině. Vhodné je mít s sebou své hudební nástroje, pokud máte, kousek látky na sezení a dostatek tekutin.

Workshop afrických zpěvů a improvizace

Neděle 25.2.2024 od 10:00, Pod Třešní

Při zpěvu východoafrických kmenových písní se propojíme se svým hlasem i s hlasy okolo. Naopak odpojíme zbytečnou sebekritiku a pochyby, zda dovedeme zpívat. Zažijeme sílu skupinového zpívání, lidových melodií a hybných rytmů rozličných kmenů. Nepůjde nám přitom o přesnou interpretaci písní, spíše se jimi budeme inspirovat pro vlastní zážitek hlasu, pohybu a improvizace. Předchozí zkušenost se zpěvem není třeba, všichni vítáni. Workshop bude přizpůsoben úrovni, náladě, zájmu a energii účastníků a účastnic.
Workshopem provede: Lucie Páchová
O lektorce: „Zpěvu a hlasovým technikám se věnuji kontinuálně zejména ve vlastních projektech (např. Talaqpo). Studovala jsem indický zpěv, jazzový zpěv, bulharský folklor, ale nejzásadnější pro mě byly dva roky v zemích východní Afriky, kde jsem se setkala s různými kmeny a učila se přímo od žen na polích a dvorcích. Na workshopech tak propojuji různé přístupy a zdroje, které jsem posbírala v rámci řady cest i workshopů. Sama dělám hlasové a improvizační workshopy od roku 2013, byly také předmětem mé magisterské a disertační práce.“ luciepachova.com

Mise: RADOST – promítání s besedou

Čtvrtek 22.2.2024 od 19:00, Pod Třešní

Mise: RADOST. Film sdílíci humor a moudrost dvou nejoblíbenějších ikon světa – Jeho Svatosti dalajlámy a arcibiskupa Desmonda Tutu. Tito dva laureáti Nobelovy ceny za mír se spojili k jednomu poslednímu poslání: ukázat světu, jak žít s RADOSTÍ, a to i v těžkých časech. A vědí, o čem mluví. Oba prožili extrémní strádání a navzdory okolnostem nadále žili život plný RADOSTI. Po filmu bude následovat beseda o radosti s mentorem, průvodcem a aviatikem Janem Rudzinským www.janrudzinskyj.cz

Kurz Tiffany techniky – základy (Kladno)

Neděle 18.2.2024 od 9:00, Pod Třešní

V Modré kreativní dílně Pod Třešní v Kladně pro Vás pořádáme další Kurz základů techniky Tiffany. Pokud Vás láká vyzkoušet si práci se sklem a cínem a vyrobit si vitrážku sobě pro radost, nebo třeba jako dárek, je kurz určen právě pro Vás. Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, kteří si tuto techniku již někdy vyzkoušeli a chtějí si vyrobit další skleněný kousek. Povedu Vás tak, abyste se seznámili se základy techniky a přitom si vyrobili vitrážku, kterou si odnesete domů. K dispozici bude několik šablon na výrobu vitrážky o velikosti do cca 15 x 20 cm, počet dílů cca 5-9. Pokud si budete chtít vyrobit vitrážku podle vlastního návrhu, je to samozřejmě možné, je ale dobré mít návrh dobře připravený, aby nám zbylo dost času na samotnou výrobu. 

Kurz Tiffany techniky – základy (Kladno)

Sobota 17.2.2024 od 13:30, Pod Třešní

V Modré kreativní dílně Pod Třešní v Kladně pro Vás pořádáme další Kurz základů techniky Tiffany. Pokud Vás láká vyzkoušet si práci se sklem a cínem a vyrobit si vitrážku sobě pro radost, nebo třeba jako dárek, je kurz určen právě pro Vás. Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, kteří si tuto techniku již někdy vyzkoušeli a chtějí si vyrobit další skleněný kousek. Povedu Vás tak, abyste se seznámili se základy techniky a přitom si vyrobili vitrážku, kterou si odnesete domů. K dispozici bude několik šablon na výrobu vitrážky o velikosti do cca 15 x 20 cm, počet dílů cca 5-9. Pokud si budete chtít vyrobit vitrážku podle vlastního návrhu, je to samozřejmě možné, je ale dobré mít návrh dobře připravený, aby nám zbylo dost času na samotnou výrobu. 

Jiný Metro / koncert Pod Třešní KLADNO

Čtvrtek 15.2.2024 od 19:30, Pod Třešní

Jiný Metro je pražská indie pop-folková kapela. Vznikla v roce 2018 jako duo Katie. Alžběty Brown a Kláry Čmejrkové. Kapela se vyznačuje osobitými dvojhlasými lyricko-epickými písněmi a oslnivými koncerty, kde se během vystoupení vystřídá jedenáct hudebních nástrojů.

Výroba voňavých mýdel

Neděle 11.2.2024 od 15:00, Pod Třešní

Zveme děti i dospělé na vyrábění krásných dárečků, které můžete darovat všem, kteří jsou blízké vašemu srdci. Můžete si vyrobit voňavá mýdla různých tvarů a přáníčka.

Ženský kruh – Partnerské vztahy a intimita

Neděle 11.2.2024 od 14:30, Pod Třešní

Dvě průvodkyně – jedno téma… Nebo vlastně dvě průvodkyně a dvě témata? Spíš to druhé, že? Intimita s partnerskými vztahy souvisí, ale samozřejmě je to pouze jedno z témat, které partnerské vztahy obnáší. To všechno můžeš sdílet v kruhu žen, které tě vyslechnou a podpoří. Vyslechnou s otevřeným srdcem, ale neradí, pokud ty sama je o to nepožádáš.

Workshop jemných automasáží s Rékou Deák

Neděle 11.2.2024 od 10:00, Pod Třešní

Je tu další workshop automasáží pod vedením Réky Deák. Můžete se k ní připojit v neděli 11.2. a dozvědět se o masážních technikách, jako je gua sha, baňkování a uvolňování fascií, které můžete aplikovat sami na sobě. Réka vás povede krok za krokem, abyste si osvojili znalosti potřebné k provedení základní samoléčby. Ráda se bude věnovat všem vašim dotazům a podnětům. Workshop je výborným krokem k prohloubení vnímání svého těla a sebepéče.

Těžký rok / kino Pod Třešní

Čtvrtek 8.2.2024 od 20:00, Pod Třešní

Dva břídilové Albert (Pio Marmaï) a Bruno (Jonathan Cohen) mají za sebou těžký rok. Jsou zadlužení až po uši, nemají kde bydlet a jejich partnerky je opustily. Kvůli chipsům a pivu zdarma se proto klidně přidají ke skupině mladých aktivistů v čele s okouzlující dívkou přezdívanou Kaktus (Noémie Merlant). Mezi transparenty a kouřem z dýmovnic najdou čerství přátelé příležitost k nekalým kšeftíkům a později také lásku a energii k novým začátkům. Prověřené duo Olivier Nakache a Eric Toledano (Nedotknutelní) natočilo nekorektní francouzskou komedii, která si nebere servítky s žádnou generací.

Kurz výroby svíček

Neděle 4.2.2024 od 10:00 do 13:00, Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Přijďte si vyrobit svíčky jako dárek, nebo sami pro sebe třeba k Velikonocům. Odnesete si domů 3 vlastnoručně vyrobené svíčky z přírodního vosku, kulaté, hranaté, barevné podle vaší chuti. Kurz je možné navštívit i se staršími dětmi (cca od 10 let v doprovodu rodičů – manipuluje se s voskem horkým 120 stupňů). S sebou je dobré mít krabičku, nebo něco na šetrné odnesení svíček, budou uvnitř ještě tekuté. 

Moje nová tvář / kino Pod Třešní

Neděle 28.1.2024 od 19:30, Pod Třešní

Celovečerní snímek oceňované novinářky Jarmily Štukové a producentky Maji Hamplové přináší ojedinělou osobní výpověď Martiny, která se po brutálním útoku bývalého partnera snaží najít sílu znovu žít.

Jednodenní kurz šití pro pokročilé

Sobota 27.1.2024 od 9:00, Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Ráno se se pustíme do šití kabelky. Kabelka je velká 30 x 21 cm. Má dvě stejně velké oddělené zipové kapsy přístupné z horní strany. V oblouku dna jsou odšité záševky, aby se obsah do kapes dobře vešel.
Odpoledne budeme šít harmonikovou peněženku s kovovým zapínáním. Můžete ji šít menší nebo větší. Peněženku můžete využít i jako společenské psaníčko, do větší varianty se vejde i mobil, vyrobíte si tolik kapsiček na karty kolik máte rády, nebo 2 zipové kapsy na drobné. Strojové i ruční šití. Podrobný barevný tištěný fotonávod k oběma projektům, který si odnesete domů, je samozřejmostí. Budete šít z vlastních látek, aby výrobky byly přesně dle vašeho vkusu (kolik čeho zakoupit a tipy kde, vám pošlu po přihlášení). 

Tanečně meditační večer Nový začátek

Pátek 26.1.2024 od 18:00, Pod Třešní

Přijď se naladit na to nové, do čeho vstupujeme s novým rokem, s novým začátkem. Užijeme si úplně volný tanec kde se můžeš realizovat sama podle sebe, svého temperamentu, svojí aktuální nálady. Žádný způsob není špatně. Potom nás čeká pár meditačních technik naladění se sama na sebe, své potřeby a svou další cestu. Moc se na vás všechny těším. Věřím, že krásný prostor Pod Třešní s námi bude ladit v harmonii. S sebou pohodlné oblečení na tanec a vodu. 

Malování zvířátek / Tvořivá dílna Pod Třešní

Pátek 26.1.2024 od 15:00, Pod Třešní

Řezbář Libor vyřezal celou smečku pejsků, hejno ptáčků a draků, partu trpaslíků a čarodějnic…jednoho medvěda, pár koníků a ještě další zvířátka a figurky a všechny čekají, až jim vdechnete život… Tedy že je dotvoříte, domalujete, dáte jim jméno a budete si s nimi hrát. Jste zváni na další tvořivou dílničku do Modré dílny Pod Třešní. A máme pro Vás ještě jedno překvapení! Kdo bude chtít, namaluje podle své fantazie své vysněné zvířátko, potvůrku, strašidlo, postavu….cokoliv Vás napadne….a pan řezbář tři výtvory vybere a vyřeže Vám figurku přesně podle vašeho návrhu.  Takže budete mít úplně ten nejoriginálnější originál, jediný na světě.

Umění jíst a milovat / film+ degustace Pod Třešní

Čtvrtek 25.1.2024 od 20:00, Pod Třešní

Ve čtvrtek 25. ledna zveme na gumánský zážitek, který potěší tělo i duši. Od páté odpolední do večerních hodin budeme v cafe Pecka ochutnávat francouzská vín a pochutnávat si na francouzských speciálních chlebíčcích „les tartines“. Francouzská vína bude vybírat náš milý vinař a dodavatel těch nejlepších vín z rodinných francouzských vinařství Martin Bartko. V neřízené degustaci budete moci ochutnat červené, bílé i růžové favority naší kavárny a těšit se můžete i novinky a speciality. O gurmánský zážitek se postará francouzský kuchař Ludovic, který pro Vás připraví 3 druhy speciálních francouzských toastů „les tartines“.
Od 20:00 Vás pozveme na speciální gurmánský snímek Umění jíst a milovat. Více o filmu: https://www.csfd.cz/…/1359858-umeni-jist-a…/prehled/

Kurz Tiffany techniky – základy (Kladno)

Neděle 21.1.2024 od 9:00, Pod Třešní

V Modré kreativní dílně Pod Třešní v Kladně pro Vás pořádáme další Kurz základů techniky Tiffany. Pokud Vás láká vyzkoušet si práci se sklem a cínem a vyrobit si vitrážku sobě pro radost, nebo třeba jako dárek, je kurz určen právě pro Vás. Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, kteří si tuto techniku již někdy vyzkoušeli a chtějí si vyrobit další skleněný kousek. Povedu Vás tak, abyste se seznámili se základy techniky a přitom si vyrobili vitrážku, kterou si odnesete domů.

Kurz Tiffany techniky – základy (Kladno)

Sobota 20.1.2024 od 13:30, Pod Třešní

V Modré kreativní dílně Pod Třešní v Kladně pro Vás pořádáme další Kurz základů techniky Tiffany. Pokud Vás láká vyzkoušet si práci se sklem a cínem a vyrobit si vitrážku sobě pro radost, nebo třeba jako dárek, je kurz určen právě pro Vás. Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, kteří si tuto techniku již někdy vyzkoušeli a chtějí si vyrobit další skleněný kousek. Povedu Vás tak, abyste se seznámili se základy techniky a přitom si vyrobili vitrážku, kterou si odnesete domů.

Poezie na odpich

Pátek 19.1.2024 od 19:30, Pod Třešní

S radostí Vás opět zveme na akci Poezie na odpich, kde nadaní autoři přednesou své básně a povídky.
Seznam vystupujících bude ještě upřesněn. 
Dejte nám vědět že přijdete pomocí události na FB!

Michal Koberstein & Karel Pazderka / koncert Pod Třešní

Čtvrtek 18.1.2024 od 19:30, Pod Třešní

Dva kladenští písničkáři, Michal Koberstein a Karel Pazderka se spolu setkají na společném recitálu. Čtyři roky po projektu Made In Kladno.
Host večera Věra Rais harfa.

To se mi snad zdá / kino Pod Třešní

Úterý 16.1.2024 od 20:00, Pod Třešní

Nenápadný vysokoškolský profesor Paul (Nicolas Cage) se ze dne na den začne objevovat ve snech milionů lidí po celém světě a stane se tak globální celebritou. Rázem se mu začnou plnit všechna jeho přání, ale také pozná, jak vysoká je cena slávy. Nicolas Cage podává životní herecký výkon v dokonale zábavné společenské satiře. Více o filmu: https://www.csfd.cz/film/1246937-to-se-mi-snad-zda/prehled/

Sestry z kouřové sauny / kino Pod Třešní

Neděle 14.1.2024 od 19:00, Pod Třešní

V příšeří estonské kouřové sauny, fenoménu zapsaném v seznamu UNESCO, sdílí několik žen svoje nejskrytější tajemství a intimní zkušenosti. Starodávnými rituály smývají stud skrytý v jejich tělech a díky pocitu sesterské sounáležitosti znovu získávají sílu. Dokument Anny Hints oceněný v Sundance cenou za režii je mystickou výpravou do prostoru, kde člověk může svobodně čelit vnitřním démonům a úzkostem. Je to fascinující pocta kouřové sauně, místu protkanému tradicemi, oslava ženské sounáležitosti i svébytný očistný rituál. Více o filmu: https://www.csfd.cz/…/1296120-sestry-z-kourove…/prehled/

Kurz šití s Helenou Fraňkovou

Sobota a neděle 13. - 14.1.2024, Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Umíte trochu šít? Přijďte se zlepšit a naučit se něco dalšího. Během víkendu se naučíte plně ovládat šicí stroj a jednotlivé techniky šití si vyzkoušíte přímo na konkrétních výrobcích. V neděli budete domů odcházet s novým vybavením pro vaši kuchyni a obývák. Naučíte se a ušijete si: – První rovné šití, zapošívání, entlování, zakládání a provlékání si natrénujete na sáčku. – Pak pokročíte k šití prostírání dle vašich preferencí malého pod hrneček, většího pod talíř nebo středové štoly na konferenční stolek. Prvně vyzkoušíte práci s nažehlovací výztuhou. – Dál se naučíte, jak se pracuje s šikmým proužkem a nenažehlovacími výztuhami a ušijete si podložku pod hrnec. – Obloučky potrénujete u šití klasické navlékací chňapky i mini chňapky na ucha pokliček. Naučíte se také, jak se šije poutko. – Nakonec se naučíte, jak se na stroji šije (vyšívá) knoflíková dírka a ušijete si nový potah na polštář se zapínáním na knoflíky. 

Karaoke Blues / kino Pod Třešní

Čtvrtek 11.1.2024 od 20:00, Pod Třešní

Nejnovější snímek kultovního finského režiséra Akiho Kaurismäkiho s názvem Karaoke Blues patřil na letošním filmovém festivalu v Cannes mezi filmové události. Nakonec si odnesl i cenu poroty.
Je to příběh o náhodném setkání ženy Ansy, která pracuje v supermarketu a večery obvykle tráví sama doma v prázdném bytě, a dělníka Holappy, který tráví volný čas podobně osaměle, ale navíc s lahví kořalky. Tito dva se potkají v karaoke baru a přeskočí mezi nimi jiskra. Jenže tady příběh teprve začíná…

Dřevěná dílnička / Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Pátek 12.1.2024 od 15:00, Pod Třešní

Zveme všechny děti i jejich rodiče na pravidelné odpolední tvoření do Modré dílny Pod Třešní! Tentokrát Vám nabídneme oblíbenou dřevěnou dílnu, kde si budete moci za asistence šikovného truhláře Davida vytvořit zvířátka nebo krásný obrázek. Dílna je vhodná pro děti od 3 let i pro dospělé.
Kavárna PECKA bude otevřena, můžete své ratolesti nechat tvořit a sami si v klidu vychutnat kávu, nebo jiné dobroty.

KONTAKT:

Ctiborova 1837, Kladno
email: pecka@podtresni.cz

SOCIAL NETWORKS