UPLYNULÉ AKCE 2022

Kytarový večer Pod Třešní

Úterý 27.12.2022 od 20:00, Pod Třešní

Kytarový večer Pod Třešní
Na konci roku se útulném klubu Pod Třešní sejdou hudebnící, které spojuje nejenom vášeň k muzice, ale i letité přátelství.
Jan Kysela je multižánrovým kytaristou, který se, kromě jiných žánrů, věnuje i sólové akustické kytaře. Patří mezi přední české hráče ve stylu fingerpicking.
Filip Zoubek, frontman skupiny The Blues Q vystoupí se svým sólovým programem OneMan Show a jako hosta si přizval skvělého Kladenského hráče na foukačku, Tomáše Fouska.

ARAMEJSKÝ OTČENÁŠ – společná hudební modlitba Pod Třešní

Úterý 20.12.2022 od 19:00, Pod Třešní

V blížícím se vánočním čase buďte srdečně zváni ke společné hudební modlitbě
ARAMEJSKÝ OTČENÁŠ – ABVUN
Aramejský otčenáš je nádherná a hluboká zpívaná modlitba v původním jazyce Ježíše Krista – aramejštině. Aramejština je podobně jako sanskrt jazyk mnohovrstevnatého významu a smyslu. Každá část otčenáše se zpívá a mnohokrát opakuje, tak člověk může postupně prociťovat působení a poznávat význam skrytý ve slovech a za slovy a ve znění hlásek. Tak u nás může docházet k osvobozování a transformaci našich vnitřních sil.
Zpívat budeme v doprovodu šamanského bubnu a shruti boxu. Není třeba předem znát text ani melodie, vše se rychle naučíte na místě. Můžete se přijít také pouze zaposlouchat do tónů, polyfonií a znění aramejštiny.
Modlitbou vás budou doprovázet: Lenka Počtová – shruti box, zpěv a Ladislav Frydrýn – šamanský buben, perkuse

JAN RAK – Kvantová fyzika na prahu mystiky / beseda Pod Třešní

Čtvrtek 15.12.2022 od 19:30, Pod Třešní

Dokáže zlá myšlenka ovlivnit realitu?
Podle kvantové fyziky ano.
Nabízí se možnost, že zdrojem všeho, co JE, je právě vědomí
Profesor Jan Rak říká, že Ráj na zemi přijde, až zjistíme, že si realitu tvoříme sami.
„Dnešní většinový názor tvrdí, že svět je materialistický, mechanický stroj a že existuje tam venku. Vědomí je pak produktem náhodné sebeorganizace hmoty. Pozorovatel prožívá něco, co může ovlivnit málo, nebo vůbec. Události se dějí náhodně, a jsme tudíž převážně obětí vnějších okolností. Mysticismus, východní filozofie a podle mě v jistém smyslu i moderní věda, která jasně narazila na problém vědomí, nabízí alternativu: Zdrojem všeho je vědomí, které generuje vše a pozoruje samo sebe. Změna těchto paradigmat, změna smýšlení o realitě, může vést člověka k tomu, že se mění z role oběti do role tvůrce. Jsem přesvědčen, že tento úhel pohledu může být do značné míry osvobozující. Navíc se domnívám, že prožíváme dobu, která jakýmsi „kouzelným“ způsobem toto téma otevírá názorně. Jako kdybychom po dlouhou dobu procházeli evoluční fází, kdy k tomuto chápání někteří jednotlivci dozrávali jemnou cestou, ale dnešní doba otřásá zažitými jistotami tak, že uniknout lze mnohem hůře.“
Během besedy nás bude osvěžovat svou hudební produkcí Marie Tilšarová se svým manželem muzikantem Pavlem.
Její písně Vás vtáhnou, neb jsou ze života, dotýkají se míst i témat, které nám jsou všem společná… jsou velmi lidské, laskavé, moudře hluboké a někdy taky dost vtipné.

A pak přišla láska… / kino Pod Třešní

Neděle 11.12.2022 od 19:30, Pod Třešní

Psycholožka Kristýna (Pavla Tomicová) zoufale hledá lásku a štěstí. Rozhodne se proto odjet se svou dospělou dcerou Sárou (Sara Venclovská) na ozdravný víkend za kartářkou Zdenou (Tereza Hofová).
Skrze pochybné rodové léčení a výklady karet zjistí víc nejen o svém problematickém vztahu k okolí, ale i ke své dceři a sobě samotné. Přijde na konci uzdravování konečně i láska?

Společné tvoření čakrových a minerálních náramků / Pod Třešní

Neděle 11.12.2022 od 17:00, Pod Třešní

Zveme Vás ke společnému tvoření čakrových náramků a dalších náramků z minerálů, vytvoříte si krásný šperk sobě na míru a nebo originální dárek pro své blízké.
Všechen materiál bude k dispozici.

Malování dřevěných andělů / kreativní dílna Pod Třešní

Pátek 9.12.2022 od 17:00, Pod Třešní

Zveme opět na dřevěnou dílnu, tentokrát s Vánoční tématikou, budeme malovat nádherné andílky:)
V Modré kreativní dílně Pod Třešní. Na koho se nedostane, může si namalovat anděla perníkového:)
Dílna je primárně určena dětem, ale srdečně zváni jsou i dospělí!
Art café PECKA bude OTEVŘENO…

BUKO – kino / Pod Třešní

Čtvrtek 8.12.2022 od 20:00, Pod Třešní

Jarmila (Anna Cónová) se po ztrátě muže ocitne na životní křižovatce, kde se musí rozhodnout, zda zbytek života už jen trpělivě “přečká”, nebo se vzepře a vrhne se do dobrodružství s nejistým koncem. Navzdory dobře míněným radám svých dospělých dětí si zvolí druhou možnost…

Adventní večer s vyvoněnou kosmetikou / Pod Třešní

Středa 7.12.2022 od 18:00, Pod Třešní

Toužíš se uvolnit z předvánočního shonu a pořádně si odpočinout? Láká tě svět vůní stvořených jen pro tvoji pohodu? Chtěla bys o sebe pečovat kvalitní kosmetikou, ale nevíš, kde začít a jak se dostat k těm pravým produktům?
Mám pro tebe návrh!
Pojď si vytvořit přírodní kosmetiku z těch nejkvalitnějších surovin vhodnou i jako dárek. Zažij tu pohodu při společném tvoření pečujících produktů. Večer v příjemném prostředí v partě inspirativních žen ti vlije novou krev do žil.
Po kurzu už neskočíš na marketingové triky pseudopřírodních značek. Už nemusíš vyhazovat peníze za kosmetiku bez valné hodnoty. Vyrobit si produkty sama sobě na míru je snazší, než se může na první pohled zdát.
Na co se můžeš na kurzu těšit?
– vytvoříš si přírodní deodorant, olejový parfém v roll-onu a 2 balzámy na rty
– vybereš si vlastní kombinaci luxusních éterických olejů
– budeš umět vybírat kosmetické suroviny
– naučíš se tvořit funkční kosmetiku za pár korun
– produkty si domů odneseš v krásných obalech a sama si je ozdobíš stylovými samolepkami
– když si přineseš své oblíbené produkty, pomůžu ti rozluštit jejich složení (jsem inženýrka chemie)
tvořivá sada balzám na rty
prirodni parfem

HRANICE LÁSKY / kino Pod Třešní

Neděle 4.12.2022 od 19:30, Pod Třešní

Hana (Hana Vagnerová) začíná cítit, že její vztah s Petrem (Matyáš Řezníček) se pohybuje v příliš zajetých kolejích. Rozhodne se ho tedy osvěžit a začne s Petrem sdílet své erotické představy a tajné sny. Od vyprávění je pak už jen krůček k činům. Ke zkoumání vlastní intimity, k zážitkům s jinými partnery a ke stále intenzivnějšímu hledání hranic, za které se dá v lásce a sexu zajít.
Experiment se svobodou se však může snadno vymknout z rukou…

SNOW FILM FEST 2022 / Pod Třešní

Čtvrtek 1.12.2022 od 19:00, Pod Třešní

Každý rok od října do prosince do více než 200 českých a slovenských měst přináší SNOW FILM FEST ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce.
Pravidelně se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách.
Program: 1. Blok: 19:00 -20:40 Stoupání, Prozíravost, Bez pádla, Jyrgalan
2. Blok: 21:00 – 22:15 Innsbruck, Ledový tanec, Pro vrchol až na konec světa

Tajemná Barma – cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové / Pod Třešní

Úterý 29.11.2022 od 19:30, Pod Třešní

V únoru 2020 jsme se s Pavlem vydali do tajemné země ležící v jihovýchodní Asii na břehu Bengálského zálivu. Byla to skvělá volba. Objevili jsme zde kromě tisíců pagod, buddhistických chrámů a zlatých soch Buddhy i jezera, vodopády, krápníkové jeskyně, vysoké hory, rýžová pole, pláže, neprostupnou džungli a stále se usmívající místní obyvatele. Během naší měsíční cesty jsme využili snad všechny dostupné dopravní prostředky. Cestovali jsme místními autobusy, vlaky, na lodi, na motorce, stopem i na kole. Vydali jsme se na několik „divokých“ treků, kde nebyla nouze o dramatické chvíle. Dostali jsme se do horských vesnic, kde lidé stále žijí tradičním způsobem života. I když jsme se s nimi často nedomluvili, vždy se nám snažili pomoci a přijali nás do svého domu. Zasvětili nás do tajů nošení vody, svého kuchařského umu, ale i přípravy svatby. Ukázali nám, k čemu se dá použít bambus, jak se vyrábí ruční papír, cigára, klobouky či slunečníky. V údolích u jezer nás uchvátil „vodní svět“, kde lidé žijí v domech na kůlech. Zeleninu pěstují na plovoucích zahradách, jejich hlavním dopravním prostředkem je loďka a rybáři pádlují nohama. K nezapomenutelným zážitkům patří naše návštěva vesnic, kde žijí ženy s žirafími krky nebo s potetovanými tvářemi. Barma je země kontrastů. Stále se potýká s chudobou, s ozbrojenými konflikty, přírodními katastrofami a od vojenského puče v únor 2021 se ztrátou základních lidských práv a svobod. Je to však i země odvážných lidí, kteří jsou odhodlání bojovat za svobodnou Barmu.
Přijďte se dozvědět více a hlavně si užít nádherné fotografie a vyprávění cestovatelky Pavly Bičíkové.

Tečkované mandaly/kreativní dílna Pod Třešní

Neděle 26.11.2022 od 15:00, Pod Třešní

Potřebujete se v této unáhlené době na chvíli zastavit? Trošku relaxovat? Vyčistit hlavu? Přihlaste se na kurz tečkované mandaly… Vytvoříte si svoji vlastní mandalu na dřevěné překližce o průměru 22cm, kterou pro Vás předem připravím (natřu podkladovou barvou a narýsuji pomocné linky), abyste rovnou mohli začít tečkovat.
Z kurzu si odnesete:
– svoji tečkovanou mandalu,
– základní sadu „tečkovačů“, abyste doma mohli tvořit další mandaly,
– spoustu praktických informací o tom, jak tečkovat, jaké barvy používat, na co všechno lze tečkovat – příprava i závěrečná úprava a fixace různých materiálů,…a další praktické rady.
Lektorka: Viki Kopecká
Vhodné od 14 let a více.
Jestli Vás zajímá moje tvorba, mé mandaly najdete na: https://www.facebook.com/LiNi.Art24

TEREZ WRAU – podzimní koncert / Pod Třešní

Pátek 25.11.2022 od 19:30, Pod Třešní

Terez s kytarou v ruce 6 let cestovala po světě, kde hrála na ulici, sbírala písně různých kultur a osvojila si zpěv v 15 jazycích. V současné době se věnuje vlastní tvorbě, letos vydala třetí album.
Krom koncertování předává své dary vedením kakaových ceremonií a ženských kruhů a je lidem průvodcem pro nacházení jejich unikátní cesty za pomoci osobního koučinku.

SVĚTLONOC / kino Pod Třešní

Středa 23.11.2022 od 20:00, Pod Třešní

Slovenská scenáristka a režisérka Tereza Nvotová do kin uvádí mysteriózní thriller o vzpouře ženy proti zakořeněným předsudkům, který již zarezonoval na Finále Plzeň a především na prestižním festivalu v Locarnu a od poroty obdržel Zlatého leoparda. Více o filmu: https://www.csfd.cz/film/671405-svetlonoc/prehled/ 
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=2Px88pppb6g

Tvoření s Lucií – originální ADVENTNÍ SVÍCEN / Pod Třešní

Pondělí 21.11.2022 od 18:00, Pod Třešní

Porcelánový omáčník, dřevěný šuplík, staré plechovky. Pro někoho odpad pro nás tvořivé velká výzva. Přijďte si vytvořit krásný adventní svícen z živých rostlin, v netradiční nádobě. Budeme vypichovat do florexu, ozdobíte, dáte svíčky. Všechny pomůcky i dekorace jsou v ceně. Uděláme si krásný večer a první svíčku, Naději, zapálíme včas. Kurz je pro šest osob.

Pletení ošatek ze slámy / kreativní dílna Pod Třešní

Neděle 20.11. 2022 od 10:00, Pod Třešní

Přijďte se seznámit se starodávnou technikou pletení ošatek ze slámy. Vyčistíte si hlavu od každodenních starostí a vytvoříte si vlastní slaměnou ošatku. S sebou: nůžky, zástěru, rozprašovač na vodu, froté ručník na klín.
Lektorka: Renáta Němečková

SMRT JAKO BRÁNA – promítání ukázek z připravovaného filmu
a beseda s režisérem Viliamem Poltikovičem

Úterý 15.11. 2022 od 19:30, Pod Třešní

Celovečerní dokumentární film Smrt jako brána volně navazuje na seriál ČT Brána smrti prezentující zcela jiný pohled na konec života v lidském těle.
Místo strachu, úzkosti a depresí ze smrti ve filmu uvidíme, že staré a přírodní kultury smrt lidského těla vnímají jako přechod a transformaci do jiné sféry bytí. V souladu s tímto přístupem promluví významní světoví vědci, podpoří kontinuitu bytí po smrti a vysvětlí, že prvotní je vědomí, ne hmota. Film nabízí inspiraci, jak přijmout smrt, jak se na ni připravit i jak se vyrovnat s odchodem blízkých. Filmem provází Jaroslav Dušek.
Komentované ukázky představí Stanislava Grofa a jeho pozoruhodnou zkušenost mimo tělo, výpověď Miroslava Krejčíře vysvětlí, jak překvapivá zkušenost blízké smrti vedla k úplné ztrátě strachu ze smrti, jedinečný fenomén sdílené smrti (který snad nejvíce nasvědčuje pro pokračování bytí v jiné sféře) představí Raymond Moody, že někteří umírající již nechtějí být zachraňováni, vysvětlí záchranářka Dana Hlaváčková, o ztrátě dítěte promluví Jitka Ševčíková a jak je to s přechodem do jiné sféry bytí povypráví umírající Julia.
Po projekci následuje beseda s Viliamem Poltikovičem.

Trojúhelník smutku / kino Pod Třešní

Pátek 11.11.2022 od 17:30, Pod Třešní

Srdečně zvu ty, kteří by rádi ochutnali způsob konstelační práce. Můžeš přijít jako divák a bezpečným způsobem nakouknout a seznámit se. Samozřejmě bude prostor pro konstelace na zakázku, počet je však omezen.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _
Ptali se mě proč pořád provázím konstelace… Proč se pořád hrabat v minulosti… A já říkám, že ať jsme sebevíce duchovní nebo podléháme trendům zrovna teď moderním.
Ať si o sobě myslíme, že jsme
Světlem i temnotou.
Stromem a oceánem.
Hvězdou ve vesmíru.
Na té obyčejné a lidské úrovni jsme pořád dítětem našich rodičů, sestrou, bratrem, matkou, otcem, babičkou, dědou, zaměstnancem, zaměstnavatelem…
A pokud na té obyčejné a lidské úrovni nemáme v sobě otisk zdravého řádu Lásky nemůžeme být nikdy kompletní, zdraví, šťastní, naplnění, plynoucí, klidní, živí…
Proto provázím konstelace. Protože nabízejí člověku spojení s tím, odkud jsme přišli a co zůstává trvale.
S Láskou Neera Martina
Místo: v novém terapeutickém prostoru U Stromu/Pod Třešní/1. patro nově zrekonstruované části.

Trojúhelník smutku / kino Pod Třešní

Čtvrtek 10.11.2022 od 20:00, Pod Třešní

Dvojnásobný vítěz Zlaté palmy z festivalu v Cannes Ruben Östlund natočil břitce satirickou komedii o společenských rolích a opojné síle moci, která nenechá na žádném z pasažérů nit suchou.

Večer s tvořením hydratačního krému, Pod Třešní

Středa 9.11.2022 od 18:00, Pod Třešní

Máš pocit, že přírodní kosmetika jsou jen samé olejíčky se složitým návodem k použití? Chceš prostě vzít krém, namazat se a vyrazit? Zázrakům z drogerie už dávno nevěříš? Ale přírodní kosmetika v obchodech ti připadá drahá?
Mám pro tebe návrh!
Pojď si vytvořit přírodní hydratační krém z těch nejkvalitnějších surovin nadupaný aktivními látkami podle tvého výběru. Zažij tu pohodu při společném tvoření pečujících produktů. Pohodový večer v příjemném prostředí s partou inspirativních žen ti vlije novou krev do žil. Po kurzu už neskočíš na marketingové triky pseudopřírodních značek. A nebudeš vyhazovat peníze za kosmetiku bez valné hodnoty. Vyrobit si produkty sama sobě na míru je snazší, než se může na první pohled zdát.
Na co se můžeš na kurzu těšit?
Vytvoříš si 2 kelímky hydratačního krému, který nemá na trhu konkurenci. Budeš umět vybírat suroviny pro svůj typ pleti. Naučíš se tvořit bezpečnou kosmetiku, která se ti nezkazí. Produkty si domů odneseš v krásných obalech a sama si je ozdobíš stylovými samolepkami. Když si přineseš své oblíbené produkty, pomůžu ti rozluštit jejich složení (jsem inženýrka chemie).

Met.a.phorum Act II: Encountering / KLADNO, Pod Třešní

Pondělí 7.11.2022 od 19:00, Pod Třešní

Interaktivní představení a dialog o mezikulturním porozumění.
Jak se můžeme propojit a pochopit uprostřed tak rozděleného světa?
Tato akce je příležitostí pro místní obyvatele a lidi narozené v zahraničí, aby vytvořili prostor pro otevřený dialog. Spojit se s komunitou. Aktivně naslouchat a vyměňovat si zkušenosti s lidmi, které byste za jiných okolností nejspíš nepotkali, a to ve strukturovaném a estetickém rámci.
Zveme všechny – Čechy i lidi odjinud – ke společnému zamyšlení nad otázkami: Kdo je „my“ a kdo jsou „oni“? Co znamená „jinakost“ ve vašem životě? Jak my jako jednotlivci přispíváme k „jinakosti“ svým vlastním myšlením a jednáním?
Akce se skládá ze dvou částí:
1) Metafora – dramatické monology
Sledujte čtyři skutečné příběhy, napsané a zahrané čtyřmi lidmi, kteří se narodili v zahraničí a nyní žijí v České republice. Příběhy čtyř obyčejných lidí, kteří předvedou své odvážné dramatické monology o své zkušenosti outsidera – „jiného“.
Stejně jako oni odhalí sami sebe, odhalíte se i vy.
2) Fórum – prostor pro dialog
Po představení jste zváni na setkání s účinkujícími v malých intimních skupinkách, kde diváci i herci mohou sdílet své zkušenosti a vést spolu dialog, který posiluje společná pouta. Tato setkání vedou k zamyšlení nad tématy monologů – otázkami prostoru, sounáležitosti, identity, společných hodnot – a ke sdílení vašich zkušeností v prostoru tolerance a důvěry.
Večer končí sběrem vašich postřehů a radostnou nadějí, že spojení navázaná uvnitř této akce zakoření i venku.
Zapojte se s námi do této dojemné akce, která zužuje propast mezikulturní jinakosti, posiluje spojení a vytváří společný základ.
Doporučená úroveň angličtiny B1. Ale žádné obavy, domluvíme se!
Tento projekt vám přináší Rehearsal for Reality z.s. ve spolupráci s Heinrich Boll Stiftung Praha. Rehearsal for Reality je zapsaný spolek participativního divadla a kulturní iniciativa zaměřená na sociální rovnost, spravedlnost a mír.
https://www.eventbrite.com/…/metaphorum-act-ii…
___________________________________________
An audience-interactive performance and human library on intercultural understanding.
How can we find connection amid so much division?
This event is an opportunity for locals and foreign-born people to create a space of open dialogue. To connect with the community. To actively listen and exchange with those whom they might not meet under different circumstances, in a structured and aesthetic framework.
It invites all people – Czech and non-Czech – to come together to consider the questions:
Who is ‘us’ and who is ‘them’? Who are ‘we’? What does ‘otherness’ mean in your life?
How do we as individuals contribute to ‘otherness’ through our own thinking and actions?
The evening is divided into two parts:
1)The Metaphor – brave dramatic monologues
A performance of four original monologues, written and performed by four ordinary people – people just like you. They bravely step on stage to share their symbolic stories of what it is to be foreign-born in a place they now call home. What does it mean to belong? How to we find a sense of place? Each monologue shares a different perspective – some tender, some provocative, all real – that may resonate with your own experience.
2)The Forum – platform for dialogue
After the performance, you are invited to meet with the performers in small, intimate groups. These encounters invite you to reflect on the themes of the monologues – questions of space, belonging, identity, common values – and to share your experiences in a space of tolerance and trust.
The evening ends by harvesting your insights and with the joyful hope that the connections made inside this event take root outside.
Join us in this touching event that narrows the gap of intercultural otherness, strengthens connection, and creates common ground.
Entrance is free.
B1 English recommended. But no worries, we will understand each other.
This project is brought to you by Rehearsal for Reality z.s. in cooperation with Heinrich Boll Stiftung Prague. Rehearsal for Reality is a registered participatory theatre association and cultural initiative focused on social equity, justice and peace.

Dřevěná dílnička pro děti / Pod Třešní

Neděle 6.11.2022 od 15:00, Pod Třešní

Zveme všechny děti i jejich rodiče do tvořivé dílny Pod Třešní!
Tentokrát se bude pracovat se dřevem, děti si buď vybarví krásného dřevěného, ručně vyřezávaného ježečka nebo si z dřevěných součástí zvířátko samo vytvoří! Dílnu povedou dva zkušení muži řezbář a truhlář, kteří budou dětem pomáhat a předávat svou lásku k práci se dřevem:)
A pozor! Pro rodiče i děti bude připraveno občerstvení v nově vznikající kavárně art café Pecka! Zveme na úplně první POOTEVŘENÍ tohoto prostoru. Těšit se můžete na svařák, domácí limonádu, něco dobrého na zub…a tak dále:)
A na dvoře si budete moci opéct špekáček – k zakoupení v kavárně.

LOLOTTE ET BRETELLES – francouzský večer/Pod Třešní

Čtvrtek 3.11.2022 od 19:30, Pod Třešní

Housle, akordeon a dva hlasy
Duo, které s harmonií a lehkostí přechází z tradičních písní v okcitánštině k populárním francouzským písním které zpívali: Edith Piaf, Charles Aznavour, Serge Gainsbourg, Jacquese Higelin a Pierre Perret.
Umělci, kteří vás provedou napříč Francií a ukáží vám bohatost jejich rodného jazyka.
A proč si s nimi nezatančit ?
Laurence Pavlata – akordeon, perkuse, zpěv
Olivier Serque – housle, zpěv
Na baru se budou v nabídce francouzská vína a francouzské delikatesy k zakousnutí. 

UTAMA / kino Pod Třešní

Úterý 1.11.2022 od 20:00, Pod Třešní

Utama je pokorným žalozpěvem za mizející kulturu bolivijských indiánů i tichou, ale naléhavou připomínku dopadů globálních klimatických změn na místa, kterým říkáme domov.
Bolívie / Uruguay / Francie, 2022, 87 min

ARVÉD / kino Pod Třešní

Úterý 25.10.2022 od 20:00, Pod Třešní

Film Arvéd vypráví o tom, kam až jsme schopni zajít, abychom dosáhli svého cíle. Jiří Arvéd Smíchovský byl ochoten jít až k hranicím samotného pekla. Fascinující osud mystika, nacistického i komunistického konfidenta proměnil Vojtěch Mašek v temně groteskní podobenství o životě coby divadlu, v němž se rozplývá naše identita.
Česko, 2022, 120 min

Workshop zpěvu afrických písní a improvizace/Pod Třešní

Neděle 23.10.2022 od 9:30 do 17:00, Pod Třešní

Celodenní intenzivní hlasová dílna povede k prozkoumávání možností hlasu jako zdroje spontánní tvorby, uvolnění, sebepoznání a vnímání skupiny i prostoru.
Skrze zpěv afrických lidových písní si vyzkoušíme různé přístupy k hlasu, improvizaci a poslouchání, možnosti vícehlasu i polyrytmu.
Náplň:
– Dechová cvičení pro otevření hlasu a rozezvučení
– Kruhové písně kmenů z Afriky (z Ugandy, Zambie, Konga a Tanzánie)
– Improvizace s melodií i rytmem a návody jak na to
– Spontánní hlasový projev, vícehlas, skupinová podpora, naladění se
– Odhalení různých hlasových barev, posílení dynamiky hlasu, opory
Všichni vítáni, předchozí zkušenost se zpěvem není potřeba, stačí otevřenost.
________________________________________
Lektorka: Lucie Pachová
„Jádrem mé umělecké praxe je zájem o poslouchání, kompozici a improvizaci. Ve svých projektech pracuji nejčastěji s hlasem, terénními nahrávkami, zvuky citery i pohybem. V roce 2019 jsem strávila několik měsíců v Africe, což pro mě byla klíčová zkušenost. Setkání s hudbou a písněmi různých kmenů (Tonga, Gogo, Acholi) mě vedlo k hledání hudebních a zvukových projevů, jež vychází z každodenní zkušenosti a vztahů k okolí. Lektorské činnosti se věnuju posledních pět let, kdy se snažím sdílet své zkušenosti s hlasem, lidovou hudbou, improvizací či s přístupem deep listening.“

Háčkování košíčků s dřevěným dnem/tvořivá dílna Pod Třešní

Sobota 22.10.2022 od 9:30 do 12:00, Pod Třešní

Naučili byste se rádi háčkovat něco praktického a zároveň stylového do vašeho domova?
Pak jste srdečně na workshop s Danuškou Andrisovou – která pro Vás chystá pravidelné sobotní tvořivé dílny! Vyrobíme si společně minimálně jeden košíček a ze zbylého materiálu, si můžete uháčkovat druhý košíček doma, takže budete mít krásný set. Výhodou je znalost krátkého sloupku, ale i začátečníci jsou vítáni.

Jan Loněk & The Furnitures unplugged /Pod Třešní

Čtvrtek 20.10.2022 od 19:30, Pod Třešní

The Furnitures je kapela, která hraje své písně, svojí cestou. Hudebně se opírá částečně o amerického písničkářství, trochu o jazzový standard, více o elektrické blues a má ráda i šanson z Čech. Je to tavící kotel, kam se vejde hodně ingrediencí.
Jan Loněk má rád pop, ale ten dobrý, který je jako Švýcarská čokoláda, do které si chcete znovu a znovu kousnout. Naopak v hrnci, který kapela vaří, nikdy nehledejte ten podlézavý pop, co tvrdí, že si jde všechno užít. Nene, dobrý pop se musí trochu vytrpět, aby se hrál s radostí:)
_______________________________________
Jan Loněk piano/zpěv/texty/hudba
V hudbě je v podstatě samouk, navštěvoval jako dítě hodiny klavíru se zaměřením na klasiku, ale po dvou letech přestává. Věnuje se psaní vlastních písniček. V roce 2008 zakládá s Jiřím Týfou a Matějem Drábkem trio The Furnitures. Po odchodu Jiřího přichází Jan Kasalický, který v kapele hraje kytaru dodnes a je zásadním článkem uskupení. S kapelou od vzniku spoluhraje celá řada profesionálních muzikantů. Připravuje debutové album Catalog, které hudebně spoluprodukoval s Omarem Khaoajem.
Omar Khaoaj/kytara
Od svých pěti do jedenácti let žil v Alžírsku. Vystudoval hru na elektrickou kytaru na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.
V roce 2001 přišel do kapely kolem Zuzany Navarové Koa na místo kytaristy uprázdněné po odchodu Ivána Gutiérreze. Po smrti Navarové v roce 2004 zde i zpíval a stal se i jedním z autorů repertoáru. Koa ukončila činnost v roce 2010. Se svým spoluhráčem z kapely Koa Camilem Callerem hrál také v kapelách Akustik a Amirante. Hraje v instrumentální kapele Omar Guitar Band a spolupracuje s mnoha dalšími muzikanty (Marie Rottrová, Petr Kolář, Lucie Bílá, Ondřej Soukup, Petr Spálený, Radůza).
Dalibor Pelc / baskytara
Vystudoval obor baskytara na KJJ, jeho hra nese výrazný osobitý rukopis a hráčskou vyzrálost. Od dětství díky otci vnímá bluesovou hudbu a hrají spolu v kapele Bluecondition. Spulupracoval s Emmou Smetanou jejím manželem Jordanen a je spoluautorem improvizačního hudebního projektu Sepie z hor.
Radek Břicháč /cajon
Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka u pana prof. Ivana Smažíka. Při studiích, ale i poté získával zkušenosti v mnoha orchestrech a kapelách: Orchestr Činohry Národního divadla, Normál people, Return to silence, Window, Trevor Blanchet,Laura a její tygři, Fabrik, Kapela Davida Krause a také zahraniční angažmá na výletní lodi v USA.

Tvoření s Lucií – LÁTKOVÉ DEKORATIVNÍ DÝNĚ/Pod Třešní

Pondělí 17.10.2022 od 18:00 do 20:00, Pod Třešní

Protože začalo období dýní, tak i vy budete mít možnost si jednu netradiční vyrobit.
Až si ji ušijete, dozdobíte ji kamínky, korálky, starými šperky, krajkou nebo i třeba nepoužívaným klíčem od skříně. Fantazie bude jen na vás!
Vhodné i pro slečny od 12 let.

Civilizace – Dobrá zpráva o konci světa/kino Pod Třešní

Neděle 16.10.2022 od 18:00, Pod Třešní

Dokumentární film Civilizace režiséra Petra Horkého a egyptologa Miroslava Bárty o proměnách velkých civilizací a jejich podobností s tou naší současnou. Výpravná reality show našeho vlastního kolapsu.
Zatím všechny civilizace zanikly.
Ale proč bychom my nemohli být první, kdo chod dějin změní?
Česko, 2022, 81 min

Martina Trchová & Wolf lost in the poem

Pátek 14.10.2022 od 20:00, Pod Třešní

Martina Trchová / folk-blues-jazz
Písničkářšká běženkyně z Prahy, která v Brně nalezla svůj nový domov. Autorka osobitých písní, držitelka ceny Anděl za rok 2017. Na kontě má již tři alba a není žádnou křehkou dívkou s kytarou, naopak někdy chrlí texty až s hiphopovou kadencí.
 
Wolf lost in the poem / Jan Žamboch / folk-alternative
Z šáší vnitřních pustých lesů občas vykoukne vlčí čumák, aby si čuchl ke sbírkám poezie básnířek a poté bloumal dny a noci ztracen, přemýšleje, jak těm ženám složit hold. Nenachází klid, dokud drápy nevyryje, dokud hrdlem nevyvyje do mlhy zprávu o setkání s těmi nádhernostmi, šílenostmi, hrůzami a krásami, které do svých poezijních světů zaklely… Při live koncertech se pak pomocí těch písní dere temnotou ke světlu… CD Wolf Lost In the Poem – Nepřipoutaný bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii folk za rok 2017.
/šáša je krásné valašské slovo a znamená v podstatě křoví, lesní podrost, pozn. organizátorů/

Večer s tvořením vlasové kosmetiky na Kladně

Středa 12.10. 2022 od 18:00 do 21:00, Pod Třešní

Potřebuješ vypnout a užít si večer sama pro sebe? Chtěla bys o svoje vlasy pečovat přírodně a bez kompromisů? Přírodní šampony, které jsi vyzkoušela málo pěnily a nemyly?
Mám pro tebe návrh:
– Pojď si vytvořit přírodní kosmetiku z těch nejkvalitnějších surovin.
– Zažij tu pohodu při společném tvoření pečujících produktů.
– Volný večer v příjemném prostředí v partě inspirativních žen ti vlije novou krev do žil.
– Po kurzu už neskočíš na marketingové triky pseudopřírodních značek.
– Už nemusíš vyhazovat peníze za kosmetiku bez valné hodnoty.
– Vyrobit si produkty sama sobě na míru je snazší, než se může na první pohled zdát.
Na co se můžeš na kurzu těšit?
– Společnost inspirativních žen
– Vytvoříš si opravdu přírodní šampon, kondicionér a hydrofilní olej (do koupele, na čištění pleti i do sprchy)
– Budeš vědět, kde koupit suroviny i jak je vybírat
– Naučíš se tvořit bezpečnou kosmetiku, která se ti nezkazí
– Produkty si domů odneseš v krásných obalech a sama si je ozdobíš stylovými samolepkami
– Když si přineseš své oblíbené produkty, pomůžu ti rozluštit jejich složení (jsem inženýrka chemie)
Kapacita kurzu je 10 osob.

STOPY V PÍSKU – dokument + beseda/Pod Třešní

Čtvrtek 6.10.2022 od 19:30, Pod Třešní

Zveme na unikátní projekci dokumentárního filmu o putování pouští na cestě za vlastní duší.
Tři poutníci, tři příběhy, tři cesty… Dokument sleduje příběhy tří poutníků, kteří se s průvodci a dalšími poutníky vydávají do Saharské pouště pohlédnout z odstupu na své životní křižovatky, dilemata a bolesti. Hledají smíření se změnami, které život přináší, svou vlastní autenticitu, živelnost a odvahu žít svůj život naplno, v souladu sami se sebou.
Po filmu bude otevřen prostor pro dotazy diváků.
Přítomen bude producent filmu Martin Černohorský, který v dokumentu provází poutníky na jejich cestě. Bývalý vrcholový sportovec, spolumajitel a ředitel úspěšné firmy. Posledních 6 let pomáhá firmám i jednotlivcům hledat vizi a pravdivý smysl jejich existence.
Pozvání přijala také Petra Líbová, která projekci iniciovala a podělí se s námi o své zážitky z putování pouští.
Na baru se krom běžného sortimentu bude podávat beduínský čaj.

Večer s tvořením pleťové kosmetiky na Kladně

Čtvrtek 22. 9. 2022 od 18:00 do 21:00, Pod Třešní

Chceš si zahrát na alchymistku a namíchat si elixír mládí?
Tápeš, jaká ranní nebo večerní rutina bude mít skutečně pozitivní vliv na stav tvé pleti?
Chtěla bys o sebe pečovat kvalitní kosmetikou, ale nevíš, kde začít a jak vybrat ty pravé produkty?
Připadá ti přírodní kosmetika v obchodech drahá?
Mám pro tebe návrh!
Pojď si vytvořit přírodní kosmetiku z těch nejkvalitnějších surovin.
Zažij tu pohodu při společném tvoření pečujících produktů.
Volný večer v příjemném prostředí v partě inspirativních žen ti vlije novou krev do žil.
Po kurzu už neskočíš na marketingové triky pseudopřírodních značek. Už nemusíš vyhazovat peníze za kosmetiku bez valné hodnoty.
Vyrobit si produkty sama sobě na míru je snazší, než se může na první pohled zdát.
Na co se můžeš na kurzu těšit? 
Vytvoříš si pleťový olej, hyaluronové sérum a dvoufázový odličovač
Budeš umět vybírat suroviny pro svůj typ pleti
Naučíš se tvořit bezpečnou kosmetiku, která se ti nezkazí
Produkty si domů odneseš v krásných obalech a sama si je ozdobíš stylovými samolepkami
Když si přineseš své oblíbené produkty, pomůžu ti rozluštit jejich složení (jsem inženýrka chemie).

ŘEKA / kino Pod Třešní

Úterý 20.9.2022 od 20:00

Řeky jsou tepnami planety. Kamkoli putují, tam se objevují, přežívají a snad i vzkvétají všechny formy života, včetně lidského.
Film Řeka bere diváky na cestu prostorem a časem, pokrývá šest světadílů a prostřednictvím nejmodernějších filmařských prostředků včetně satelitních záběrů představuje řeky z perspektiv, jaké jsme ještě neviděli. Výsledkem spojení obrazu, hudby a střídmého poetického komentáře je snový a působivý snímek, který oslavuje divokost řek, ale zároveň upozorňuje na jejich zranitelnost.
Řeka je druhým dílem plánované trilogie celovečerních dokumentů, mapujících vzájemný vztah krajiny a člověka. První, Hora, se stala komerčně nejúspěšnějším dokumentem v domovské Austrálii.

Belle – bytové kino / Pod Třešní

Neděle 11.9.2022 od 17:00, Pod Třešní

Mistr japonské animace Mamoru Hosoda převedl na plátno starou francouzskou pohádkou “Kráska a zvíře”. Učinil tak ovšem zcela originálním a ryze současným způsobem.
Film je v původním znění s titulky.

Sully: Zázrak na řece Hudson –  kino / Pod Třešní

Čtvrtek 8.9.2022 od 20:30, Pod Třešní

Vychutnáme si napínavý snímek v režii Clinta Eastwooda s Tomem Hanksem a Aaronem Eckhartem v hlavních rolích.
15. ledna 2009 se kapitán Chesley „Sully“ Sullenberger a druhý pilot vydávají na rutinní let, který se promění v horor.
Sully dokáže nemožné a přistane s nefunkčním letadlem na hladině chladné řeky Hudson, a zachrání tak všech 155 životů na palubě. Přestože je Sully za tuto dosud nevídanou ukázku leteckého umění oslavován, hrozí mu důkladné vyšetřování, jenž může zničit jeho pověst i kariéru.

DOTmy / Bára Líbová / Johny – společný koncert Pod Třešní

Úterý 30.8.2022 od 19:30, Pod Třešní

Než nám skončí srpen…
zveme na VELKOU společenskou hudební událost
Společný koncert Pod Třešní.
Těšit se můžete na kapelu:
DOTmy – pouliční glosátoři všedních dnů městské džungle, folkoví poutníci ze záhumenných krajů i nepoučitelní hračičkové doprovodí svou hudbou celou třešeň i všechny pod ní do tmy.
Báru Líbovou – mladou kladenskou zpěvačku s okouzlujícím charismatem a nádherným hlasem.
Johnyho – NAŠEHO kladenského muzikanta, kterého představovat netřeba 😉

Bratři Bluesovi – letní kino/Pod Třešní

Čtvrtek 25.8.2022 od 21:15, Pod Třešní

Po návratu z vězení Jake Blues s bratrem Elwoodem navštíví dům, v němž byli kdysi vychováni jeptiškami….

Číst více

Muž jménem Ove – letní kino/Pod Třešní

Čtvrtek 11.8.2022 od 21:15, Pod Třešní

Devětapadesátiletý Ove je umíněný a svárlivý muž, který věčně terorizuje své okolí, dokud…

Číst více

Pulp Fiction – letní kino/Pod Třešní

Čtvrtek 4.8.2022 od 21:15, Pod Třešní

Zveme na kultovní snímek Quentina Tarantina…

Číst více

Erupce lásky – letní kino/Pod Třešní

Čtvrtek 28.7.2022 od 21:15, Pod Třešní

Horký hit z Karlových Varů v letním kině Pod Třešní….

Číst více

Svatební cesta do Jiljí – letní kino Pod Třešní

Středa 20.7.2022 od 21:15, Pod Třešní

Legendární komedie promítaná na velkém plátně…

Číst více

Kdyby radši hořelo – letní kino Pod Třešní

Středa 13.7.2022 od 21:15, Pod Třešní

„Kdyby radši hořelo“ je filmovou komedií o dobrovolných hasičích s Miroslavem Krobotem, Michalem Isteníkem nebo Annou Polívkovou…

Číst více

Rajtaraj

Čtvrtek 23.6.2022 od 20:00, Pod Třešní

Akustický etnošraml…

Číst více

SVOBODNÉ DĚTI – dokument + beseda

Čtvrtek 16.6.2022 od 20:00, Pod Třešní

Jak může vypadat vzdělávání, když děti dostanou svobodu rozhodovat si o něm samy. Co dělají děti, které nechodí do školy a rodiče je doma k učení nenutí?

Číst více

Come Beatle Together – koncert NAD Třešní

Čtvrtek 16.6.2022 od 20:00, nad Třešní

Come Beatles Together jsou skvělí a vystupují už jen vzácně.
Proto si nenechte ujít, až zahrají na Kladně!

Číst více

Xavier Baumaxa

Čtvrtek 9.6.2022 od 20:00, Pod Třešní

Jadrný litvínovský bard s folko-funkovými rytmy…

Číst více

Zahájení letního kina Pod Třešní

Čtvrtek 2.6.2022 od 19:30, Pod Třešní

Léto ve vzduchu a letní kino na obzoru…

Číst více

Hravé odpoledne – DĚTSKÝ DEN Pod Třešní

Středa 1.6.2022 od 17:00, Pod Třešní

Zveme na hravé odpoledne Pod Třešní všechny děti i jejich rodiče…

Číst více

Jarní SWAP Pod Třešní

Pátek 27.5.2022 od 16:30, Pod Třešní

PŘEBER – PŘINES – VYMĚŇ …

Číst více

Forty Five

Čtvrtek 26.5.2022 od 20:00, Pod Třešní

Sympatická elektroakustická kapela původem z Kladna …

Číst více

Mirek Kemel + Vladimír Javorský + Tomáš Görtler TRIO

Čtvrtek 19.5.2022 od 20:00, Pod Třešní

Známý autor kreslených vtipů tentokrát v roli písničkáře…

Číst více

Jednotka intenzivního života – projekce + debata

Čtvrtek 12.5.2022 od 19:30, Pod Třešní

Projekce se uskuteční na základě impulsu pracovníků hospice sv. Hedviky na Kladně a následná debata bude provázena ředitelkou hospice a dalšími spolupracovníky…

Číst více

Jarní tanec s živly

Pondělí 9.5.2022 od 18:45, Pod Třešní

ZEMĚ – OHEŇ – VZDUCH – VODA – základní prvky našeho světa, pro které se vžil půvabný název živly…

Číst více

Justin Lavash

Čtvrtek 5.5.2022 od 20:00, Pod Třešní

Justin Lavash, který žije posledních čtrnáct let v Praze, si postupně vypracoval pověst vyhledávaného performera…

Číst více

Milan Ilěš – MÁJ Karel Hynek Mácha

Neděle 1.5.2022 od 18:00, Pod Třešní

Jedna z nejkrásnějších tradic je jistě polibek pod rozkvetlou třešní…

Číst více

Jak bydlet zdravě, aneb cesta k přírodnímu stavitelství

Čtvertek 28.4.2022 od 19:30, Pod Třešní

Zveme Vás na setkání, kde se dozvíte, proč i o stavbách je třeba přemýšlet z ekologického hlediska….

Číst více

ŘEKNI MI – Ridina Ahmedová, Milli Janatková, Antonia Nyass

Úterý 26.4.2022 od 20:00, Pod Třešní

Jsme zvukové zrcadlo tvých vzpomínek. Budeš vypravěčem nebo pozorovatelem….

Číst více

Setkání hrou / EMBODIED TEMPORALITIES: Playful Encounter

Sobota 23.4.2022 od 18:00, Pod Třešní

EMBODIED TEMPORALITIES: Playful Encounter/Hravé setkání – Setkání hrou
Zveme vás na mimořádný večer, závěrečnou akci unikátního projektu Embodied Temporalities, spojující mezinárodní umělce a diváky z celé Evropy….

Číst více

Drive My Car – bytové kino Pod Třešní

Čtvrtek 21.4.2022 od 20:00, Pod Třešní

Júsuke Kafuku je slavný herec a režisér, který se vyžívá v řízení svého červeného Saabu 900. Během angažmá na festivalu v Hirošimě musí tuto radost nedobrovolně přenechat mladé málomluvné řidičce Misaki…..

Číst více

Petr Linhart + Josef Štěpánek – koncert v pokoji

Čtvrtek 14.4.2022 od 20:00, Pod Třešní

Petr Linhart – kladenský rodák, písničkář, poutník a milovník pohraničních krajin. Svůj žánr si nazval landscape folk. Jeho písně jsou totiž inspirovány konkrétními místy a příběhy, které se zde odehrály. Josef Štěpánek – excelentní a všestranný kytarista, vyhledávaný koncertní i studiový hudebník a producent….

Číst více

Pokémonní burza 2

Neděle 10.4.2022 od 16:00, Pod Třešní

Pro velký úspěch a ohlas zveme na další pokémonní burzu Pod Třešní….

Číst více

Poslední závod – bytové kino

Úterý 5.4.2022 od 20:00, Pod Třešní

Legendární příběh Hanče a Vrbaty každý zná, málokdo ale ví, jak se opravdu odehrál…
Číst více

Spolu u jednoho stolu

Čtvrtek 31.3.2022 od 17:00, Pod Třešní

Spolu u jednoho stolu. Otevíráme prostor pro setkání lidí z Ukrajiny, kteří museli opustit své domovy,
Číst více

Jarní rovnodennost – rituál pro ženy

Pátek 25.3.2022 od 18:00, Pod Třešní

Milé ženy, s radostí vás zvu na rituál jarní rovnodennosti…..

Číst více

Nejhorší člověk na světě

Čtvrtek 24.3.2022 od 20:00, Pod Třešní

Brzy třicetiletá Julie stále hledá své místo ve světě a experimentuje….

Číst více

Petr Czaderna – Láska ve vztazích

Úterý 22.3.2022 od 19:00, Pod Třešní

Tématická beseda na které vás Petr Czaderna seznámí se svými
pohledy a praktickými zkušenostmi v oblastech sebepráce, práce s pocity a emocemi, duchovními principy a klíči pro pochopení života ve vztazích….

Číst více

Myši patří do nebe

Neděle 20.3.2022 od 17:00,

Nový veleúspěšný český animák z dílny Jana Bubeníčka a Denisy Grimmové je filmem o naději, o hledání lásky a odvahy, o překonávání předsudků a starých bolestí…

Číst více

Vynášení Morany

Sobota19.3.2022 od 15:00,

Zveme Vás na vynášení Morany, symbolu zimy a nemocí a smrti.
Sraz v sobotu 19. 3. v 15:00 Na Cimrmanském….

Číst více

Vojta Kiďák Tomáško

Pátek 18.3.2022 od 20:00, Pod Třešní

Píšu a skládám písničky. O lidech, o lásce, o přátelství….

Číst více

Tajemství staré bambitky 2 – promítání pro celou rodinu

Pátek 11.3.2022 od 17:00, Pod Třešní

Pokračování úspěšné a oblíbené pohádky, která nestojí na vizuálních efektech, ale na příběhu, lásce, napětí a bude v ní opět řada krásných písniček….

Číst více

Tanec pozitivní energie

Čtvrtek 10.3.2022 od 19:30, Pod Třešní

Pojďme skrze svobodný tanec vytvořit pole pozitivní energie, která díky své síle, může zapálit světlo naděje pro všechny, kteří jsou momentálně obklopeni tmou…

Číst více

Hlasem za svým srdcem – večerní zpívání s Lenkou Počtovou

Úterý 8.3.2022 od 19:00, Pod Třešní

Milé ženy, srdečně vás zveme, přijďte si společně zazpívat.

Číst více

Pokémonní burza

Neděle 6.3.2022 od 16:00, Pod Třešní

Pokémonní šílenství vrcholí! 
Číst více

ŽAMBOŠI 

Čtvrtek 3.3.2022 od 20:00, Pod Třešní

Žamboši hrají v sestavě kytara, akordeon, bicí a samply. S použitím minimálních prostředků je zvuk kapely plný a „hýbe vnitřnostmi“…
Číst více

UTÉCT

Úterý 1.3.2022 od 20:00, Pod Třešní

Napínavé vyprávění neuvěřitelného příběhu plného lásky, nebezpečí a nejistoty….
Číst více

C´mon C´mon

NEDĚLE 27.2.2022 od 19:30, Pod Třešní

Život trochu osamělého rozhlasového novináře Johnnyho (Joaquin Phoenix) se na moment zastaví…
Číst více

Blues v pokoji Pod Třešní

PÁTEK 25.2.2022 od 20:00, Pod Třešní

Pohodové vystoupení zpěváka, kytaristy a autora Filipa Zoubka zazní v útulném prostředí klubu Pod Třešní vůbec poprvé.
Číst více

Blues v pokoji Pod Třešní

ČTVRTEK 24.2.2022 v 18:30, Pod Třešní

KRUH SMÍŘENÍ – cesta uzdravení lidství, kolektivního vědomí i jednotlivce.
Číst více

Hranice odvahy – promítání pro celou rodinu

ÚTERÝ 22.2.2022 od 19:00, Pod Třešní

Píše se podzim roku 1942 a přestože okupované Norsko strádá vlivem materiálního nedostatku a válečných restrikcí, desetiletá Gerda a její bratr Otto se těší na (jakkoli skromné) Vánoce.

Číst více

Zimní SWAP

PÁTEK 11.2.2022 od 17:00 do 19:00, Pod Třešní

S novým rokem je ideální doba na vyčištění našich skříní od modelů, které už nenosíme…

Číst více

Art N´ Miss

ČTVRTEK 10.2.2022 od 20:00, Pod Třešní

Láká vás jemná atmosféra zapadlé kavárničky v centru Paříže?

Číst více

Antonín Mareš: Svítá nám na lepší časy? / přednáška + beseda

STŘEDA 9.2. 2022 od 18:30, Pod Třešní

Po promítnutí filmu o tom, jak lze lidskou společnost manipulovat (cca 30 min.), bude vysvětleno, co k dnešní době vedlo…

Číst více

Noc na zemi – promítání v pokoji

Čtvrtek 3.2. od 20:00, Pod Třešní

Druhý Jarmuschův barevný film je členěn do pěti povídek, odehrávajících se zároveň během noci v různých časových pásmech v pěti velkých městech (Los Angeles, New York, Paříž, Řím, Helsinky) a v odpovídajících jazycích.

Číst více

HRANICE. CO CHTĚJÍ? CO CHCEME? – performance o dění na bělorusko-polské hranici + diskuze

PONDĚLÍ 31.1.2022 od 19:30 , Pod Třešní

Inscenované čtení reportážních textů a osobních výpovědí jednotlivých aktérů dění: migrantů, obyvatel zóny výjimečného stavu, těch, kdo pomáhají, těch, kdo odmítají pomáhat, pohraničníků a policistů, převaděčů a agentů – s cílem představit a pochopit situaci v širších kontextech – bez snahy kohokoliv hájit nebo kritizovat.

Číst více

Filmová PECKA NASLEPO

NEDĚLE 30.1.2022 od 19:30 , Pod Třešní

Filmový skvost natočený před rokem 1999.

Číst více

Můj soused Totoro – odpolední promítání pro celou rodinu

NEDĚLE 30.1.2022 od 17:00 , Pod Třešní

Nadčasový film mistra japonské animace Hajaa Mijazakiho v produkci studia Ghibli s ohromující obrazotvorností vypráví o malé Mei a její sestře, které se spřátelí s roztomilými lesními duchy v čele s obrovským chlupáčem Totorem a prožijí s nimi největší dobrodružství svého života.

Číst více

Moudrost traumatu – projekce s besedou

ČTVRTEK 27.1.2022 od 18:30 , Pod Třešní

Trauma je neviditelná síla, která formuje náš život…

Číst více

Ruce naší Dory – koncert

ČTVRTEK 20.1.2022 od 20:00 , Pod Třešní

Ruce naší Dory hrají písně o procesu lásky a písně o procesu smrti…

Číst více

Nejlepší léta – filmový klub – promítání v pokoji

PÁTEK 14.1.2022 od 20:00 , Pod Třešní

Itálie, 1980. Tři šestnáctiletí idealisti Paolo, Giulio a Riccardo spolu sdílí všechno jako bratři…
Číst více

Společné zpívání manter a medicíny

ČTVRTEK 13.1.2022 od 19:00 , Pod Třešní

Srdečně Vás zveme na odevzdání se nejvyšší Lásce v kruhu zpěvu manter, písni medicíny a „heartsongů“…
Číst více

Setkání v klidu, důvěře a lehkostii

STŘEDA 12. 1. 2022 od 18:00 , Pod Třešní

Setkání bez programu, plánu, pouze s přítomností a záměrem zprostředkovat plný přístup k vlastnímu Božství…
Číst více

Přes hranici – promítání v pokoji

ÚTERÝ 11.1.2022 od 20:00 , Pod Třešní

Animovaný snímek a výtvarný unikát, který vznikal se značnou českou účastí.

Číst více

Lilie – projekce + filmový workshop

NEDĚLE 9. 1. 2022 V 18:00, Pod Třešní

Zveme Vás na projekci studentského nezávislého filmu Lilie, básně z Kytice K. J. Erbena.

Číst více

Tříkrálová sbírka

ČTVRTEK 6.1.2022 od 15:00

Drazí přátelé a kamarádi, milí Kladeňáci i přespolní!
Velmi si vážíme toho, že nám byla nabídnuta možnost podílet se na letošním již tradičním Slavnostním průvod Tří králů, který je pořádán Farní charitou Kladno ve spolupráci s Tvrzí Libušín za podpory Statutárního města Kladno.
A že výtěžek Tříkrálové sbírky bude věnován Komunitnímu centru Pod Třešní.😍

Číst více

Šťastná hvězda – tříkrálové promítání pro děti

ČTVRTEK 6.1.2022 od 18:00, Pod Třešní

Promítání v pokoji
Číst více

Vánoční koncert STINGA živě z katedrály/ v pokoji

ÚTERÝ 28.12.2021 od 19:30, Pod Třešní

Promítání v pokoji
Číst více

ARAMEJSKÝ OTČENÁŠ – společná hudební modlitba

PONDĚLÍ 20.12.2021 V 18:30, Pod Třešní

Aramejský otčenáš je nádherná a hluboká zpívaná modlitba v původním jazyce Ježíše Krista – aramejštině.
Číst více

Vánoční setkání Pod Třešní!

SOBOTA 13.12.2021 OD 14:00, Pod Třešní

Vánoční setkání Pod Třešní! 

Číst více

KRAJINA – koncert v pokoji

ČTVRTEK 16.12.2021 OD 20:30, Pod Třešní

KRAJINA To jsou pocity šohaje ztraceného ve velkém světě.

Číst více

KONTAKT:

Ctiborova 1837, Kladno
email: pecka@podtresni.cz

SOCIAL NETWORKS