UPLYNULÉ AKCE 2024

Zklidněné bytí, zpěv, tanec

Středa 28.2.2024 od 18:00, Pod Třešní

Zklidnit své činné já, ponořit se do svého klidného bytí a z něj se postupně přidat k hudbě, zpěvu, zvukům, tanci. Společně znít, společně být, společně tvořit písně od srdce. Chcete se společně učit písně oslavující síly matky Země a dalších přírodních sil ovlivňujících bytí v praevropské praslovanské tradici, které vznikly navazujíc na tradici hluboce zakořeněných lidových rytmů a nápěvů v češtině i slovenštině. Vhodné je mít s sebou své hudební nástroje, pokud máte, kousek látky na sezení a dostatek tekutin.

Workshop afrických zpěvů a improvizace

Neděle 25.2.2024 od 10:00, Pod Třešní

Při zpěvu východoafrických kmenových písní se propojíme se svým hlasem i s hlasy okolo. Naopak odpojíme zbytečnou sebekritiku a pochyby, zda dovedeme zpívat. Zažijeme sílu skupinového zpívání, lidových melodií a hybných rytmů rozličných kmenů. Nepůjde nám přitom o přesnou interpretaci písní, spíše se jimi budeme inspirovat pro vlastní zážitek hlasu, pohybu a improvizace. Předchozí zkušenost se zpěvem není třeba, všichni vítáni. Workshop bude přizpůsoben úrovni, náladě, zájmu a energii účastníků a účastnic.
Workshopem provede: Lucie Páchová
O lektorce: „Zpěvu a hlasovým technikám se věnuji kontinuálně zejména ve vlastních projektech (např. Talaqpo). Studovala jsem indický zpěv, jazzový zpěv, bulharský folklor, ale nejzásadnější pro mě byly dva roky v zemích východní Afriky, kde jsem se setkala s různými kmeny a učila se přímo od žen na polích a dvorcích. Na workshopech tak propojuji různé přístupy a zdroje, které jsem posbírala v rámci řady cest i workshopů. Sama dělám hlasové a improvizační workshopy od roku 2013, byly také předmětem mé magisterské a disertační práce.“ luciepachova.com

Mise: RADOST – promítání s besedou

Čtvrtek 22.2.2024 od 19:00, Pod Třešní

Mise: RADOST. Film sdílíci humor a moudrost dvou nejoblíbenějších ikon světa – Jeho Svatosti dalajlámy a arcibiskupa Desmonda Tutu. Tito dva laureáti Nobelovy ceny za mír se spojili k jednomu poslednímu poslání: ukázat světu, jak žít s RADOSTÍ, a to i v těžkých časech. A vědí, o čem mluví. Oba prožili extrémní strádání a navzdory okolnostem nadále žili život plný RADOSTI. Po filmu bude následovat beseda o radosti s mentorem, průvodcem a aviatikem Janem Rudzinským www.janrudzinskyj.cz

Kurz Tiffany techniky – základy (Kladno)

Neděle 18.2.2024 od 9:00, Pod Třešní

V Modré kreativní dílně Pod Třešní v Kladně pro Vás pořádáme další Kurz základů techniky Tiffany. Pokud Vás láká vyzkoušet si práci se sklem a cínem a vyrobit si vitrážku sobě pro radost, nebo třeba jako dárek, je kurz určen právě pro Vás. Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, kteří si tuto techniku již někdy vyzkoušeli a chtějí si vyrobit další skleněný kousek. Povedu Vás tak, abyste se seznámili se základy techniky a přitom si vyrobili vitrážku, kterou si odnesete domů. K dispozici bude několik šablon na výrobu vitrážky o velikosti do cca 15 x 20 cm, počet dílů cca 5-9. Pokud si budete chtít vyrobit vitrážku podle vlastního návrhu, je to samozřejmě možné, je ale dobré mít návrh dobře připravený, aby nám zbylo dost času na samotnou výrobu. 

Kurz Tiffany techniky – základy (Kladno)

Sobota 17.2.2024 od 13:30, Pod Třešní

V Modré kreativní dílně Pod Třešní v Kladně pro Vás pořádáme další Kurz základů techniky Tiffany. Pokud Vás láká vyzkoušet si práci se sklem a cínem a vyrobit si vitrážku sobě pro radost, nebo třeba jako dárek, je kurz určen právě pro Vás. Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, kteří si tuto techniku již někdy vyzkoušeli a chtějí si vyrobit další skleněný kousek. Povedu Vás tak, abyste se seznámili se základy techniky a přitom si vyrobili vitrážku, kterou si odnesete domů. K dispozici bude několik šablon na výrobu vitrážky o velikosti do cca 15 x 20 cm, počet dílů cca 5-9. Pokud si budete chtít vyrobit vitrážku podle vlastního návrhu, je to samozřejmě možné, je ale dobré mít návrh dobře připravený, aby nám zbylo dost času na samotnou výrobu. 

Jiný Metro / koncert Pod Třešní KLADNO

Čtvrtek 15.2.2024 od 19:30, Pod Třešní

Jiný Metro je pražská indie pop-folková kapela. Vznikla v roce 2018 jako duo Katie. Alžběty Brown a Kláry Čmejrkové. Kapela se vyznačuje osobitými dvojhlasými lyricko-epickými písněmi a oslnivými koncerty, kde se během vystoupení vystřídá jedenáct hudebních nástrojů.

Výroba voňavých mýdel

Neděle 11.2.2024 od 15:00, Pod Třešní

Zveme děti i dospělé na vyrábění krásných dárečků, které můžete darovat všem, kteří jsou blízké vašemu srdci. Můžete si vyrobit voňavá mýdla různých tvarů a přáníčka.

Ženský kruh – Partnerské vztahy a intimita

Neděle 11.2.2024 od 14:30, Pod Třešní

Dvě průvodkyně – jedno téma… Nebo vlastně dvě průvodkyně a dvě témata? Spíš to druhé, že? Intimita s partnerskými vztahy souvisí, ale samozřejmě je to pouze jedno z témat, které partnerské vztahy obnáší. To všechno můžeš sdílet v kruhu žen, které tě vyslechnou a podpoří. Vyslechnou s otevřeným srdcem, ale neradí, pokud ty sama je o to nepožádáš.

Workshop jemných automasáží s Rékou Deák

Neděle 11.2.2024 od 10:00, Pod Třešní

Je tu další workshop automasáží pod vedením Réky Deák. Můžete se k ní připojit v neděli 11.2. a dozvědět se o masážních technikách, jako je gua sha, baňkování a uvolňování fascií, které můžete aplikovat sami na sobě. Réka vás povede krok za krokem, abyste si osvojili znalosti potřebné k provedení základní samoléčby. Ráda se bude věnovat všem vašim dotazům a podnětům. Workshop je výborným krokem k prohloubení vnímání svého těla a sebepéče.

Těžký rok / kino Pod Třešní

Čtvrtek 8.2.2024 od 20:00, Pod Třešní

Dva břídilové Albert (Pio Marmaï) a Bruno (Jonathan Cohen) mají za sebou těžký rok. Jsou zadlužení až po uši, nemají kde bydlet a jejich partnerky je opustily. Kvůli chipsům a pivu zdarma se proto klidně přidají ke skupině mladých aktivistů v čele s okouzlující dívkou přezdívanou Kaktus (Noémie Merlant). Mezi transparenty a kouřem z dýmovnic najdou čerství přátelé příležitost k nekalým kšeftíkům a později také lásku a energii k novým začátkům. Prověřené duo Olivier Nakache a Eric Toledano (Nedotknutelní) natočilo nekorektní francouzskou komedii, která si nebere servítky s žádnou generací.

Kurz výroby svíček

Neděle 4.2.2024 od 10:00 do 13:00, Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Přijďte si vyrobit svíčky jako dárek, nebo sami pro sebe třeba k Velikonocům. Odnesete si domů 3 vlastnoručně vyrobené svíčky z přírodního vosku, kulaté, hranaté, barevné podle vaší chuti. Kurz je možné navštívit i se staršími dětmi (cca od 10 let v doprovodu rodičů – manipuluje se s voskem horkým 120 stupňů). S sebou je dobré mít krabičku, nebo něco na šetrné odnesení svíček, budou uvnitř ještě tekuté. 

Moje nová tvář / kino Pod Třešní

Neděle 28.1.2024 od 19:30, Pod Třešní

Celovečerní snímek oceňované novinářky Jarmily Štukové a producentky Maji Hamplové přináší ojedinělou osobní výpověď Martiny, která se po brutálním útoku bývalého partnera snaží najít sílu znovu žít.

Jednodenní kurz šití pro pokročilé

Sobota 27.1.2024 od 9:00, Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Ráno se se pustíme do šití kabelky. Kabelka je velká 30 x 21 cm. Má dvě stejně velké oddělené zipové kapsy přístupné z horní strany. V oblouku dna jsou odšité záševky, aby se obsah do kapes dobře vešel.
Odpoledne budeme šít harmonikovou peněženku s kovovým zapínáním. Můžete ji šít menší nebo větší. Peněženku můžete využít i jako společenské psaníčko, do větší varianty se vejde i mobil, vyrobíte si tolik kapsiček na karty kolik máte rády, nebo 2 zipové kapsy na drobné. Strojové i ruční šití. Podrobný barevný tištěný fotonávod k oběma projektům, který si odnesete domů, je samozřejmostí. Budete šít z vlastních látek, aby výrobky byly přesně dle vašeho vkusu (kolik čeho zakoupit a tipy kde, vám pošlu po přihlášení). 

Tanečně meditační večer Nový začátek

Pátek 26.1.2024 od 18:00, Pod Třešní

Přijď se naladit na to nové, do čeho vstupujeme s novým rokem, s novým začátkem. Užijeme si úplně volný tanec kde se můžeš realizovat sama podle sebe, svého temperamentu, svojí aktuální nálady. Žádný způsob není špatně. Potom nás čeká pár meditačních technik naladění se sama na sebe, své potřeby a svou další cestu. Moc se na vás všechny těším. Věřím, že krásný prostor Pod Třešní s námi bude ladit v harmonii. S sebou pohodlné oblečení na tanec a vodu. 

Malování zvířátek / Tvořivá dílna Pod Třešní

Pátek 26.1.2024 od 15:00, Pod Třešní

Řezbář Libor vyřezal celou smečku pejsků, hejno ptáčků a draků, partu trpaslíků a čarodějnic…jednoho medvěda, pár koníků a ještě další zvířátka a figurky a všechny čekají, až jim vdechnete život… Tedy že je dotvoříte, domalujete, dáte jim jméno a budete si s nimi hrát. Jste zváni na další tvořivou dílničku do Modré dílny Pod Třešní. A máme pro Vás ještě jedno překvapení! Kdo bude chtít, namaluje podle své fantazie své vysněné zvířátko, potvůrku, strašidlo, postavu….cokoliv Vás napadne….a pan řezbář tři výtvory vybere a vyřeže Vám figurku přesně podle vašeho návrhu.  Takže budete mít úplně ten nejoriginálnější originál, jediný na světě.

Umění jíst a milovat / film+ degustace Pod Třešní

Čtvrtek 25.1.2024 od 20:00, Pod Třešní

Ve čtvrtek 25. ledna zveme na gumánský zážitek, který potěší tělo i duši. Od páté odpolední do večerních hodin budeme v cafe Pecka ochutnávat francouzská vín a pochutnávat si na francouzských speciálních chlebíčcích „les tartines“. Francouzská vína bude vybírat náš milý vinař a dodavatel těch nejlepších vín z rodinných francouzských vinařství Martin Bartko. V neřízené degustaci budete moci ochutnat červené, bílé i růžové favority naší kavárny a těšit se můžete i novinky a speciality. O gurmánský zážitek se postará francouzský kuchař Ludovic, který pro Vás připraví 3 druhy speciálních francouzských toastů „les tartines“.
Od 20:00 Vás pozveme na speciální gurmánský snímek Umění jíst a milovat. Více o filmu: https://www.csfd.cz/…/1359858-umeni-jist-a…/prehled/

Kurz Tiffany techniky – základy (Kladno)

Neděle 21.1.2024 od 9:00, Pod Třešní

V Modré kreativní dílně Pod Třešní v Kladně pro Vás pořádáme další Kurz základů techniky Tiffany. Pokud Vás láká vyzkoušet si práci se sklem a cínem a vyrobit si vitrážku sobě pro radost, nebo třeba jako dárek, je kurz určen právě pro Vás. Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, kteří si tuto techniku již někdy vyzkoušeli a chtějí si vyrobit další skleněný kousek. Povedu Vás tak, abyste se seznámili se základy techniky a přitom si vyrobili vitrážku, kterou si odnesete domů.

Kurz Tiffany techniky – základy (Kladno)

Sobota 20.1.2024 od 13:30, Pod Třešní

V Modré kreativní dílně Pod Třešní v Kladně pro Vás pořádáme další Kurz základů techniky Tiffany. Pokud Vás láká vyzkoušet si práci se sklem a cínem a vyrobit si vitrážku sobě pro radost, nebo třeba jako dárek, je kurz určen právě pro Vás. Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, kteří si tuto techniku již někdy vyzkoušeli a chtějí si vyrobit další skleněný kousek. Povedu Vás tak, abyste se seznámili se základy techniky a přitom si vyrobili vitrážku, kterou si odnesete domů.

Poezie na odpich

Pátek 19.1.2024 od 19:30, Pod Třešní

S radostí Vás opět zveme na akci Poezie na odpich, kde nadaní autoři přednesou své básně a povídky.
Seznam vystupujících bude ještě upřesněn. 
Dejte nám vědět že přijdete pomocí události na FB!

Michal Koberstein & Karel Pazderka / koncert Pod Třešní

Čtvrtek 18.1.2024 od 19:30, Pod Třešní

Dva kladenští písničkáři, Michal Koberstein a Karel Pazderka se spolu setkají na společném recitálu. Čtyři roky po projektu Made In Kladno.
Host večera Věra Rais harfa.

To se mi snad zdá / kino Pod Třešní

Úterý 16.1.2024 od 20:00, Pod Třešní

Nenápadný vysokoškolský profesor Paul (Nicolas Cage) se ze dne na den začne objevovat ve snech milionů lidí po celém světě a stane se tak globální celebritou. Rázem se mu začnou plnit všechna jeho přání, ale také pozná, jak vysoká je cena slávy. Nicolas Cage podává životní herecký výkon v dokonale zábavné společenské satiře. Více o filmu: https://www.csfd.cz/film/1246937-to-se-mi-snad-zda/prehled/

Sestry z kouřové sauny / kino Pod Třešní

Neděle 14.1.2024 od 19:00, Pod Třešní

V příšeří estonské kouřové sauny, fenoménu zapsaném v seznamu UNESCO, sdílí několik žen svoje nejskrytější tajemství a intimní zkušenosti. Starodávnými rituály smývají stud skrytý v jejich tělech a díky pocitu sesterské sounáležitosti znovu získávají sílu. Dokument Anny Hints oceněný v Sundance cenou za režii je mystickou výpravou do prostoru, kde člověk může svobodně čelit vnitřním démonům a úzkostem. Je to fascinující pocta kouřové sauně, místu protkanému tradicemi, oslava ženské sounáležitosti i svébytný očistný rituál. Více o filmu: https://www.csfd.cz/…/1296120-sestry-z-kourove…/prehled/

Kurz šití s Helenou Fraňkovou

Sobota a neděle 13. - 14.1.2024, Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Umíte trochu šít? Přijďte se zlepšit a naučit se něco dalšího. Během víkendu se naučíte plně ovládat šicí stroj a jednotlivé techniky šití si vyzkoušíte přímo na konkrétních výrobcích. V neděli budete domů odcházet s novým vybavením pro vaši kuchyni a obývák. Naučíte se a ušijete si: – První rovné šití, zapošívání, entlování, zakládání a provlékání si natrénujete na sáčku. – Pak pokročíte k šití prostírání dle vašich preferencí malého pod hrneček, většího pod talíř nebo středové štoly na konferenční stolek. Prvně vyzkoušíte práci s nažehlovací výztuhou. – Dál se naučíte, jak se pracuje s šikmým proužkem a nenažehlovacími výztuhami a ušijete si podložku pod hrnec. – Obloučky potrénujete u šití klasické navlékací chňapky i mini chňapky na ucha pokliček. Naučíte se také, jak se šije poutko. – Nakonec se naučíte, jak se na stroji šije (vyšívá) knoflíková dírka a ušijete si nový potah na polštář se zapínáním na knoflíky. 

Karaoke Blues / kino Pod Třešní

Čtvrtek 11.1.2024 od 20:00, Pod Třešní

Nejnovější snímek kultovního finského režiséra Akiho Kaurismäkiho s názvem Karaoke Blues patřil na letošním filmovém festivalu v Cannes mezi filmové události. Nakonec si odnesl i cenu poroty.
Je to příběh o náhodném setkání ženy Ansy, která pracuje v supermarketu a večery obvykle tráví sama doma v prázdném bytě, a dělníka Holappy, který tráví volný čas podobně osaměle, ale navíc s lahví kořalky. Tito dva se potkají v karaoke baru a přeskočí mezi nimi jiskra. Jenže tady příběh teprve začíná…

Dřevěná dílnička / Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Pátek 12.1.2024 od 15:00, Pod Třešní

Zveme všechny děti i jejich rodiče na pravidelné odpolední tvoření do Modré dílny Pod Třešní! Tentokrát Vám nabídneme oblíbenou dřevěnou dílnu, kde si budete moci za asistence šikovného truhláře Davida vytvořit zvířátka nebo krásný obrázek. Dílna je vhodná pro děti od 3 let i pro dospělé.
Kavárna PECKA bude otevřena, můžete své ratolesti nechat tvořit a sami si v klidu vychutnat kávu, nebo jiné dobroty.

KONTAKT:

Ctiborova 1837, Kladno
email: pecka@podtresni.cz

SOCIAL NETWORKS