UPLYNULÉ AKCE 2023

Tonda, Slávka a kouzelné světlo / promítání pro děti

Neděle 10.12.2023 od 17:00, Pod Třešní

Jedenáctiletý Tonda má jedinečnou vlastnost – od narození svítí. Jeho možná až přespříliš starostliví rodiče se ho snaží držet doma, aby jej ochránili před vnějším světem. To se změní ve chvíli, kdy se před vánočními svátky do jednoho ze sousedních bytů nastěhuje Slávka, tajemná dívka, která mu obrátí svět naruby…

Tajemství a smysl života / kino Pod Třešní

Pátek 8.12.2023 od 19:30, Pod Třešní

Co je smyslem života? Co je láska, humor, strach a smrt? Je všechno jen sen? Kdo jsme a kam směřujeme? Probudíme se, vzpomeneme si? Na tyto a další otázky se snaží nalézt odpověď celovečerní film Petra Vachlera.

Malování dřevěných andělů/kreativní dílna

Pátek 8.12.2023 od 15:30, Pod Třešní

Zveme opět na dřevěnou dílnu, tentokrát s Vánoční tématikou, budeme malovat nádherné andílky. Dílna je primárně určena dětem, ale srdečně zváni jsou i dospělí!
Akce probíhá v Modré kreativní dílně Pod Třešní.

Musica Dolce Vita – Adventní koncert

Čtvrtek 7.12.2023 od 18:30, Pod Třešní

Adventní koncert souboru MUSICA DOLCE VITA, na kterém si vychutnáte výběr nejkrásnějších skladeb světových a českých autorů. Trio vystupovalo v posledních letech na řadě mezinárodních i tuzemských festivalů a bylo hostem koncertních cyklů např. Moravské filharmonie Olomouc, Jihočeské komorní filharmonie či Teplické komorní filharmonie. Hrají v sestavě: Daniela Demuthová – mezzosoprán, Žofie Vokálková – flétna, Zbyňka Šolcová – harfa, více o kapele: http://www.musicadolcevita.eu/onas/

Chlapec a volavka / promítání Pod Třešní

Neděle 3.12.2023 od 17:00, Pod Třešní

Mistr animace Hajao Mijazaki (Můj soused Totoro, Cesta do fantazie a Princezna Mononoke) se ve svém posledním filmu opět vydává za hranice fantazie a snů.

Snow Film Fest KLADNO / Pod Třešní

Čtvrtek 30.11.2023 od 18:30, Pod Třešní

Nejlepší zimní cestovatelské filmy míří opět do ČR. Zažijte adrenalin, prašan, kouzelnou přírodu i silné lidské příběhy.
PROGRAM:
1.blok 18:30 -20:00: LALODGE, Režie: Hugo Laugier, Délka: 10 min, SPEEDUP: HIMÁLAJSKÝ PŘÍBĚH, Režie: Dario Tubaldo. Délka: 55 min, LAPLAND EXPLORER. Režie: Nika Ballus, Délka: 20 min
2. blok 20:15 – 21:40: LUŽBA: DUŠE SIBIŘE, Režie: André Costa, Délka: 20 min, WAVY: PLAVBA MÉHO ŽIVOTA, Režie: Nikolai Schirmer, Délka: 45 min, SALAŠ: GRUZÍNSKÝ FREERIDE, Režie: Ondřej Pekárek, Délka: 20 min

Workshop vánoční věnec s Lucií z Loukykvět

Středa 29.11.2023 od 18:00, Pod Třešní

Ve středu před adventem, se Pod Třešní u kamen společně zastavíme, ztišíme a vyrobíme si vánoční věnec. A tvořit, budeme pěkně od základu, včetně korpusu z proutků! Domů si pak odnesete ten svůj, originální, vonící lesem…. Jestli bude, divoký nebo decentní, malý nebo velký,..to už je na tobě a tvé fantazii! Bude to ten, který vdechne do tvého domova tu příjemnou vánoční atmosféru… Můžeš ho pověsit na dveře, vrátka, na zeď, nebo stačí dokoupit svíčky a udělat z něj adventní. Na věnce budeme používat přírodní materiál a tak se můžete těšit na různé druhy chvoje, bobulek, šišek, borůvčí, větviček, eucalypt a sušené trávy, květy a plody… V ceně kurzu, je veškerý materiál, který na věnec budeme používat, drátek na upevnění, zapůjčení nůžek a mé vedení k vytvoření věnce. 

Terezie Dubinová – Židovská mystika kabala

Úterý 28.11.2023 od 18:00, Pod Třešní

Hluboká moudrost s kořeny v Egyptě, obohacená o jedinečnou židovskou tradici práce s písmem a slovy, je dnes překvapivě moderní právě proto, že pracuje s Celistvostí, ke které se dnes vracíme. Jaký je pohled kabaly na náš svět a naši realitu a jak pracuje na „tikkun“, nápravě? Proč považuje za základní podmínky našeho růstu práci s multidimenzionalitou a paradoxem? Jaký je její pohled na ženskou a mužskou polaritu? Jaká je její současnost?

KURZ PRVNÍ POMOCI / Kladno Pod Třešní

Pátek 24.11.2023 od 17:00, Pod Třešní

S námi se nebudete bát poskytnout první pomoc. Workshop povede zdravotnický záchranář s mnohaletou praxí u ZZS Petr Šimáček. Během workshopu se dozvíte: Princip poskytování první pomoci a jednoduché postupy. Vysvětlení fungování integrovaného záchranného systému. Využití nových aplikací a postupů, které Vám pomohou poskytnout PP. Praktické části během workshopu: Základní neodkladná resuscitace pro laické záchranáře podle posledních doporučení České resuscitační rady. Nácvik resuscitace na figuríně simulující krevní oběh během resuscitace.

Přišla v noci / kino Pod Třešní

Čtvrtek 23.11.2023 od 20:00, Pod Třešní

Když si pár třicátníků pustí přes práh matku jednoho z nich, netuší, že se právě ocitl v komorním očistci. Poklidný život se pomalu mění v chaotické trosky. Pěstěná šedesátnice Valerie je energická diva, která si krok za krokem podmaňuje nejen prostor bytu, ale i mysl jeho obyvatel. Plíživá domácí invaze nabírá na síle, jistoty se otřásají, hranice soukromí bortí. Mají matky a tchýně vždycky pravdu? Myslí to s námi dobře? A nejsou někdy právě proto těmi největšími monstry?

Za tajemstvím Mayů – Mexiko, Guatemala, Belize

Úterý 21.11.2023 od 19:30, Pod Třešní

Zbrusu nová přednáška fotografky a cestovatelky Pavly Bičíkové. Vydáme se společně do nespoutané Guatemaly, jihozápadního Mexika a na karibské ostrovy státu Belize s bělostnými plážemi. Uprostřed džungle plné řvoucích opic a pestrobarevných ptáků objevíme mayské chrámy a pyramidy. Projdeme mlžnými pralesy, vystoupáme na sopky a budeme pozorovat lávu chrlící vulkán Fuego. Překonáme guatemálské horské hřebeny, kde budeme spát u místních obyvatel. Tradiční mýty a rituály původních indiánských kmenů Mayů jsou dodnes naprosto fascinující. Navštívíme stará koloniální města, prožijeme úchvatnou atmosféru živelných tržišť a posvátných míst. Na poloostrově Yucatán se budeme koupat v krasových podzemních jezerech (cenote). Poplujeme na lodi po jezeře Atitlán, o kterém se říká, že je nejkrásnějším místem na naší planetě. Čeká nás velkolepá cesta.

Kurz Tiffany techniky – základy

Sobota 18.11.2023 od 13:30, Pod Třešní

V Modré kreativní dílně Pod Třešní v Kladně pro Vás pořádáme Kurz základů techniky Tiffany. Pokud Vás láká vyzkoušet si práci se sklem a cínem a vyrobit si vitrážku sobě pro radost, nebo třeba jako dárek, je kurz určen právě pro Vás.
Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, kteří si tuto techniku již někdy vyzkoušeli a chtějí si vyrobit další skleněný kousek. Povedu Vás tak, abyste se seznámili se základy techniky a přitom si vyrobili vitrážku, kterou si odnesete domů. Naučíte se: • Řezat a lámat sklo • Brousit sklo • Olepovat sklo měděnou páskou • Pájet olovnatou cínovou pájkou • Patinovat spoje.

Kurz šití – práce s úplety / Modrá kreativní dílna

Sobota 18.11.2023 od 9:00, Pod Třešní

V kreativní dílně Pod Třešní pro vás pořádáme jednodenní sobotní kurz šití. Přijďte si vyzkoušet jak se šije úplet. Ušijte si svoje první legíny a tričko. Během soboty si vyzkoušíte jak se šije úplet na vašich běžných strojích. Budete mít možnost vyzkoušet si dva různé overlockové stroje (speciální stroje na šití úpletu). Naučíte se jak stříhat látky, jak položit střih na látku aby se nezkroutily švy při nošení. Naučíte se jak úplet sešívat aby pružil a švy nepraskaly. Naučíte se jak ušít průkrčník u trička, jak se vsazují rukávy, jak se zakládají délky oděvů. Oblečení můžete šít pro své děti nebo pro sebe. Střihy jsou připraveny pro dámské velikosti 34-52, dětské od 80 výše. Probereme typy a druhy úpletů.

Beaujolais NOUVEAUX sont arrives / Pecka art café Pod Třešní

Čtvrtek 16.11.2023 od 9:30, Pod Třešní

Je tu třetí čtvrtek v listopadu a my zveme na celodenní Beaujolais párty. Celý den od 9:30 do 14:00 a pak od 16:00 do večerních hodin bude v kavárně Pecka art café k dostání Beaujolais Village (vyšší level než klasické Beaujolais), jedná se o výběr z nejlepších svahů Beaujolais. Tato lahodná červená vína označují jakýsi přechod mezi Beaujolais na jihu a deseti Crus dále na sever. Odrůda je 100% Gamay. Víno se smí prodávat vždy třetí čtvrtek v listopadu, dříve ne. Francouzi to mají pod pokutou. A z Francie přímo k nám Pod Třešeň ji dovezl vinař Martin Bartko vinař OuiNon, který Vám o víně i vinařích rád povypráví a nabídne sklenku či celou lahev. Celý den budou také v kavárně k dostání francouzské dobroty a speciality. Večer od 19:30 zveme na koncert francouzských šansonů a písní kapely/dua Déja Vu (možná jste je už někdy viděli).

Martina Trchová & Martin Kyšperský / koncert Pod Třešní

Čtvrtek 9.11.2023 od 20:00, Pod Třešní

Martin E. Kyšperský – je skladatel, textař, zpěvák a příležitostný herec. Podílel se na mnoha projektech v oblasti kultury, odehrál nespočet vystoupení, je čtyřnásobným držitelem ceny Anděl. Na začátku tisíciletí založil kapelu Květy, kterou vede dodnes. Má také vlastní studio v němž točí hudbu pro jiné umělce a pro filmové a divadelní produkce.
Martina Trchová
Písničkářka, zpěvačka, kytaristka, jejíž tvorba směle překračuje hranice žánrů, od blues, přes folk, jazz, pop. Ve zpěvu se pohybuje mezi křehkostí a razantností a v textech je hravá, úsměvná, ale umí být i drsně sebezpytující. Přes deset let vystupovala s kapelou, v současné době se vrátila k sólovému projevu a na svém kontě má tři alba (Čerstvě natřeno, 2005, Takhle ve mně vyjou vlci, 2010). Za poslední (Holobyt, 2016) získali s kapelou Trio cenu Anděl v kategorii Folk a country. www.trchova.cz

Anatomie pádu / kino Pod Třešní

Úterý 7.11.2023 od 20:00, Pod Třešní

Úspěšná spisovatelka Sandra (Sandra Hüller) žije se svým manželem Samuelem a jedenáctiletým nevidomým synem v odlehlé chatě ve francouzských Alpách. Jednoho dne je ale Samuel nalezen mrtev. Byla to sebevražda, nešťastná náhoda nebo má manželovu smrt na svědomí samotná Sandra, jejíž svéhlavá povaha z ní dělá hlavní podezřelou? Veřejné vyšetřování případu odkrývá nejen okolnosti samotné smrti, ale také intimní a znepokojivé detaily jejich bouřlivého vztahu. Justine Triet natočila napínavé rodinné drama, které díky rafinovaně vystavěnému scénáři, nápadité režii a vynikajícím hereckým výkonům získalo na MFF v Cannes nejvyšší ocenění Zlatou Palmu.

Titina, psí polárnice / kino Pod Třešní

Neděle 5.11.2023 od 17:00, Pod Třešní

Příběh jednoho z největších lidských dobrodružství – dobytí severního pólu v roce 1926 – viděný očima nedobrovolného polárníka, malého teriéra Titiny. Roztomilý čtyřnohý tulák, na kterého narazil na římské ulici, okouzlil italského konstruktéra a vzduchoplavce Umberta Nobileho natolik, že si ho vzal domů. A protože to byla slečna, dal jí jméno Titina. Titinu ovšem nečekal jen teplý pelíšek a pravidelné misky s jídlem. Jejího nového pána totiž oslovil slavný norský objevitel Roald Amundsen a objednal si u něj vzducholoď, na níž hodlal dobýt severní pól.

Ženský kruh s Darčou: Sesterství

Neděle 5.11.2023 od 15:00, Pod Třešní

Čeká nás další ženský kruh s Darčou Urbanovou, tentokrát na téma SESTERSTVÍ. Co kdybychom si místo nedůvěry, rivality, a porovnávání začaly navzájem s ostatními ženami víc důvěřovat? Neseš si to v sobě už dlouho? Možná už ze školy? Podrazila tě někdy „kamarádka“? Nebo máš konflikt s kolegyní z práce? Srovnáváš se s ostatními ženami, protože se ti zdá, že jsou „lepší“ v tomhle nebo v tamhletom? Pokud si tuhle důvěru a podporu mezi ženami nedokážeš zatím představit v reálném životě, můžeš to s námi zkusit aspoň „nanečisto“ na ženském kruhu. ŽENSKÝ KRUH je o sounáležitosti, vzájemné podpoře a sesterství, o spolubytí. Je to bezpečné prostředí, kde můžeš být tou, kým opravdu jsi, bez všech masek a přetvářek. V kruhu ti ostatní ženy NASLOUCHAJÍ s otevřeným srdcem, nikdo tě NEHODNOTÍ, NESOUDÍ. Každá z nás je jiná, každá jsme jedinečná a přece jsme si někdy v tolika věcech podobné – uvidíš, že naše příběhy se často podobají, ženy řeší podobná témata, trápí je podobné věci.

Kurz Tečkované mandaly / Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Neděle 5.11.2023 od 15:00, Pod Třešní

Potřebujete se v této unáhlené době na chvíli zastavit? Trošku relaxovat a zpomalit? Vyčistit hlavu? Přihlaste se na kurz tečkované mandaly.
Vytvoříte si svoji vlastní mandalu na dřevěné překližce o průměru 22cm, kterou pro Vás předem připravím (natřu podkladovou barvou a narýsuji pomocné linky), abyste rovnou mohli začít tečkovat.
Z kurzu si odnesete: – Vaši tečkovanou mandalu, – základní sadu „tečkovačů“, abyste doma mohli tvořit další mandaly, – spoustu praktických informací o tom, jak tečkovat, jaké barvy používat, na co všechno lze tečkovat – příprava i závěrečná úprava a fixace různých materiálů,…a další praktické rady.
Jestli Vás zajímá moje tvorba, mé mandaly najdete na: https://www.facebook.com/LiNi.Art24

S.V.A. TRIO / koncert Pod Třešní

Pátek 3.11.2023 od 19:30, Pod Třešní

S.V.A. Trio, smyčcové trio hrající jazz fusion, je formace tří renomovaných muzikantů s velkými multižánrovými zkušenostmi, kteří se zaměřují na autorskou hudbu. Na české scéně jsou ojedinělým a inovativním souborem reflektující společné hudební vlivy a reagují na život uvnitř velkoměsta. Jejich styl pojmenovali „urban fusion“.​
S.V.A. Trio hraje ve složení:
Alexey Aslamas – housle,
Vladan Malinjak – viola,
Šimon Marek – cello.
​Jako sidemani spolupracují například s Darou Rolins, Lash&Grey, DJ Wichem a dalšími špičkovými umělci.

Emil Páleš – Archanděl Slunce a smysl současnosti
/ přednáška Pod Třešní, KLADNO

Středa 1.11.2023 od 18:30, Pod Třešní

Archanděl Slunce a smysl současnosti. Periodický návrat světových nálad v dějinách.
Zmatky naší doby se stanou rázem pochopitelné, když si uvědomíme, že nás vyzývají duchovně vyrůst a splnit jistý úkol: aby v nás ožil archetyp hrdiny, jaký vzorově ztělesňují sluneční božstva. Individualismus, hodnotový relativismus, globalizace a zápas o demokracii, depresivnost či autoimunitní ochoření, idealismus ve filosofii a paprskovitá estetika stavebnictví, nová fyzika, úskalí využití umělé inteligence – doba se stejnou psychickou strukturou tady už byla a vrací se pravidelně. 
Číst více

Podzimní dýchánek / Pod Třešní

Neděle 22.10.2023 od 9:30, Pod Třešní

Program:
9:30-12:30 BRUNCH podzimních dobrot a tvoření z darů přírody
14:00 -18:00 jarmark a kreativní dílničky
17:30 promítání filmu Coco
17:00 ohýnek a svařák
vstupné dobrovolné + příspěvky individuálně za dílničky
Číst více

Coco / promítání pro děti

Neděle 22.10.2023 od 17:30, Pod Třešní

Více o filmu: https://www.csfd.cz/film/66830-coco/prehled/
Vstupné dobrovolné 

TAJEMSTVÍ PÁNEVNÍHO DNA l. / Pod Třešní

Sobota 21.10.2023 od 9:30, Pod Třešní

S radostí vás zveme na celodenní prožitkový a seberozvojový kurz pro ženy ~ Tajemství pánevního dna I. metodou 3×3 podle Renaty Sahani~, kde objevíme a oživíme:
~ svaly pánevního dna, ~ zdravé ženské sebevědomí, ~ ženskou energii a vitalitu.
Ženské tělo v průběhu života prochází četnými změnami ~ hormonálními, ~ fyzickými, ~ emočními, ~ energetickými, a na to vše reaguje také naše pánevní dno.
Kontakt na průvodkyně: Tereza Sai: terezafaggioli@gmail.com , Andrea Vosmiková: andrea.vosmik@gmail.com

Úsvit / kino Pod Třešní

Čtvrtek 19.10.2023 od 20:00, Pod Třešní

Malé Zuby & Jarda Svoboda / koncert Pod Třešní

Čtvrtek 12.10.2023 od 19:30, Pod Třešní

Jarda Svoboda – Povoláním muzikant a výtvarník, zaměstnáním učitel, topič, cirkusák, kopáč, pečovatel, barman, editor teletextu, sociální pracovník, zahradník… Milovník přírody, amatérský boxer, skalní lezec, turista, poutník. Sběratel roztodivných věcí a příběhů. Založil a vedl kapely Otcovy děti (1988-93), Naholou 25 (1994-96, spolu s Jakubem Sejkorou) a Traband (1995-2016). Dále byl členem kapel Zuby nehty, Květovaný kůň a Holy Fanda & The Reverends, Pěvecký sbor Svoboda, Přátelé člověka.
Malé Zuby – Malé Zuby, ve složení Marka Míková (piano), Pavla Jonssonová (basa) a Hana Řepová (cajon), je komorní odnož Zubů nehtů, která přináší zbrusu nové písně, ale stejně tak staré zubonehtí songy. Zavlečou vás do hlubin oceánů mezi narvaly a pak vás vezmou na procházku do minulosti přes Negrelliho viadukt, až na Veleslavín, Budete se ztrácet v krajině, na rukou pouta a bude se vám chtít poslouchat zas a zase.

Nedělní tvoření + popíjení burčáku/ Pecka art café

Neděle 8.10.2023, Pod Třešní

Chcete si namalovat svého originálního dřevěného ptáčka, pejska, trpaslíka, draka nebo jednorožce?
Všechny výrobky jsou ručně vyřezávané a můžete si je dotvořit sobě pro radost nebo jaké dárek svým blízkým.
K dispozici bude také materiál na vyrábění náramků z minerálních a lávových korálků. Cena dle výrobku od 120,- do 180,- Kč.
Kavárna PECKA zve k posezení a na výtečnou kávu a další dobrůtky. Tuto neděli speciálně k popíjení BURČÁKU středočeského vinaře.

KATEDRÁLA / kino Pod Třešní

Čtvrtek 5.10.2023 od 20:00, Pod Třešní

Píše se rok 1961 a 28letý Justo Gallego se rozhodne, že v malém městě na předměstí Madridu postaví katedrálu. Příštích 60 let svého života věnuje veškerý svůj čas a energii její stavbě. Zatímco ho všichni považují za blázna, Justo promění tento výstřední nápad ve skutečnost a vlastnoručně vybuduje katedrálu velikou jako Sagrada Família.

ZMĚŇ SVŮJ DECH / workshop Pod Třešní

Pondělí 25.9.2023 od 20:00, Pod Třešní

RÁDA BYCH TĚ POZVALA NA PŘEDNÁŠKU O DECHU, KDE ZÍSKÁŠ ODPOVĚDI NA OTÁZKY
JAK SI POMOCÍ DECHU:
Okysličíš mozek a zlepšíš soustředění i paměť. Získáš vyšší výkon při sportu a efektivnější regeneraci. Budeš mít kvalitnější spánek a zbavení se chrápání. Zmizí ti studené končetiny na podzim a v zimě. Posílíš vlastní imunitní systém.
Zlepšíš funkčnost orgánů díky dostatku kyslíku. Výrazně si pomůžeš od astmatu a dušnosti. Snížíš míru stresu v životě. Získáš více celkové pohody a radosti. Ráno se budeš probouzet s chutí a energií do nového dne. Výrazně posílíš své psychické zdraví. Zvýšíš si až 19x energii v těle. Získáš zdravější a mladší pleť. Pomůžeš lymfatickému systému fungovat efektivněji. Zkrátka budeš žít bohatší, radostnější a spokojenější život – nový život.

PŘÍBĚHY A CHUTĚ DÁLEK / Pod Třešní

Sobota 23.9.2023 od 10:00, Pod Třešní

Přijďte poznat jiné kultury a ochutnat mezinárodní kuchyni! Jsou připraveny tematické stánky, tvůrčí dílna, hry a kvízy.

FREMONT / kino Pod Třešní

Čtvrtek 21.9.2023 od 20:00, Pod Třešní

#annaismissing / kino Pod Třešní

Čtvrtek 14.9.2023 od 20:00, Pod Třešní

FOTOVOLTAIKA NA BYTOVÉ DOMY /seminář

Středa 13.9.2023 od 17:00, Pod Třešní

Seminář vede energetický konzultant a spolupředseda Zelených Michal Berg.

Katka Svobodová & Tajemoje / koncert Pod Třešní

Pátek 8.9.2023 od 19:30, Pod Třešní

Zpěvačka, klavíristka, textařka a skladatelka Katka Svobodová je absolventkou Pražské konzervatoře. Její tvorba zahrnuje směs jemného popu, poetických textů s prvky jazzu a blues v soukolí kapely nazývaném pop šansonem.
Spolupodílela se na hudbě k filmům Lví král, Šakalí léta, U mě dobrý, Nestyda, na několika dokumentárních a televizních projektech. Hostovala na albech svého otce Ivana Hlase, Norbiho Kovácse, Petra Skoumala, Aleše Hámy a dalších.
V roce 2012 založila skupinu Tajemoje se kterou v roce 2016 vydala debutovou desku s názvem V mlze.

Degustace francouzských vín / PECKA art café

Pátek 8.9.2023 od 17:00, Pod Třešní

Přijměte pozvání na příjemný večer v PECKA art café s degustaci francouzských vín z malých rodinných vinařství. Nabízeny budou také vína z Itálie a Sicílie. Všechna vína můžete kdykoliv ochutnat v naší kavárně, jen teď máte příležitost vybrat si dvé oblíbené. Přítomen bude náš hlavní dodavatel vín Martin Bartko – OuiNon – Ztracen ve víně, který dováží vína z Francie, osobně zná každého vinaře a rád Vám poradí s výběrem. 

EPYDEMYE – koncert / Pod Třešní

Středa 30.8.2023 od 19:30, Pod Třešní

Jihočeská folková a folkrocková skupina Epydemye si posluchače napříč generacemi získává svou pozitivní a živelnou koncertní energií a písněmi, které otevírají zajímavá témata. Je považována za jednu z nejosobitějších kapel na současné folkové/písničkářské scéně. V jeden okamžik vás přinutí sednout si a poslouchat texty, aby vás vzápětí zvedla ze židle. A jestli odejdete z koncertu nabití pozitivní energií, je to přesně ten důvod, proč to Lucie Vlasáková (zpěv, kontrabas), Mirek Vlasák (zpěv, kytary) a Honza Přeslička (zpěv, kytary) dělají.

Minulé životy / letní kino Pod Třešní

Čtvrtek 24.8.2023 od 21:00, Pod Třešní

Kurz šití pro začátečníky / Pod Třešní

Sobota-Neděle 19.-20.8.2023, Pod Třešní

Přijďte se v létě naučit základům šití, přijďte pokořit svůj ostych před šicím strojem. Umíte trochu šít? Přijďte se zlepšit a naučit se něco dalšího. Nemáte vlastní šicí stoj? Bude pro vás po domluvě připravený. Během víkendu se naučíte plně ovládat šicí stroj a jednotlivé techniky šití si vyzkoušíte přímo na konkrétních výrobcích. V neděli budete domů odcházet s novým vybavením pro vaši kuchyni a obývák.

Hon / letní kino Pod Třešní

Čtvrtek 17.8.2023 od 21:00, Pod Třešní

Dvě slova jako klíč / letní kino pod Třešní

Čtvrtek 10.8.2023 od 21:00, Pod Třešní

Degustace „Od Prosecca po Champagne“ + koncert / Pod Třešní

Čtvrtek 10.8.2023 od 18:00, Pod Třešní

Srdečně zveme na degustaci perlivých vín na zahrádce kavárny Pecka, přímo pod třešní. Degustovat budeme vína z Itálie, Francie, Jižní Afriky, Nového Zélandu a Argentiny. Na své si přijdou i milovníci opravdu skvělých vín, která mají bodové hodnocení 90 a více bodů. O krásnou atmosféru se postará kapela Bety Coper TRIO,

Aftersun – letní kino Pod Třešní

Čtvrtek 27.7.2023 od 21:00, Pod Třešní

Loni obletěl festivaly a vyvolal nadšené reakce, vysloužil si i nominaci na Oscara za mužský herecký výkon. Aftersun zahlazuje propast mezi rodiči a dětmi a léčí tak věci, které neumíme vyslovit.

Lepší už to nebude / letní kino Pod Třešní

Čtvrtek 20.7.2023 od 21:00, Pod Třešní

Romantická a trochu hořká komedie s geniálním Jackem Nicholsonem líčí příběh misantropického spisovatele s obsedantně kompulzivní poruchou, který se paradoxně živí psaním romantických příběhů. Své chování je ochoten změnit poté, co se blíže seznámí se servírkou Carol Connelly. Film je proložen spoustou vtipných komentářů a výroků hlavní postavy a je jako stvořený pro plátno letního kina. Vychutnat si ho můžete se sklenkou sangrie, točených Únětic, ledového čaje a dalších dobrot.

Jazz a ochutnávka francouzských vín / na zahrádce pod třešní

Čtvrtek 20.7.2023 od 19:00, Pod Třešní

Pro krásnou sílu minulého zážitku zveme sousedy z Buštěhradu opět pod třešeň!
Repertoár bude složen z jazzových a swingových skladeb z období od 20. let minulého století až do současnosti.
Tentokrát hrajeme venku, přímo pod třešní:) Posezení bude na zahrádce kavárny Pecka art café.
Nádhernou atmosféru letního večera umocní ochutnávka lahodných vín, tentokrát všech, která jsou pečlivě vybrány do vinného lístku Pecky art café.
Největším naším dodavatelem je sympatický buštěhradský vinař OuiNon – Ztracen ve víně, který dováží skvělá vína malých rodinných francouzských vinařů. Nabídka ochutnávky bude tentokrát rozšířena o sicilská, italská a moravská vína.
Těšit se můžete i na něco dobrého na zub.

YELLOW SISTERS / koncert Pod Třešní

Čtvrtek 22.6.2023 od 20:00, Pod Třešní

Vystoupení vokální skupiny Yellow Sisters a jejich stálého hosta beatboxera Honzy Melichara vás provede zahradou rytmů, melodií a žánrů, např. soulu, world music nebo reggae.

Minulé životy. Bod síly / beseda Pod Třešní

Středa 21.6.2023 od 19:30, Pod Třešní

Zveme na besedu s velmi zajímavou, inspirativní a charismatickou terapeutkou a spisovatelkou Soňou Sirotkovou. Chcete-li se dozvědět o možnosti ovlivnit svůj život skrze vhled do svých životů předchozích (a ještě mnohem více), jste srdečně zváni! Ve světle skutečnosti, že si svou realitu tvoříme sami po hlubším zkoumání vědomí, jsem musela upustit od všeobecně chápaného smyslu karmy.

Poezie na odpich / autorské čtení Pod Třešní

Pátek 16.6.2023 od 18:00, Pod Třešní

Po úspěšném „pilotním“ poetickém čtení si Vás dovolujeme pozvat na druhé konání akce Poezie na odpich. I nyní se shledáte s mladými autory z Kladenska, kteří zde budou předčítat své texty. Těšit se můžete jak na již z minula zkušené čtenáře, tak na prvně přijduvší literáty. Neotřelé a neznámé texty Vás jistě i nyní náležitě nadchnou.

Come Beatle Together /  koncert na střeše

Čtvrtek 15.6.2023 od 20:00, Pod Třešní

Největší pecky od Beatles ve skvělém hudebním podání kladenských muzikantů.
Místo koncertu je inspirované posledním veřejným vystoupením legendární kapely. Hraje se na střeše. Nad Třešní.

Rozhovory Pod Třešní – s Terezií Dubinovou

Úterý 13.6.2023 od 19:30, Pod Třešní

Beseda na téma ženské spirituality, židovské kultury, spirituality nového paradigmatu, současného transformačního procesu Země/Gaii a jejích evolucí, včetně nás lidí. Určeno ženám i mužům.

Falcon Lake / Letní kino Pod Třešní

Čtvrtek 8.6.2023 od 21:00, Pod Třešní

Stydlivý třináctiletý Bastien přijíždí s rodiči na letní dovolenou k jezeru Falcon Lake. V krajině, která je občas idylická a občas přízračná, potkává o tři roky starší dívku Chloé. Vzniká mezi nimi nerovnocenný vztah, který nejasně balancuje mezi romantikou a manipulací. Na břehu jezera, které je opředeno duchařskými legendami, prožívá Bastien prázdniny, které nenápadně změní všechno, co znal.

Vliv strachu na lidské zdraví a homeopatická řešení / přednáška Pod Třešní

Úterý 6.6.2023 od 17:00, Pod Třešní

Vliv strachu na lidské zdraví a homeopatické řešení.
Přednášet bude Ing. Jiří Monhart
Pořádá obchod Bylinky a koření, k nemocnici 2814, Kladno www.bylinymarcela.cz

DĚTSKÝ DEN Pod Třešní

Neděle 4.6.2023 od 15:00, Pod Třešní

Všechny děti i jejich rodiče srdečně zveme na odpoledne plné zážitků, barev, chutí a inspirace!
15:00 tvořivé a hravé dílničky, představování našich lektorů a ochutnávka volnočasových aktivit na příští školní rok, prohlídky prostor.
16:00 divadlo LOUTKY BEZ HRANIC: Kdo se bojí v lese … http://lbh.cz/
17:30 koncert PANDA BANDa … https://www.pandabanda.cz/
Po celou dobu bude otevřen Bar Pod Třešní s točeným únětickým pivem a Pecka art cafe, kde si budete moci dát slané i sladké dobroty, kávu, sangrii atd.
Těšíme se na Vás!

Kolektivní Halucinace – koncert / Pod Třešní

Čtvrtek 1.6.2023 od 21:00, Pod Třešní

Poetické texty snoubící se s jemnou kytarovou hudbou a náznaky elektroniky. Kolektivní Halucinace se vrací na domácí půdu, kde představí kromě aktuálního singlu Já čekám dál v produkci Tomáše Havlena (post-hudba) premiérově i svůj nový klip Siréna z alba Reality. Jejich hostem bude Jan Váňa, písničkář a textař původem z jihočeského Tábora, vypravěč příběhů a pocitů za doprovodu kytarových smyček.
https://open.spotify.com/artist/3BtUeKo6b1rxeRuvTD1Gqb…

Tři mušketýři: D’Artagnan / LETNÍ KINO Pod Třešní

Čtvrtek 1.6.2023 od 21:00, Pod Třešní

V království rozděleném náboženskými válkami a pod hrozbou britské invaze, hrstka mužů a žen zkříží meče a spojí svůj osud s osudem Francie… Temperamentní mladý gaskoněc d‘Artagnan, neohrožení a věrní královští mušketýři Athos, Porthos a Aramis, křehká Constance, ďábelsky prohnaný kardinál z Richelieu či krásná a tajemná Milady de Winter jsou hlavními protagonisty nesmrtelného vyprávění o odvaze, lásce a cti. Bar i gril budou!

Čistírna mysli s Maty Ross / U Stromu

Neděle 28.5.2023 od 19:00, Pod Třešní

Arteterapie umožňuje přijmout a porozumět našim životním cestám. Někdy je nutné jim napřed porozumět, abychom je mohli přijmout, někdy naopak napřed musíme přijmout, abychom mohli pochopit… Díky tomu, že v arteterapii malujeme, prožíváme a přijímáme prožité. Díky tomu, že se na své obrazy díváme a mluvíme o nich, jim dokážeme porozumět a přijmout i toto porozumění. Tímto způsobem se může udít změna na hluboké psychické i fyzické úrovni. Ano, skutečně. Právě s proměnou psychických návyků přichází i nový hormonální koktejl, který přednastavuje fyziologické procesy na buněčné úrovni. Žádné čáry, jen moudrost našeho těla. Budeme malovat, tvořit, dýchat, cvičit a mluvit – pokud budeš chtít…

Nedělní kreativní dílna  / Pod Třešní

Neděle 28.5.2023 od 15:00, Pod Třešní

Zveme do nedělní kreativní dílny.
Chcete si namalovat originálního a ručně vyřezávaného dřevěného ptáčka, pejska, draka, trpaslíka nebo jednorožce?
Nebo raději vytvoříte originální náramek z minerálních a lávových korálků sobě na míru nebo pro radost někoho blízkého?
Kavárna PECKA je v neděli od 15:00 do 18:00 otevřena a můžete přijít posedět i bez malování.

GUA SHA workhop / U Stromu

Neděle 28.5.2023 od 11:00, Pod Třešní

Seznamte se s Gua sha, tradiční léčebnou technikou, která má kořeny ve východoasijské medicíně.
Lektorka Reka Deak (která s námi dlouhodobě spolupracuje a je možné se k ní objednat na skvělou masáž přímo Pod Třešní) vás provede krok za krokem touto léčebnou procedurou, abyste pochopili její principy a mohli je používat k samoléčbě. Gua sha je technika, která vychází z principů tradiční čínské medicíny Dnešní moderní výzkumy ukazují, že Gua sha má protizánětlivý účinek a příznivě působí na imunitu. Tyto účinky přetrvávají i několik dní po jednorázovém ošetření. Krása techniky tkví také v tom, že se provádí snadně a efektivně. Tento workshop se zaměřuje na Gua Sha obličeje jako nástroj proti stárnutí, který zlepšuje face lift! Veškeré pomůcky jsou zajištěny.

FORTY-FIVE / koncert Pod Třešní

Čtvrtek 25.5.2023 od 20:00, Pod Třešní

Sympatická elektroakustická kapela z Kladna a okolí hrající převážně svou původní tvorbu. Kořeny jejich hudby je možné hledat v americkém folku, country, rocku či R&B.

Kurz kaligrafie / Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Středa 24.5.2023 od 17:00, Pod Třešní

Začínáte s kaligrafií?
Tak tenhle kurz je přesně pro vás. Naučíte se základy, povím vám o historii, nakouknete do světa písma a rovnou se naučíte 2 nejrozšířenější techniky západní (té naší) kaligrafie. A to psaní perkem s hrotem a perkem s ploškou. Vyzkoušíte i fixy, dřívka nebo štětce. Že váš rukopis není žádná sláva? To nevadí! Kaligrafie je o něčem jiném. Vysvětlím vám stavbu písmen, důležitost tlaku a úhlu psaní, odlišné držení pera a mnoho dalšího.
Uhladíte kostrbaté linky, zakulatíte šišaté obloučky. Zamažete se od inkoustu, ale uvidíte obří pokrok v psaní.

Setkání nad krásou vůní – propojení s elementy / workshop Pod Třešní

Úterý 23.5.2023 od 17:00, Pod Třešní

SETKÁNÍ NAD KRÁSOU VŮNÍ PROPOJENÍ S ELEMENTY (TČM)
* Pojednání o základech tradiční východní medicíny. * Elementy v našem životě (dřevo, oheň, země, kov, voda). * Vůně v pentagramu. * Tvoření osobního balzámu s aromaterapií s pomocí terapeutických karet. * Závěrečná meditace s osobní vůní.
Kurz povede Hanna Maria Tomášková jednatelka společnosti Hanna Maria Therapy.

NA ÚTĚKU / loutkové divadlo Pod Třešní

Neděle 21.5.2023 od 17:00, Pod Třešní

Loutkové divadlo pro děti inspirované knihou slovenského autora Marka Vadase. Vypráví příběh malé holčičky a její matky, které musí utéct ze svého rodného města…
Touží nalézt místo, kde by se mohli v klidu a míru usadit. Jejich cíl ale leží kdesi v nedohlednu. Na své cestě budou muset uniknout z cizích a mnoha nepřátelských míst; dokonce ztratí jeden druhého. Nebojte se – setkají se na úžasném místě! „Dva kroky – nádech, dva kroky – výdech. Pokrčte kolena. Podívejte se přímo před sebe. Běž! Běžím! BĚŽÍME!‘ Hrají: Milena Paccani and Réka Deák, Dafa Puppet Theater Publikum: (5+) neomezený věk
Délka: 35 minut. Jazyk: neverbální. Koná se: v Bytové scéně 1.p. ve vile.

Ženský kruh s Darčou / U Stromu

Neděle 21.5.2023 od 15:00, Pod Třešní

ŽENSKÝ KRUH je o sounáležitosti, vzájemné podpoře a sesterství, o spolubytí. Je to bezpečné prostředí, kde můžeš být tou, kterou opravdu jsi, bez všech masek a přetvářek. Ať už jsi někdy na nějakém ženském kruhu byla, nebo jsi nervózní jen při představě, že bys to jednou vyzkoušela, přijď mezi nás. Tentokrát bude VOLNÉ TÉMA sdílení. Můžeš sdílet jakékoli téma, které zrovna řešíš – ať už se týká třeba sebelásky, mateřství, vztahů a intimity, práce, nemoci a smrti, nebo prostě té tvojí cesty životem. Co nás čeká: * sdílení, * vzájemná masáž a opečování se, * tanec (můžeš si přinést šátek na oči, pokud se necítíš komfortně při tanci s ostatními), * trocha společného zpěvu, * vizualizace, * a možná ještě něco navíc Kdo jsem: Mgr. Darina Urbanová – jsem žena – dokonalá i nedokonalá zároveň, partnerka, 3-násobná máma, které taky občas ujedou nervy, průvodkyně žen na ženských kruzích i maminek na jejich cestě mateřstvím a také lektorka AJ. Mám ráda tanec, hudbu, zpěv, pobyt v přírodě a souznění s ostatními ženami.

Jazz a ochutnávka francouzských vín / na zahrádce pod třešní

Sobota 20.5.2023 od 19:00, Pod Třešní

Opět se vracíme na Kladno do klubu Pod Třešní. Repertoár bude složen z jazzových a swingových skladeb z období od 20. let minulého století až do současnosti. Tentokrát hrajeme venku, přímo pod třešní:) Posezení bude na zahrádce kavárny Pecka art café. Můžete si dát něco dobrého na zub – stálý sortiment i francouzské delikatesy a především budete mít možnost ochutnat skvělá francouzských vín z malých rodinných vinařství. Oblast Alsace a Côte du Rhône od buštěhradského vinaře OuiNon – Ztracen ve víně. 

Klub rváčů – neformální zahájení letního kina / Pod Třešní

Čtvrtek 18.5.2023 od 21:00, Pod Třešní

Oprášíme plátno a zahájíme sezónu letního kina! Bar otevřen od 20:00 a bude asi i oheň na opékání.
Kdo máte chuť, dorazte.
Vzhledem k ne příjemném počasí budeme promítat uvnitř a zahájení letního kina zkusíme udělat jindy…

Xavier Baumaxa & Anatol Svahilec – Noha dveřích Tour / koncert Pod Třešní

Středa 17.5.2023 od 20:00, Pod Třešní

Třaskavé spojení vystoupení vlajkonoše severočeského, litvínovskými vůněmi prosyceného, buránkovského folku a matadora české slam poetry na pomezí poezie, fyzického divadla, tance sv. Víta a sokolské cvičenecké sestavy. Zemitá i vzletná hudba, mj. s rurálními náměty, k tanci, poslechu i hlubokému prozření se prolínají se strhujícími autorskými paradivadelními recitativy, kteréžto strká zajedno do téže kapsy Festival politické písně, stejně jako Puškinův památník.

Seminář naplněný vůněmi: nebe-člověk-země / workshop Pod Třešní

Úterý 16.5.2023 od 17:00, Pod Třešní

Zveme na seminář naplněný vůněmi TÉMA: NEBE – ČLOVĚK – ZEMĚ aneb záhady našeho těla a duše
Projdeme si tato témata:
* Propojení s vesmírem. * Vliv rodiny – matky a otce na náš život. * Živlová aromaterapie – aromaterapie pro život. * Léčivé vůně v živlové aromaterapii. * Tvoření své osobní vůně podle výběru z terapeutických karet. * Závěrečná meditace s osobní vůní.
Kurz povede Hanna Maria Tomášková jednatelka společnosti Hanna Maria Therapy.

Nedělní zpívaní / Pod Třešní

Neděle 14.5.2023 od 18:00, Pod Třešní

Už tě nebaví zpívat si samotná/ý v koupelně? Chceš se scházet s podobně naladěnými lidmi? Rád/a si zpíváš, ale chybí ti k tomu další hlas? Nebo hledáš ten svůj, protože si tak trochu dělá, co chce, přitom jsi jako dítě zpíval/a lehce, vysoko i nízko? Pokud jsi alespoň jednou odpověděl/a ano, nech se vylákat z domova a přidej se v neděli vpodvečer k nám Pod Třešeň. Co budeme dělat: Budeme hledat hlas v celém těle, soustředit se na dech a následně vyluzovat nejprve neartikulované zvuky, abychom je přetavili do zvuků libých, které následně sladíme mezi sebou a naše hlasy se protnou v popěvku či písni. Zpívat vícehlasé písně, mantry přejaté i námi složené, gospely, český folklór, písně od Hradišťanu a cokoli, co přineseš i ty. Budeme se podle chuti doprovázet rytmickými nástroji (buben, chřestidla, tamburína, vajíčko), ale i kytarou nebo ukulele, záleží na nás, co si přineseme.
Co nebudeme dělat: nebudeme učit nikoho intonovat ani zpívat. Rádi přivítáme všechny, kteří chtějí kreativně trénovat zpěvem svůj sluch a hlas. Scházet se budeme cca jednou za měsíc, v prostoru U Stromu.

Pravidelná tvoření pro maminky s dětmi / Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Čtvrtek 11.5.2023 od 19:30, Pod Třešní

Kladenský rodák, písničkář Petr Linhart spolu s excelentním kytaristou Josefem Štěpánkem natočili před rokem právě u nás Pod Třešní živé album. Jmenuje se „To bylo to Kladno“ a vychází v nakladatelství Galén.
Premiérově ho pánové představí přímo na místě činu! Krom výběru z Linhartových předchozích alb obsahuje také několik písní, které na koncertech dosud běžně nezaznívaly. Z Kladna až do Sudet a zase zpátky.

Petr Linhart a Josef Štěpánek – To bylo to Kladno / koncert Pod Třešní

Čtvrtek 11.5.2023 od 9:30 do 11:30, Pod Třešní

Zveme na pravidelní kreativní tvoření a setkávání maminek s dětmi v Modré kreativní dílně Pod Třešní.
Každý čtvrtek dopoledne. Začínáme 11.5.
Budeme tvořit z přírodních materiálů, barvit, lepit, malovat….rozvíjet dětskou kreativitu i talent. Komunikovat spolu a inspirovat se navzájem, děti i dospělí. 
Vhodné pro děti od 1,5 do 3 let. Lektorka: Maty Ross. 

Blízko / kino Pod Třešní

Čtvrtek 4.5.2023 od 20:00, Pod Třešní

Talentovaný belgický režisér Lukas Dhont (Dívka) natočil unikátní a emocionálně silný portrét výjimečného svazku, který vyniká civilností, uměřeností, neobvyklou empatií a fenomenálními hereckými výkony debutantů Edena Dambrineho a Gustava De Waele.

Malování dřevěných čarodějnic / kreativní dílna Pod Třešní

Neděle 30.4.2023 od 15:00 do 18:00, Pod Třešní

Zveme na nedělní tvořivou dílnu…tentokrát budeme k životu probouzet dřevěné čarodějnice a jejich kamarády.
Kavárna Pecka bude otevřena a venkovní posezení také.

Národ velryb / kino Pod Třešní

Neděle 23.4.2023 od 18:30, Pod Třešní, Bytovka

Tento jedinečný dokument nás vezme na objevitelskou cestu jejich minulostí i současností. Jak se velryby domlouvají a dá se to vůbec zjistit? Jak spolupracují při lovu? Kde tráví zimu a kde léto? A dokážou i velrybí mláďata zlobit své rodiče? Pojďte se s námi vydat na nezapomenutelnou expedici do hlubin oceánu, kde dostanete odpovědi na všechny vaše otázky.

Malování dřevěných skřítků / kreativní dílna Pod Třešní

Neděle 23.4.2023 od 15:00 do 18:00, Pod Třešní

Zveme na nedělní tvořivou dílnu…tentokrát budeme k životu probouzet dřevěné skřítky. Můžete si své nové kamarády odnést domů a ubytovat je na své zahradě nebo ve svém pokojíčku. Budeme rádi, když nám pomůžete vytvořit i novou vesničku skřítků podtřešňáků, kteří se nám zabydlují přímo pod třešní.

Ženský kruh s Darčou – Ženská cykličnost / U Stromu

Neděle 23.4.2023 od 15:00 do 18:00, Pod Třešní, U Stromu

Přijď spočinout v ženském kruhu, kde tě nikdo nehodnotí, nesoudí. Každá z nás je nějaká, každá jsme jedinečná a přece jsme si někdy v tolika věcech podobné – ženský kruh je o sounáležitosti, vzájemné podpoře a sesterství, o spolubytí. Je to bezpečné prostředí, kde můžeš být tou, kterou opravdu jsi, bez všech masek a přetvářek. Ať už jsi někdy na nějakém ženském kruhu byla, nebo jsi nervózní jen při představě, že bys to jednou vyzkoušela, přijď mezi nás. Při našem druhém kruhu se zaměříme na téma ŽENSKÉ CYKLIČNOSTI.

Ženská bylinná napářka – teorie a praxe / Pod Třešní

Sobota 22.4.2023 od 15:00 , Pod Třešní

Chcete si dopřát uvolnění, dovolit si vydechnout, naladit se na svoji jedinečnost, věnovat péči duši i tělu a zregenerovat svou životní sílu a energii? Využijeme léčivého potenciálu sdílení, péče, vizualizace, tance a především prastaré procedury ženské napářky, která Vám umožní propojit se sama se sebou. Zažijete hlubokou relaxaci a obrátíte pozornost sama k sobě. Pokud napářku znáte, víte, jaké má hluboké blahodárné účinky nejen na naše lůno a jak je příjemné si tuto proceduru dopřát. Pokud slyšíte o napářce poprvé, výborně – přijďte se seznámit! Ženská bylinná napářka je úžasnou metodou, jak se opečovat. Prohřeje vám tělo i duši, pohladí jemným dotykem páry a nasytí vás příjemnými bylinkovými vůněmi. A také pročistí dělohu, má velmi pozitivní vliv na menstruační cyklus, zmírní bolesti a PMS, pomáhá nám v menopauze a osvěží partnerský život.
Tímto krásným zážitkem nás provede lektorka Iveta Dušátková, https://ivetadusatkova.cz/

Pravidelné tvoření / Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Sobota 22.4.2023 od 9:30 , Pod Třešní

Zveme na společné tvoření každou sobotu dopoledne pro děti i dospělé. Chcete si namalovat originálního a ručně vyřezávaného dřevěného ptáčka, pejska, draka nebo jednorožce? Nebo raději vytvoříte originální náramek z minerálních a lávových korálků sobě na míru nebo pro radost někoho blízkého? Kavárna PECKA je v tu dobu otevřena, tak můžete v klidu posnídat či si vychutnat pomalý sobotní brunch.

Mirek Kemel TRIO / koncert Pod Třešní

Čtvrtek 20.4.2023 od 20:00 , Pod Třešní

Mirek Kemel je hudebníkem již od mládí, ač svoje první album Krajem šel anděl vydal až v roce 2011. Jako muzikant je člověkem spíše introvertním a zahloubaným, humor známý z jeho skvělých kreslených vtipů by člověk v jeho písních hledal marně. Mirkova písničkářská tvorba je vážná a výrazně poetická. Má skvěle odpozorované drobné životní situace, které dokáže rozvést bezmála ve fresku existenciálního významu. Nebojí se vykreslení příběhů, které jsou třeba i na hraně. Mirek Kemel je úžasný mistr zkratky, brilantně pracuje se zavedenými obraty, jež ale představuje v osobitých a neotřelých kontextech. Zároveň si rád pomáhá silně poetickými zvířecími metaforami. Jeho výpověď je vlastně velmi přirozená, slova mají skutečný obsah, nestrojená a pěvecky syrová. S Mirkem budou hrát: Vlastimil Konopiský – akustická a elektrická kytara, Tomáš Görtler – akordeon.

Velké NIC / kino Pod Třešní

Úterý 18.4.2023 od 20:00 , Pod Třešní

Filmový štáb Víta Klusáka (V síti) a Mariky Pecháčkové se na jaře 2020 vydal do prázdných ulic a dva roky sledoval reakce české společnosti na pandemii covid-19 v odrazu vládních nařízení. V dokumentární tragikomedii Velké nic tvůrci nasbírali silné příběhy lidí z různých oblastí, zachytili bizarní obrazy krize a vytvořili tak absurdně úsměvnou zprávu o naší společnosti.

Otevírání mého srdce – ženský kruh s kakaem / Pod Třešní

Neděle 16.4.2023 od 17:00 , Pod Třešní

Milá ženo, zvu Tě na další kruh, tentokráte s ceremoniálním kakaem a rituálem Otevírání srdce. V bezpečném prostředí ostatních žen budeme sdílet, tvořit, napojíme se na vlastní srdce, naladíme se na ducha kakaa, vytvoříme si malý obrázek, mantrami podpoříme náš záměr.

Tečkované mandaly / workshop Pod Třešní

Neděle 16.4.2023 od 14:00 , Pod Třešní

Potřebujete se v této unáhlené době na chvíli zastavit? Trošku relaxovat? Vyčistit hlavu? Přihlaste se na kurz tečkované mandaly. Vytvoříte si svoji vlastní mandalu na dřevěné překližce o průměru 22cm, kterou pro Vás předem připravím (natřu podkladovou barvou a narýsuji pomocné linky), abyste rovnou mohli začít tečkovat. Z kurzu si odnesete: – Vaši tečkovanou mandalu, – základní sadu „tečkovačů“, abyste doma mohli tvořit další mandaly, – spoustu praktických informací o tom, jak tečkovat, jaké barvy používat, na co všechno lze tečkovat – příprava i závěrečná úprava a fixace různých materiálů, …a další praktické rady.

Pravidelné tvoření / Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Sobota 15.4.2023 od 9:30 , Pod Třešní

Zveme na společné tvoření každou sobotu dopoledne pro děti i dospělé. Chcete si namalovat originálního a ručně vyřezávaného dřevěného ptáčka, pejska, draka nebo jednorožce?
Nebo raději vytvoříte originální náramek z minerálních a lávových korálků sobě na míru nebo pro radost někoho blízkého?
Kavárna PECKA je v tu dobu otevřena, tak můžete v klidu posnídat či si vychutnat pomalý sobotní brunch.

Návštěvníci / promítání filmu+ beseda s režisérkou / Pod Třešní

Čtvrtek 13.4.2023 v 19:30 , Pod Třešní

Film dokumentuje cestu mladé vědkyně, jejího manžela a tří malých synů za polární kruh. V nejseverněji položeném městě na světě Longyearbyen se česká sociální antropoložka Zdenka se svou rodinou pokouší najít nový domov. Zatímco pracuje na výzkumu společenských proměn, v tamější komunitě se postupně odhalují komplikované vztahy mezi norskými rodáky, cizími přistěhovalci a turisty, které přispívají k proměně nálad ve městě. Podmanivý portrét mikrokosmu ledového městečka „na konci světa“ je současným obrazem globalizované společnosti z pohledu české renomované dokumentaristky Veroniky Liškové. Snímek měl světovou premiéru na prestižním festivalu v Locarnu, v české premiéře byl uveden na dokumentárním festivalu Ji.hlava, kde také získal zvláštní uznání poroty.
Po projekci filmu bude následovat beseda a autorkou filmu Veronikou Liškovou.

Cesta zhýčkaného dítěte / kino Pod Třešní

Neděle 9.4.2023 v 19:30 , Pod Třešní

Sam Lion (Jean-Paul Belmondo) je bývalý cirkusový artista, nyní padesátník a úspěšný podnikatel. Najednou si ale uvědomí, že je svým dosavadním životem vyčerpán a rozhodne se předstírat svou smrt a všechno opustit. Po čase se dozví, že firma, kterou po Samově „smrti“ vedou jeho děti, má problémy a vymyslí způsob, jak své rodině tajně pomoct, aniž by kdokoliv tušil, že za vším stojí právě on. Promítáme k připomenutí Belmondových narozenin, charismatický herec se narodil 9. 4. 1933.

Beseda se spisovatelkou Zdeňkou Jordánovou / Pod Třešní KLADNO

Středa 5.4.2023 v 19:00 , Pod Třešní

Zveme na setkání se spisovatelkou, malířkou, učitelkou…a krásnou Ženou Zdenkou Jordánovou.
Jaké je téma besedy? Je to trochu jedno, vše se stejně sejde. Tak třeba „O tebe přeci jde!“, drahý cestovateli vesmírem. O tom, že každý jsme tady za sebe… a je čas rozhodnutí opravdově žít.
Své knihy vezme s sebou, kdyby si někdo chtěl něco koupit.

Malování dřevěných ptáčků / workshop Pod Třešní

Neděle 2.4.2023 od 15:00 do 18:00, Pod Třešní

Jsou krásní, každý je jiný…takže můžete všechny druhy postupně přidávat do své sbírky. Tuto neděli je program s lektorem, ale budete si je moci přijít vyrobit kdykoliv, když je kavárna Pecka a kreativní dílna otevřena pro veřejnost. Akce je pro děti i dospělé.

Orgánová sestava – JÓGA s Marií / U Stromu

Neděle 2.4.2023 od 10:00, Pod Třešní

Pojďte se se mnou naučit vynikající orgánovou sestavu, která představuje soubor velmi jednoduchých a účinných cviků, z nichž každý uvolňuje jednu z dvanácti akupunkturních drah a posiluje orgán, který této dráze přísluší.
S láskou doporučuji k poznání, protože tato denní praxe příjemně harmonizuje celé naše tělo a to bez velkého úsilí a to bez předchozí praxe jógy. Doporučuji jako prostředek k oživení těla speciálně na jaře, po nemocech jako rekonvalescenci, pro celkovou harmonizaci kdykoli. Přinese dobrou náladu a příjemné vitální pocity díky rozproudění energie qi v meridiánech, či chcete-li naší životní energie v těle. Jaro si žádá vitalitu, pojďme jí otevřít náruč.
Článek o orgánové sestavě si můžete přečíst v sekci Blog na www.Jogasma.com

Kurz výroby svíček

Sobota 1.4.2023 od 9:30 do 13:30, Pod Třešní

Přijďte si vyrobit svíčky jako dárek, nebo sami pro sebe třeba k Velikonocům. Odnesete si domů 3 vlastnoručně vyrobené svíčky z přírodního vosku, kulaté, hranaté, barevné podle vaší chuti. Kurz je možné navštívit i se staršími dětmi (cca od 10 let v doprovodu rodičů – manipuluje se s voskem horkým 120 stupňů). S sebou je dobré mít krabičku, nebo něco na šetrné odnesení svíček, budou uvnitř ještě tekuté.

Korzet / kino Pod Třešní

Neděle 30.3.2023 od 21:15, Pod Třešní

Císařovna Sissi je módní ikonou a ztělesněním mladistvé krásy. Píše se rok 1877 a blíží se její 40. narozeniny, spoutaná svým postavením i nevybíravou kritikou okolí, však nemá velké důvody k oslavám. Chce si zachovat mladistvý vzhled, a tak uzavírá své tělo do stále pevnějšího korzetu. Jaký by ale mohla žít život, kdyby se oprostila od konvencí a pedantského drobnohledu vídeňského dvora? Režisérka Marie Kreutzer přichází nadčasovým příběhem o odvážně ženě a její nehynoucí touze po svobodě, kterému vévodí Vicky Krieps jako rebelující panovnice, jež se rozhodla vzít osud do vlastních rukou.

Jarní dekorace – dřevěný ptáček k zavěšení / Pod Třešní

Sobota 25.3.2023 od 9:30, Pod Třešní

Tuto sobotu si budeme zdobit dřevěné ptáčky na zavěšení jako krásnou jarní dekoraci. Těší se na Vás lektorka Jana. Větší děti je možno ponechat v dílně v době tvoření bez rodičů.
Kavárna Pecka JE otevřena ve stejný čas.

LOUŽEK / koncert Pod Třešní

Pátek 24.3.2023 od 20:00, Pod Třešní

Skvělí kladenští muzikanti opět Pod Třešní.
Těšit se můžete na písně Roberta Křesťana, Traband, Marka Knopflera, Zuzany Navarové, Vlasty Rédla atd. v jejich jedinečném povznášejícím podání.

Osm hor / kino Pod Třešní

Čtvrtek 23.3.2023 od 20:00, Pod Třešní

Za adaptaci stejnojmenné knihy Paola Cognettiho o přerodu chlapců v muže, hodnotě přátelství a hledání smyslu života v tichu spektakulárních Alp či Himálaje, získali režiséři Felix van Groeningen a Charlotte Vandermeersch Cenu poroty na festivalu v Cannes.

PÍSEŇ – KRAJINA DUŠE – hudební dílna s Ewou Žurakowskou / Pod Třešní KLADNO

Neděle 19.3.2023 od 17:00, Pod Třešní

Loutkové divadlo pro děti inspirované knihou slovenského autora Marka Vadase. Vypráví příběh malé holčičky a její matky, které musí utéct ze svého rodného města… Touží nalézt místo, kde by se mohli v klidu a míru usadit. Jejich cíl ale
Dílna je pro ty, kteří mají chuť zpívat, poznávat nové rytmy, slova, příběhy a kultury. Naučíme se společně několik písní z různých zemí: Polsko, Ukrajina, Bulharsko, Estonsko, Indie, či Afrika… Tradiční vokální formy nás doprovázely jako nedílná součást života a budování vztahů. Během workshopu si procvičíme způsoby zpívání, které budují důvěru a posilují radost ze sdílení. To mě naučily zpěvačky v Bulharsku a já bych se s vámi velmi ráda podělila o tuto zkušenost.
Na začátku dílny jako úvod proběhne rozcvička a rozezpíváni s elementy jógy, protahování a uvolňování těla k tomu, abychom mohli dobře zpívat. Prostřednictvím jednoduchých cvičení objevíme náš životodárný dech a hlas, který volně a energicky naplňuje naše tělo. Tak se dostaneme až k samotné písni. Zaměříme se také na vztah tradičních písni k prostředí, z něhož pocházejí, na vnitřní konstrukce písní zasvěcených krajině – jejich barvu, vibrace, rytmus, možnosti, jak je zpívat. Budeme hledat možnosti, jak obsah písní přenášet do současného kontextu, a jak archetypální příběh, ke kterému se píseň často vztahuje a v němž má všechno své místo a svůj význam, vztahovat k vlastnímu životu.
Během dílny poznáme také specifičnost vokálních technik v tradičních kulturách na příkladech audio a video nahrávek, které jsem sama natočila během rozmanitých výzkumných cest po světě.
Na závěr Vás čeká zvuková relaxace s gongem a tibetskýma mísy.

NA ÚTĚKU / loutkové divadlo Pod Třešní

Neděle 19.3.2023 od 15:00, Pod Třešní

Loutkové divadlo pro děti inspirované knihou slovenského autora Marka Vadase. Vypráví příběh malé holčičky a její matky, které musí utéct ze svého rodného města… Touží nalézt místo, kde by se mohli v klidu a míru usadit. Jejich cíl ale leží kdesi v nedohlednu. Na své cestě budou muset uniknout z cizích a mnoha nepřátelských míst; dokonce ztratí jeden druhého. Nebojte se – setkají se na úžasném místě! „Dva kroky – nádech, dva kroky – výdech. Pokrčte kolena. Podívejte se přímo před sebe. Běž! Běžím! BĚŽÍME!‘ Publikum: (5+) neomezený věk. Hrají: Milena Paccani and Réka Deák, Dafa Puppet Theater.

PROMĚNY Z PLECHOVEK / Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Sobota 18.3.2023 od 9:30, Pod Třešní

I tuto sobotu zveme ke společnému dopolednímu tvoření! Tentokrát s lektorkou Gábi Beranovou. Téma bude proměna obyčejných plechovek na fešné dózy na pastelky, tužky, štětce, se skleničkou dovnitř i na živá kvítka nebo sukulent či kaktus. Výzdobě se meze nekladou, k tvoření můžete použít mozaiku, ubrouskovou techniku, rýžový papír, textilní krajku, bílé fixy, listy starých knih… Zváni jsou dospělí i děti (stálý sortiment naší kreativní dílny – dřevěná zvířátka + náramky budou také připraveny).

Dalajlama v Buddhových stopách + beseda s Viliamem Poltikovičem / Pod Třešní KLADNO

Středa 15.3.2023 od 19:30, Pod Třešní

Zveme na projekci 2 dokumentů + následnou besedu s Viliamem Poltikovičem
V objetí dalajlamy, Česko, 2012, 26 min
Když byl Václav Havel v roce 2011 téměř na smrtelné posteli, přijel se s ním dalajlama rozloučit. Nešlo o návštěvu státní nebo bůhvíjak oficiální. Naštěstí toto setkání stačili režisér Viliam Poltikovič s kameramanem Miroslavem Součkem natočit s tím, že záznam se stane základem budoucího dokumentu o přátelství obou mužů. Nikdo v tu chvíli netušil, že bývalý prezident skutečně za týden zemře.
Dalajlama v Buddhových stopách, Česko, 2015, 52 min
Natáčení filmu započalo v roce 2008 a skončilo v létě 2015, natáčelo se v Indii, Nepálu, Tibetu, Číně, Laosu a na Šrí Lance. Dokument vznikal ve spolupráci s CK Livingstone. Jeho Svatost dalajlama nás provede po nejposvátnějších místech buddhismu, která jsou spjata s životními předěly velkého učitele.

Ženský kruh s Darčou – SEBELÁSKA / Pod Třešní

Neděle 12.3.2023 od 15:00 do 18:00, Pod Třešní

Přijď spočinout v ženském kruhu, kde tě nikdo nehodnotí, nesoudí. Každá z nás je nějaká, každá jsme jedinečná a přece jsme si někdy v tolika věcech podobné – ženský kruh je o sounáležitosti, vzájemné podpoře a sesterství, o spolubytí. Je to bezpečné prostředí, kde můžeš být tou, kterou opravdu jsi, bez všech masek a přetvářek. Ať už jsi někdy na nějakém ženském kruhu byla, nebo jsi nervózní jen při představě, že bys to jednou vyzkoušela, přijď mezi nás.
Při našem prvním setkání se zaměříme na téma SEBELÁSKA. Možná už je to dnes slovo až příliš skloňované, možná jste o „ní“ ještě neslyšely. Fakt je ten, že většina z nás byla vychovávána spíš v tom být k sobě kritická, přísná a mít na sebe vysoké nároky – téměř vždy a všude. Takže za mě – pojďme to změnit! Sebelásky není nikdy dost. Co nás čeká: sdílení, sebeláskové tipy ode mně i ostatních účastnic, tanec, masáž, vedená vizualizace.
Kdo jsem: Mgr. Darina Urbanová – jsem žena – dokonalá i nedokonalá zároveň, partnerka, 3-násobná matka, které taky občas ujedou nervy, průvodkyně žen na ženských kruzích i maminek na jejich cestě mateřstvím a také lektorka AJ. Mám ráda tanec, hudbu, zpěv, pobyt v přírodě a souznění s ostatními ženami.
Těším se na Vás! Darča 

Kurz základů techniky Tiffany / Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Neděle 12.3.2023 od 15:00 do 17:00, Pod Třešní

V kreativní dílně Pod Třešní v Kladně pro Vás pořádáme Kurz základů techniky Tiffany. Pokud Vás láká vyzkoušet si práci se sklem a cínem a vyrobit si vitrážku sobě pro radost, nebo třeba jako dárek, je kurz určen právě pro Vás. Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, kteří si tuto techniku již někdy vyzkoušeli a chtějí si vyrobit další skleněný kousek. Povedu Vás tak, abyste se seznámili se základy techniky a přitom si vyrobili vitrážku, kterou si odnesete domů.
Naučíte se: • Řezat a lámat sklo • Brousit sklo • Olepovat sklo měděnou páskou • Pájet olovnatou cínovou pájkou • Patinovat spoje.
K dispozici bude několik šablon na výrobu vitrážky o velikosti do cca 15 x 20 cm, počet dílů cca 4-8. Pokud si budete chtít vyrobit vitrážku podle vlastního návrhu, je to samozřejmě možné, je ale dobré mít návrh dobře připravený, aby nám zbylo dost času na samotnou výrobu. Nejlépe je poslat mi návrh mejlem pár dní před kurzem ke konzultaci.
Monika Folvarčná (Šperky MONA)

Barvy tě volají – výtvarný a tvůrčí workshop pro děti / Pod Třešní KLADNO

Neděle 12.3.2023 od 9:00 do 14:00, Pod Třešní

Experimenty s barvami, ruce i tváře špinavé od pastelů, to jsou dobré předpoklady, že tahle dílna bude vaše děti bavit. Tvůrčí chaos a nepořádek, který nebudete muset po dětech uklízet, je zase dobrý důvod pro vás, abyste nám na nedělní odpoledne svěřili své ratolesti a udělali si chvilku na kafe.
V této dílně se děti naučí využívat základní barvy suchého pastelu pro vytváření obrázků velmi hravou a intuitivní cestou. Za pomocí laku se jednotlivé vrstvy pastelu fixují nebo vymývají a vznikají tak krásné barevné přechody a efekty. Dětem necháváme volnou ruku ve výběru námětů a kompozic, jejich práci nekritizujeme a nehodnotíme. Lektorka je pouhým průvodcem a pomocníkem v procesu tvorby, respektuje tvůrčí prostor každého dítěte.
Dílnou vaše děti provede Hanka Molková, zakladatelka ateliéru Jeleni nelení, artefiletička a sociální umělkyně.

Kurz základů techniky Tiffany/Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Sobota 11.3.2023 od 9:30 do 12:00, Pod Třešní

V kreativní dílně Pod Třešní v Kladně pro Vás pořádáme Kurz základů techniky Tiffany. Pokud Vás láká vyzkoušet si práci se sklem a cínem a vyrobit si vitrážku sobě pro radost, nebo třeba jako dárek, je kurz určen právě pro Vás.
Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, kteří si tuto techniku již někdy vyzkoušeli a chtějí si vyrobit další skleněný kousek. Povedu Vás tak, abyste se seznámili se základy techniky a přitom si vyrobili vitrážku, kterou si odnesete domů.
Naučíte se: • Řezat a lámat sklo • Brousit sklo • Olepovat sklo měděnou páskou • Pájet olovnatou cínovou pájkou • Patinovat spoje.
K dispozici bude několik šablon na výrobu vitrážky o velikosti do cca 15 x 20 cm, počet dílů cca 4-8. Pokud si budete chtít vyrobit vitrážku podle vlastního návrhu, je to samozřejmě možné, je ale dobré mít návrh dobře připravený, aby nám zbylo dost času na samotnou výrobu.
Monika Folvarčná (Šperky MONA)

Pravidelné tvoření / Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Sobota 11.3.2023 od 9:30 do 12:00, Pod Třešní

Zveme na společné tvoření každou sobotu dopoledne pro děti i dospělé. Chcete si namalovat originálního a ručně vyřezávaného dřevěného pejska, draka nebo jednorožce?
Nebo raději vytvoříte originální náramek z minerálních a lávových korálků sobě na míru nebo pro radost někoho blízkého? 
Kavárna PECKA je v tu dobu otevřena, tak můžete v klidu posnídat či si vychutnat pomalý sobotní brunch.

Poezie na odpich / autorské čtení Pod Třešní

Pátek 10.3.2023 od 18:00, Pod Třešní

Všechny příznivce literatury si dovolujeme pozvat na akci Poezie na odpich.
Těšit se můžete na mladé pisatele z Kladna a okolí, kteří zde budou předčítat své texty: Jáchym Červený, Michael Džindži, Čeněk Manina, Bára Mikulenková, Mikuláš Plášek, Beáta Popovská, Maxmilián Pilmaier.
Pokud Vás zajímá neotřelá literatura, neznámí autoři a texty psané pro radost, věříme, že tuto akci shledáte jistě přinejmenším zajímavou.

Pusť to po vodě s Tarou Svobodovou / Pod Třešní

Čtvrtek 9.3.2023 od 19:00, Pod Třešní

Písně autentické písničkářky pohledem průvodkyně vnitřní transformace.
Tara: Zabývám se zkoumáním souvislostí mezi uspořádáním vnitřních systémů v duši člověka a jejich dopadu na vnímání a prožívání každodenní reality. Více zde: https://www.tarasvobodova.com/
Marie: Autentická písničkářka, průvodkyně mindfulness a tvůrkyně motivačních karet Všímavky. Písně vás vtáhnou, neb jsou ze života, dotýkají se míst i témat, která jsou nám všem společná. Jsou velmi lidské, moudře hluboké a někdy taky vtipné. Více na www.marietilsarova.cz

Šťastně až na věky / kino Pod Třešní

Neděle 5.3.2023 od 19:00, Pod Třešní

Snímek představuje sondu do současných podob alternativních modelů partnerských vztahů. Polyamorie, otevřené manželství či dlouhodobý milenecký poměr pro mnohé z protagonistů*ek představují naplňující životní styl, zároveň se však stále musí vyrovnávat s nepochopením společnosti nebo konflikty uvnitř vztahů.
Režisérka sleduje vývoj vztahů protagonistů*ek napříč několika léty a v intimních rozhovorech ohledává radosti, strasti i nejistoty, které nezvyklé podoby lásky přináší, a odhaluje tak potřebu redefinice toho, co v dnešní době znamená partnerství.

Art N´Miss / koncert Pod Třešní

Pátek 3.3.2023 od 20:00, Pod Třešní

Akustické duo Art N´ Miss (Eliška Pohnerová – zpěv a perkuse, Leticie Outhierová – kytara a zpěv) Vám svými okouzlujícími hlasy naservíruje jednu hudební lahůdku za druhou… V repertoáru zazní francouzské šansony, ale i novější francouzské a anglické hity a střípky z vlastní tvorby na pomezí lyrického popu a folku.

Homeopatické typy osobností a vliv na jejich zdraví / přednáška Pod Třešní

Úterý 28.2.2023 od 17:00, Pod Třešní

Seznámení s českou homeopatickou firmou AKH – Akademie klasické homeopatie a její cestou „Archetypální populační terapie“. Přednášet bude Ing. Jiří Monhart

Avatar / kino Pod Třešní

Neděle 26.2.2023 od 17:00, Pod Třešní

Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem – Na’vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully (Sam Worthington), bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. A právě šance opět chodit přiměla Jakea, aby se do programu Avatar přihlásil.

Seznámení s Kundalini jógou / Pod Třešní

Neděle 26.2.2023 od 16:00 do 19:00, Pod Třešní

Přijď vyzkoušet trochu jiný druh jógy. Kundalini jóga je cvičení, které je zaměřeno na podporu zdraví, rozhýbání energie, posílení těla i ducha. Sestavy jsou zaměřené na podporu jednotlivých orgánů, trávení, pánevního dna, zdravá záda, otevření srdeční oblasti, ale i zbavení se stresu nebo zlepšení psychické odolnosti. Součástí je i zpívání manter a meditace. Nejedná se o klasické jógové ásány. V ukázkové lekci zvládneme dvě sestavy na podporu trávení, bedra a kyčle.

Malování dřevěných draků / kreativní dílna Pod Třešní

Neděle 26.2.2023 od 15:00 do 17:30, Pod Třešní

Přijďte si k nám namalovat svého originálního DRAKA! Jsou krásní, každý je jiný…takže si je můžete postupně přidávat do své sbírky. Tuto neděli je program s lektorem, ale budete si je moci přijít vyrobit kdykoliv, kdy je kavárna Pecka a kreativní dílna otevřena pro veřejnost. Akce je pro děti i dospělé.
Kavárna PECKA bude otevřena, jste srdečně zváni na dobrou kávičku a něco dobrého na zub.

Mužský kruh / Pod Třešní

Sobota 25.2.2023 od 13:00 do 17:00, Pod Třešní

Rád bych pozval muže na mužský kruh konaný po dlouhé době na Kladně a poprvé v prostoru Pod Třešní. Zváni jsou muži, kteří už po své cestě kráčejí s vnitřní jistotou i ti, kteří se teprve rozhlížejí kam a kudy se vydat. Svůj kousek inspirace i energie do života si najde každý. Program setkání, kterým účastníky povedu, nabídne zklidnění mysli prostřednictvím meditační techniky, fyzické cvičení pro nabuzení mužské síly a také otevřeme prostor pro sdílení v kruhu mužů. Odložte obavy stranou, na podporu mužského kruhu se můžete spolehnout. Je to skvělé. A s přicházejícím jarem je nejvyšší čas ujasnit si svoje záměry, aby mohly zakořenit, vyrůst a přinést plody.
Těším se na vás, Tomáš Fencl

The Neighbours / koncert Pod Třešní

Pátek 17.2.2023 od 19:30, Pod Třešní

The Neighbours je uskupení hudebníků z Buštěhradu a Kladna, které vzniklo během léta 2022.
Jan Kasalický i Zdeněk Vácha jsou aktivní na hudební scéně mnoho let. Jsou součástí různých kapel, pravidelně vystupují v Praze, Kladně a okolí. Samuel Gallat hrál v různých křesťanských jazz-rockových kapelách v Česku i zahraničí. Do svých vystoupení zapojují i další místní hudebníky a zpěváky.
Repertoár je žánrově nepříliš ohraničený, od jazzových standardů, přes šansony až po bluesové písničky. Za relativně krátkou dobu vystupovali několikrát na Buštěhradě, v Praze a nyní i na Kladně.

Zkouška umění / kino Pod Třešní

Čtvrtek 16.2.2023 od 20:15, Pod Třešní

Adéla Komrzý s Tomášem Bojarem se rozhodli natáčet talentové zkoušky na tři ateliéry AVU.
Svým observačním dokumentem kladou prosté otázky, jež se zpravidla bojíme vyslovit; možná proto, že v jiných případech vedou k neuspokojivým, až banálním odpovědím.

Jóga podle orgánů: praktické semináře MUDr. Kristiny Höschlové / Pod Třešní

Čtvrtek 16.2.2023 od 18:00, Pod Třešní

Prvky z fyzioterapie a qi gongu, jógové ásány, dechové a relaxační techniky zaměřené na jednotlivé orgánové systémy. Podpora sebeuzdravovacích mechanismů našeho těla a mysli.
16.2.2023 – 1. stabilita, kosti, klouby, páteř
2.3.2023   – 2. plynulost, malá pánev, močopohlavní ústrojí
16.3.2023 – 3. vnitřní síla, zažívací trakt, játra, slezina
30.3.2023 – 4. otevřenost, hrudník, srdce, plíce
13.4.2023 – 5. propojení, nervový a imunitní systém
Objevte spojení emocí s orgány ve Vašem těle
Naučte se správným dýcháním a správnými pohybovými vzorci podpořit činnost jednotlivých orgánů
Vnímejte propojení emocí s funkcí Vašich orgánů a naučte se včas podpořit jejich zdravé fungování.
Každý je vítán!
Počet účastníků: 10-16
Věk a pohlaví: kdokoliv je vítán.

Ženský kruh s rituálem – já, Žena/ U Stromu Pod Třešní

Neděle 12.2.2023 od 17:00, Pod Třešní

Milá ženo, přijmi pozvání na ženský kruh s rituálem na téma : já, Žena.
V bezpečném a nehodnotícím prostředí se podíváme na to, kým opravdu jsme a za co se mnohdy schováváme, jaké si tvoříme ochranné zdi a bariéry. Setkáme se s naším dokonalejším já, načerpáme od něj energii do nového roku a rozsvítíme naše světlo v nás.
Těšit se můžeš na: tanec, sdílení, tvoření, rituál, vizualizaci, čas, který věnuješ sama sobě mezi stejně naladěnými ženami.
Těším se na setkání a spolutvoření
Katka Poláčková
Pár slov o mně: „Jsem cyklická žena, matka i maceška. Věčná optimistka a tvořivá duše. Můj muž o mě říká, že jsem bohém. Jsem vášnivá sportovkyně, momentálně v zimním spánku. Miluji svoji práci učitelky na waldorf.zš. Snažím se žít v souladu se svými skvělými dětmi (dcera 9, syn 5). Někdy se to daří více, jindy méně…
Jsem průvodkyně…svým dětem, sobě, ostatním ženám a matkám. Pořádám nejen kruhy s rituály pro ženy, též mámo-dcerovská odpoledne a setkání pro mamči s dětmi. Práce a komunikace s lidmi, dětmi, je mým posláním.
Sdílecí kruhy cítím jako posvátné. Při mých kruzích upřednostňuji ale práci s rituály. Rituál jako příběh se line kruhem od začátku až do konce. Každá žena si tak vytváří svůj vlastní příběh, který sdílíme ve společném bezpečném plynutí a bytí.

Dřevěná dílnička/Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Neděle 12.2.2023 od 15:00, Pod Třešní

Zveme všechny děti i jejich rodiče na pravidelné odpolední nedělní tvoření do Modré dílny Pod Třešní!
Tentokrát se bude pracovat se dřevem, děti si z dřevěných součástí mohou vytvořit zvířátko nebo krásný obrázek.

Marcela Dula Bohuslavová – Vykuřování, vykuřovadla a ochranné rostliny / workshop v Zelené Pod Třešní

Sobota 11.2.2023 od 14:00, Pod Třešní

Srdečně zveme na setkání s bylinkami zase trochu jinak
Budeme si vyprávět o starodávném umění vykuřování. Seznámíme se s našimi bylinkami, vhodnými pro očistu a ochranu prostoru a budete si moci připravit vlastní ochranný bylinkový závěs. Budete si moci nakoupit bylinky i vhodné potřeby.

Valentýnské tvoření / kreativní dílna Pod Třešní

Sobota 11.2.2023 od 9:30, Pod Třešní

V sobotu 11. 2. dopoledne zveme děti i dospělé na vyrábění krásných dárečků, které můžete darovat všem, kteří jsou blízké vašemu srdci.
Můžete si vyrobit voňavá mýdla, dekorativní zápichy do květináčů a přáníčka.
Kavárna PECKA bude také otevřena.
Jste srdečně zváni.

Degustace francouzských vín / PECKA art café

Pátek 10.2.2023 od 19:30, PECKA Art Café Pod Třešní

Přijměte pozvání na příjemný večer s řízenou degustaci francouzských vín z malých rodinných vinařství.
Ochutnáte 8 vzorků ze 4 vinařských regionů.
Fine Fleur – Rhone, Chateau de Parenchére blanc – Bordeaux, Muscat – Alsace, Outsider – Languedoc, Tradition – Rhone, Pipelettes – Languedoc, Chateau de Parenchére rouge – Bordeaux, Boiselier – Rhone
K zakousnutí budou samozřejmě připraveny pečivo, olivy a sýry.
Těšíme se na Vás!

Divadlo V.A.D. – PÍSEČEK / Pod Třešní

Čtvrtek 9.2.2023 od 19:30, Pod Třešní

Nezvládáte výchovu svých dětí?
Uklidníme vás vědomím, že v tom nejste sami. Zkušení rodiče si z modelových situací odnesou kromě užitečného knowhow i odbornou psychologickou vzpruhu. Připravující se rodiče dostanou šanci ujasnit si, zda by nestačilo pořídit si domácího mazlíčka. Ostatním nabízíme střet s civilizací, násilí a závěrečnou katarzi – to vše na písečku.
Autor: Lupinec &Co
Režie: V.A.D.
Určeno pro věkovou skupinu: NENÍ URČENO PRO DĚTI

Mozaikové tvoření pro děti i pra/rodiče / Pod Třešní

Neděle 5.2.2023 od 15:00, Pod Třešní

Vyrobíme si podtácky, mističky nebo drobné kolečko či sněhuláky ozdobené mozaikou z obkladaček.
Pro větší účastníky bude připraven monsterový list, srdce, balón nebo želva.
Střípky, lepidlo i spárovačku dostanete v ceně výrobku.
Spárovat se bude doma dle návodu po důkladném zaschnutí lepidla.

Pravidelné tvoření / Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Neděle 29.1.2023 od 15:00, Pod Třešní

Zveme na společné tvoření každou neděli odpoledne pro děti i dospělé.
Chcete si namalovat krásného dřevěného psíka nebo bájného jednorožce?
Nebo raději vytvoříte originální minerální náramek sobě na míru či pro své blízké?
Kavárna PECKA je v tu dobu otevřena, při tvoření si můžete dát výtečnou kávu, čaje, vínečko…. i něco dobrého na zub.

Kurz Tiffany techniky – základy (Kladno) / Pod Třešní

Neděle 29.1.2023 od 9:00, Pod Třešní

VV kreativní dílně Pod Třešní v Kladně pro Vás pořádáme Kurz základů techniky Tiffany. Pokud Vás láká vyzkoušet si práci se sklem a cínem a vyrobit si vitrážku sobě pro radost, nebo třeba jako dárek, je kurz určen právě pro Vás.
Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, kteří si tuto techniku již někdy vyzkoušeli a chtějí si vyrobit další skleněný kousek.
Povedu Vás tak, abyste se seznámili se základy techniky a přitom si vyrobili vitrážku, kterou si odnesete domů.
Naučíte se: • Řezat a lámat sklo • Brousit sklo • Olepovat sklo měděnou páskou • Pájet olovnatou cínovou pájkou • Patinovat spoje
K dispozici bude několik šablon na výrobu vitrážky o velikosti do cca 15 x 20 cm, počet dílů cca 4-8. Pokud si budete chtít vyrobit vitrážku podle vlastního návrhu, je to samozřejmě možné, je ale dobré mít návrh dobře připravený, aby nám zbylo dost času na samotnou výrobu. Nejlépe je poslat mi návrh mejlem pár dní před kurzem ke konzultaci.
Kurz není vhodný pro těhotné ženy a pro děti.
Během kurzu bude možné si uvařit čaj nebo kávu.
Kurz je určen pro 4 – 6 účastníků.
Pokud potřebujete brýle, prosím nezapomeňte si je vzít!
Kurz bude probíhat v kreativní dílně Pod Třešní, Ctiborova 1836, Kladno.
Těším se na viděnou na kurzu.
Monika Folvarčná (Šperky MONA)

Kurz Tiffany techniky – základy (Kladno) / Pod Třešní

Sobota 28.1.2023 od 13:30, Pod Třešní

V kreativní dílně Pod Třešní v Kladně pro Vás pořádáme Kurz základů techniky Tiffany. Pokud Vás láká vyzkoušet si práci se sklem a cínem a vyrobit si vitrážku sobě pro radost, nebo třeba jako dárek, je kurz určen právě pro Vás.
Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé, kteří si tuto techniku již někdy vyzkoušeli a chtějí si vyrobit další skleněný kousek.
Povedu Vás tak, abyste se seznámili se základy techniky a přitom si vyrobili vitrážku, kterou si odnesete domů.
Naučíte se: • Řezat a lámat sklo • Brousit sklo • Olepovat sklo měděnou páskou • Pájet olovnatou cínovou pájkou • Patinovat spoje
K dispozici bude několik šablon na výrobu vitrážky o velikosti do cca 15 x 20 cm, počet dílů cca 4-8. Pokud si budete chtít vyrobit vitrážku podle vlastního návrhu, je to samozřejmě možné, je ale dobré mít návrh dobře připravený, aby nám zbylo dost času na samotnou výrobu. Nejlépe je poslat mi návrh mejlem pár dní před kurzem ke konzultaci.
Kurz není vhodný pro těhotné ženy a pro děti.
Během kurzu bude možné si uvařit čaj nebo kávu.
Kurz je určen pro 4 – 6 účastníků.
Pokud potřebujete brýle, prosím nezapomeňte si je vzít!
Kurz bude probíhat v kreativní dílně Pod Třešní, Ctiborova 1836, Kladno.
Těším se na viděnou na kurzu.
Monika Folvarčná (Šperky MONA)

Výroba voňavých mýdel / Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Sobota 28.1.2023 od 9:30, Pod Třešní

Tuto sobotu se zaměříme na výrobu voňavých mýdel, můžete si vybrat, jaká forma tvoření Vám více vyhovuje.
1) děti přivedete v 9:30 a vyzvednete ve 12:00, bude tvořit s lektorkou a vy máte…VOLNO
2) vyrobíte si mýdlo společně
V dílně jsou ještě další produkty k vyrábění – čakrové náramky, dřevěná zvířátka apod. Takže tvoření se meze nekladou!

Jamie Marshall / koncert Pod Třešní

Pátek 27.1.2023 od 19:30, Pod Třešní

Brilantní muzikant žijící v Praze. Více než 20 let byl součástí londýnské hudební scény. Živě hrál Jamie s takovými hvězdami, jako jsou Don McLean, Glen Hansard, The Blues Band, Paul Young and Los Pacaminos, s frontmanem skupiny Squeeze Glennem Tilbrookem a britskou bluesovou legendou Long Johnem Baldrym. V České republice se pravidelně objevuje na mnoha festivalech, a spolupracuje s osobnostmi jako Vlasta Redl, Slávek Janoušek či Věra Martinová nebo Vladimír Mišík. Jamie Marshall je skvělý kytarista, bluesový zpěvák s ojedinělým hlasem a skladatel nejvyššího kalibru. Jeho písně jsou plné silných melodií, které posluchače okamžitě zaujmou…
Na Kladně Jamie vystoupí se svým sólovým projektem a zahraje autorské písně i zajímavé úpravy legendárních hitů od Jimiho Hendrixe až po U2.

Maestra Ayahuasca / kino Pod Třešní

Úterý 24.1.2023 od 20:00, Pod Třešní

Zveme Vás na další film Viliama Poltikoviče, z roku 2011.
Veliká Amazonie skrývá mnohá tajemství. A amazonští šamani nás překvapují svými schopnostmi a svým poznáním. Dokážou léčit i tzv. nevyléčitelné nemoci, protože přímo komunikují s rostlinami, které jim samy říkají, jak léčebně působí. Místní šamani dokážou vystoupit ze svého těla, cestovat po Zemi i vesmíru, můžou si stáhnout jakoukoli informaci, poznat cokoli, co je zajímá. Klíčem k tomu je ayahuasca, tajemná liána, jejíž odvar člověka nejen vyléčí a pročistí na všech úrovních, ale dává i poznání čehokoli v tomto světě i ve světech dosud nepoznaných, otevírá dveře do jiných dimenzí… S ayahuascou se ve filmu setkáme nejen prostřednictvím šamanů a jejich práce, ale i díky různým odborníkům a lidem, pro které znamená s ničím neporovnatelnou zkušenost.
Film zároveň poukazuje na vážné ohrožení Amazonie a jejích obyvatel. O tom, jak nemilosrdně tam postupují těžařské společnosti, se mluví v médiích jen ojediněle.

Doručovací služba čarodějky Kiki / kino Pod Třešní

Neděle 22.1.2023 od 17:30, Pod Třešní

Malá čarodějka Kiki se spolu se svým mluvícím kocourem Džidžim vydává na zkušenou do světa. V prostředí malebného přímořského městečka je čekají velká i malá dobrodružství. Vynalézavá a odhodlaná Kiki využije svou schopnost létat a založí si doručovací službu, aby se mohla stát opravdovou samostatnou čarodějkou.
Jedinečný film z produkce studia Ghibli, které celý svět okouzlilo tituly jako Můj soused Totoro či Cesta do fantazie, uhrane svou magickou atmosférou a hravým ztvárněním radostí i strastí dospívání.

Marcela Dula Bohuslavová – Základy zpracování bylin /  workshop Pod Třešní

Neděle 22.1.2023 od 14:00, Pod Třešní

Srdečně zveme na setkání s bylinkami.
Během tvořivého odpoledne si povíme něco o tom, jak s bylinkami zacházet a budete si moci vyzkoušet, jaké to je, vlastnoručně s bylinkami pracovat.
Namícháme si Jančův ledvinový čaj, který se výborně hodí pro chladné zimní dni a připravíme si prohřívací a uvolňující koupel. Výrobky si budete moci odnést domů. materiál i obaly jsou v ceně.

Výroba voňavých mýdel / Modrá kreativní dílna Pod Třešní

Sobota 21.1.2023 od 9:30, Pod Třešní

Tuto sobotu se zaměříme na výrobu voňavých mýdel, můžete si vybrat, jaká forma tvoření Vám více vyhovuje.
1) děti přivedete v 9:30 a vyzvednete ve 12:00, bude tvořit s lektorkou a vy máte…VOLNO
2) vyrobíte si mýdlo společně
V dílně jsou ještě další produkty k vyrábění – čakrové náramky, dřevěná zvířátka apod. Takže tvoření se meze nekladou!

Krásné bytosti / kino Pod Třešní

Čtvrtek 19.1.2023 od 20:00, Pod Třešní

Čtrnáctiletý Balli je bytostný outsider z rozvrácené rodiny. Marně hledá oporu doma i ve škole, kde je obětí šikany. Vše se mění ve chvíli, kdy potkává skupinku tří problematických teenagerů, kteří ho nečekaně vezmou mezi sebe.
Druhý snímek Guðmundura Arnara Guðmundssona vypráví s poetickým citem i syrovostí o vztazích, které mohou trvat věčně a pomáhají nás formovat v těch nejdůležitějších chvílích, o krutosti i něze, které se rodí na magické hranici mezi dětstvím a dospělostí.

Malování dřevěných pejsků / kreativní dílna Pod Třešní

Neděle 15.1.2023 od 15:00, Pod Třešní

Přijďte si k nám namalovat svého originálního pejska pro radost!
Jsou krásní, každý je jiný…takže můžete všechny druhy postupně přidávat do své sbírky.
Tuto neděli je program s lektorem, ale budete si je moci přijít vyrobit kdykoliv, kdy je kavárna Pecka a kreativní dílna otevřena pro veřejnost.
Akce je pro děti i dospělé.
Kavárna PECKA bude otevřena, jste srdečně zváni na dobrou kávičku a něco dobrého na zub.

Blondýna + Žofie Kabelková / koncert Pod Třešní

Pátek 13.1.2023 od 19:30, Pod Třešní

Blondýna
Vlastním jménem Eva Suková. Písničkářka. „Femme-folk“ a „Herecký snad-šanson“. Milovnice slovních hříček a básní na čtyři řádky. Písně lehkonohé i vážné. S kytarou s růžovým popruhem. Autorka tří básnických sbírek (Zabásni mě – 2019, Bububu – 2021, Rychlé občerstvení – 2022) a hudební desky (Nevolej mi do nebe – 2021). V civilním životě učitelka na Základní umělecké škole. Optimistka.
Odkaz na klipy a desku zde:
 
Žofie Kabelková (foto: Jan Mikolášek)
Na zdejší hudební scéně se pohybuje více než 20 let. Aktuálně s producentem Matějem Portešem dokončuje dlouho rozpracovanou třetí autorskou desku. Už se jí ale nastřádaly písně i na případné čtvrté album. V době covidové (od podzimu 2020 do jara 2021) natočila pro sebe i své fanoušky na dvacet originálních domácích videí. Všechna jsou ke zhlédnutí na zofiekabelkova.com/hudba. Se svojí rodinou žije nedaleko v Novém Strašecí.
„Písničky jsou zaříkávadla. Malý radosti. Dokonalý pračky pro duši. Věřím tomu, že umí posilovat, nabíjet i ulevovat. Ráda je píšu, a ještě radši se o ně dělím“

Antonín Mareš – Jak se zbavit nežádoucích emocí a vyjít na vyšší úroveň Vědomí / beseda Pod Třešní

Neděle 8.1.2023 od 14:30, Pod Třešní

Jsou lidé, kteří usilují o vzestup, ale nedaří se jim. Rozhodnou se, že budou následovat nějaký mystický směr, ale ouha. Plynou dny, týdny, měsíce, a i roky, a oni jsou stále na začátku. Jakoby uvázáni na řetězu, nemohou se hnout z místa. A právě o tom je naše povídání, naše rozprava. Je o tom, jak se dostat na vyšší úroveň svého vědomí a tento pomyslný řetěz přetrhnout. Rozpravy se zúčastní i významný host – Jaroslav Krček, Jde o člověka, kterého jsem vytestoval na dosud nejvyšší úroveň Vědomí v ČR. Účastni se ale i mnozí další. Do rozpravy bude umožněn vstup všem účastníkům tohoto setkání.
Na setkání se těší lektor ANTONÍN MAREŠ

Divadlo V.A.D. – PÍSEČEK / Pod Třešní

Sobota 7.1.2023 od 19:30, Pod Třešní

Nezvládáte výchovu svých dětí?
Uklidníme vás vědomím, že v tom nejste sami. Zkušení rodiče si z modelových situací odnesou kromě užitečného knowhow i odbornou psychologickou vzpruhu. Připravující se rodiče dostanou šanci ujasnit si, zda by nestačilo pořídit si domácího mazlíčka. Ostatním nabízíme střet s civilizací, násilí a závěrečnou katarzi – to vše na písečku.
Autor: Lupinec &Co
Režie: V.A.D.
Určeno pro věkovou skupinu: NENÍ URČENO PRO DĚTI

Mikulášovy patálie Jak to celé začalo / kino Pod Třešní

Pátek 6.1.2023 od 17:30, Pod Třešní

Oblíbená postavička nyní poprvé ožívá v původní ilustraci Sempého v animovaném filmu pro celou rodinu. Vzniká tak svěží a zábavný snímek, citlivě kombinující příhody rozpustilého školáka s osudy jeho dvou tvůrců, spisovatele Reného Goscinnyho a ilustrátora Jeana-Jacquese Sempého, kterým v českém znění propůjčili hlasy Ondřej G. Brzobohatý a Ondřej Brousek.

KONTAKT:

Ctiborova 1837, Kladno
email: pecka@podtresni.cz

SOCIAL NETWORKS